Skocz do zawartości

[Warsztat] F-16I SUFA (konwersja modelu Italeri 1:48)


Marek Świderski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marku ja ostatnio też pokłóciłem się z CA gdy zaczął mi zalewać lelementy mojej wnęki ...więc zastosowałem lakier...a na końcu jeśli była potrzeba...użyłem dodatkowo CA

 

Roberto napisał:

Jak na to patrzę to, aż mi się chce wziąść za swojego F-16

 

Roberto skoro się chce...to działaj...będzie nastepna fajna relacja z budowy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cosik pięknego zaczyna powstawać. Sufa, piękna maszyna.....

Chłopaki a co to macie za problemy z CA??? A może tylko wystarczy zastosować bardziej gęstą wersję i bedzie po problemie??? Wielu producentów posiada w swojej ofercie CA z podziałem na ciekła, półciekła, gęsta. Ten ostatni jest na tyle plastyczny że spokojnie można nim bazgrać bez obawy że sie rozleje i np. zaleje nam linie podziału. Ja np. stosuję tą wersję w trudno dostępnych miejscach do szpachlowania, gdzie liczy się duza precyzja dozowania.

 

Pozdrawiam i bacznie się przyglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent jest prosty: Tniesz sobie arkusz plastiku o grubości np. 1mm na paski o szerokości np. 1-2mm i sklejasz je krawędziami trochę to czasochłonne ale efekt jak widać świetny, oczywiście wszystko trzeba wyrównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, zaważyłem, że im więcej pokazujesz roboty poza pudełkowej, tym mniej chętnie modelarze to komentują. Albo z zachwytu publiczność zaniemówiła, albo to co i jak robisz jest większości tak obce, że nie potrafi się owa większość w żaden sposób do tego odnieść. Myślę, że proporcje są tak pół na pół

Gratuluję wspaniałej roboty i imponującego tempa budowy.

Mały wtręt - wydaje mi się, że komora dopalacza powinna być niedo dłuższa. I wielka prośba - napisz jak wykonałeś stabilizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no no..... Krasnalom amfetaminę chyba zaaplikowałeś co? ;) Tempo budowy imponujące, efekty również. Szkoda tylko, że nie dałeś się namówić na zrobienie dyszy od podstaw z blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, zaważyłem, że im więcej pokazujesz roboty poza pudełkowej, tym mniej chętnie modelarze to komentują. Albo z zachwytu publiczność zaniemówiła, albo to co i jak robisz jest większości tak obce, że nie potrafi się owa większość w żaden sposób do tego odnieść. Myślę, że proporcje są tak pół na pół

 

Raczej nie masz racji. Marek po prostu nas przyzwyczaił do takiej roboty poza pudełkowej, i w jego modelach jest to po prostu standard.

I bynajmniej nie jest to obce. Komentrze zapewne pojawiły by się gdyby Marek zbudował model prosto z pudła. Proponuję zapoznać się z wcześniejszymi modelami Marka na Modelwork, a nie będziesz miał takich dylematów.

Ja zawsze z wielka uwagą oglądam wszystko co prezentuje Marek, jednak wypisywanie ochów i achów moim zdaniem tylko zaśmieca wątek. Mam nadzieję że inni modelarze z tego forum mają podobne zdanie.

 

Marku, rura dopalacza faktycznie wygląda na zbyt krótką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota. Im częsciej widzę ten samolot na niebie tym bardziej mi się podoba. Dziś stojąc w korku na przedmieściach Poznania obserowałem jak kilka F-16 schodziło do lądowania. Piekny widok! Aż trudno uwierzyć jak ciasny skręt na małej prędkości potrafi wykonac ten samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proncie uprzejmie:

811.jpg

Wydruknij se to w 300 dpi i bedziesz mial 6mm wyskosci. No chyba, ze masz drukarkie 600 dpi... Hmm... W sumie, to pewnie masz... No to masz tu to samo w 600 dpi...

811b.jpg

 

Hmm... Jeszcze jedna dosyc istotna sprawa... Zakladam, ze chodzi Ci o ten numer na stateczniku? Zadnego innego sie coprawda na zdjeciu nie dopatrzylem, ale pozno juz jest, wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.