Skocz do zawartości

[Warsztat] F-16I SUFA (konwersja modelu Italeri 1:48)


Marek Świderski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Marek ma wymuszoną wyjazdem przerwę, a ja pozwolę sobie dorzucić nieco wyraźniejsze zdjęcie kaset AN/ALE-47 wykonanych metodą fototrawienia. Tu w trakcie składania:

 

VIPERUPDATE07901.jpg

 

A tak wygląda sama blaszka (a raczej folia 0,06mm) zaraz po wytrawieniu:

 

F16UPDATE81701.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Patrząc na takie projekty, moje sklejanie modeli nazwałbym raczej układaniem klocków w przedszkolu, chciałbym kiedykolwiek przynajmniej namiastkę tego co widzę potrafić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jednak fotele są takie jak w naszych eFach i musiałem przemalować.

No tak, ale chyba zrobiłeś to nie do końca. Zagłówek fotela powinien być czarny na większości jego powierzchni. Ponad to, jeśli chcesz być zgodny z oryginałem, to musisz wymienić czujniki danych telemetrycznych. W naszych F-16 i w Sufeach czujniki na fotelach są rozkładane dopiero w momencie wystrzelenia fotela. U Ciebie w modelu są jeszcze te mocowane na stałe.

Wrzucam fotkę od siebie dla przykładu:

VIPERUPDATE051802.jpg

A tu oryginał:

F-16I_81.jpg

 

Mam pytanko : Czy w Sufie i naszych maszynach są fotele typu Aces II ?? Dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Marek, wreszcie!

Bardzo sobie cenię w Twoim warsztacie umiar w dozowaniu śladów eksploatacji. W dobie powszechnego manieryzmu upodobniania samolotów do czołgów, model pomalowany tak jak trzeba, to rzadkość.

To pewnie z uwagi na fakt, że obcowałeś ze sprzętem lotniczym w realu.

Dobry przykład dla innych.

Ale po tym modelu widać jednak, że długo go robiłeś. Modele skończone w międzyczasie są u Ciebie na nieco wyższym poziomie. Dziś jesteś dużo dokładniejszy.

Zauważyłem, że pionowy dźwigar we wlocie masz biały. Z tego co pamiętam, to powinien być jako niemalowany, czyli w kolorze tytanu.

Ładnie wkomponowałeś moje trawionki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.