Skocz do zawartości

M4 w/T1E3 Mine Exploder Dragon+UM+ja 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z Nowym Rokiem równym krokiem czyli kolejna edycja zabawy pt.”Zróbmy sobie czołg”.

Tym razem ofiarą będzie tytułowy paskudnik który powstanie jako hybryda zestawów Dragona i UM’a plus wkład własny .

 

th_01a.jpg

+

th_01.jpg

 

...ma dać w efekcie coś takiego:

 

th_Bez-nazwy-2.jpg

 

th_Bez-nazwy-1.jpg

 

W założeniu model ma przedstawiać czołg z obrazka – serial i nazwa własna pojazdu znajduja się na arkusiku kalkomani UM’u .

 

Inboxy modeli sobie darowałem bo są to zestawy znane i wielokrotnie juz prezentowane więc ograniczę się do kilku uwag na ich temat.

 

Modele „Shermanów” UM’a nadają się wyłącznie jako rezerwuar części zamiennych - niewielu zresztą – ( lista ich wad i baboli to temat na osobny post) oraz jako tanie konwersje i właśnie w tej roli wykorzystałem powyższy zestaw. Podebrałem zeń koła z otworami ulgowymi ktore mają idealnie taka samą średnicę co koła „Dragona” ! oraz to urocze ustrojstwo rozminowujące. Tu drobne spostrzeżenie: w tym elemencie producent popuścił sobie wodze fantazji i kilka częśći to czyste s-f – chodzi o sposób jego zamocowania do osłony przekładni pojazdu. Konieczne jest tutaj wsparcie w postaci fotografii orginału oraz modeli. W modelu UM’a brak jest również istotnego elementu jakim jest przeciwwaga którą wykonałem od podstaw.„Sherman” M4 „Dragona” to wersja z zestawem do brodzenia i musiałem przerobić płytę nadsilnikową z powrotem do „standardu lądowego”. Gąsienice T49 to bonus z zestawu M4A1. Wymieniłem też boczne płyty pancerne – zestawowe były jakieś takie „zaoblone” na całej powierzchni. Dorobiłem również ostrogi przeciwślizgowe wraz ze stelażem.

 

Korzystajac ze świąteczno-noworocznej nirwany podłubałem sobie trochę w rogrzebanym niegdyś i zakurzonym już nieco modelu i obecnie wygląda to tak:

 

th_IMG_0598.jpg

 

th_IMG_0594.jpg

 

th_IMG_0586.jpg

 

th_IMG_0577.jpg

 

th_IMG_0565.jpg

 

th_IMG_0552.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Zamierzasz zrobić jakieś efekty wybuchów na trale?

 

Przyznam że nie zetknąłem się z czymś takim na dostępnych mi fotkach i nie bardzo wyobrażam sobie jakby takie coś miało wyglądać więc raczej sobie odpuszczę...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia który to już sezon "Zróbmy sobie czołg", jednak choć się nie udzielam to podziwiam jak strugasz te maluchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

tylko dlaczego lewe i prawe części trału są z innych zestawów?

Zestaw jeden i ten sam - jeden z trałów jest po prostu pokryty podkładem .

Tak wogóle to musiałem zmienić podział technologiczny tych trałów żeby dało je się rozkładać: zwyczajnie je pokroiłem i posklejałem to i owo po swojemu. Tarcze nie są jeszcze sklejone, podobnie "widelce" - wszystko jest złożone "na sucho".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Na poczatek mała skrzynka odpowiedzi:

 

bedzie w Bytomiu?

 

Wątpię.

 

A teraz kolejna odsłona dramatu:

 

Po sugesti ze strony kolegów z sąsiedniego forum usunąłem z wieży „policzek” pancerny , poza tym przybyło kilka drobiazgów i model przybrał jak mi się wydaje postać ostateczną :

 

th_IMG_0636.jpg

 

th_IMG_0635.jpg

 

th_IMG_0634.jpg

 

th_IMG_0633.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dobrze że usunąłeś policzek spawany. Tylko teraz musisz go odlać razem z wieżą. Ponieważ jest to wieża z integralnym policzkiem.

 

No cóż...Czułem podskórnie że sama amputatacja to pikuś i pewnie gdzieś tkwi kolejny haczyk

 

Odlewać całej wieży to nie mam zamiaru ale nadrzuciłem szpachlą stosowny obszar podpierając się ryciną z podlinkowanej strony i obecnie przedstawia się to następująco:

 

th_IMG_0649.jpg

 

th_IMG_0647.jpg

 

th_IMG_0645.jpg

 

Przy takich okazjach znajduje potwierdzenie teza że "Sherman" z modelarskiego punktu widzenia to duże wyzwanie i wyższa szkola jazdy - mnóstwo odmian i wariantów

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szybko i ładnie, ale (obym się mylił) być może będziesz musiał usunąć pistol port. Tylko to musi potwierdzić shermanoholik Witek Cisłak. Napisz do niego to zapewne wytłumaczy Ci co z tym fantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No szybko i ładnie, ale (obym się mylił) być może będziesz musiał usunąć pistol port.

O nie Na to to już się nie piszę

 

Tylko to musi potwierdzić shermanoholik Witek Cisłak. Napisz do niego to zapewne wytłumaczy Ci co z tym fantem.

 

Aż tak zdeterminowany to nie jestem

 

Natomiast natrafiłem na coś takiego - pojazd z tej samej jednostki i dokładnie z tego samego okresu:

 

th_Bez-nazwy-1a.jpg

 

Wychodzę z założenia że wszelkie wątpliwości działają na korzyść oskarżonego więc pistol port zostaje

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to popatrz

http://the.shadock.free.fr/sherman_minu ... _port.html

i co Ty na to.

 

A ja na to:

 

th_Bez-nazwy-2-1.jpg

 

Więc chyba jednak port wyleci

 

No i jeszcze jedno. Gąski są ok, ale zdaje mi się że oryginał ma Duckbill dodatkowe łopatki montowane do łączników ogniw w celu lepszego poruszania sie w terenie grząskim

 

Chyba w tym konkretnym przypadku jednak nie:

 

th_Bez-nazwy-3-1.jpg

 

Po za tym jak mi się wydaje zastosowanie osłon przciwpyłowych - widocznych na fotce w formie szczątkowej - wyklucza użycie duckbilli zwiększających przecież szerokość gąsienic .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolejna odsłona dramatu:

Na życzenie Sz.PT. Publiczności i zgodnie wcześniejszą zapowiedzią pistol port pożegnał dalszą zabawę a "policzek" przybrał postać ostateczną.

W tej chwili wygląda to następująco:

 

 

th_IMG_0652.jpg

 

th_IMG_0651.jpg

 

th_IMG_0653.jpg

 

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.