Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja sobie pooglądam zmagania Kolegów

 

 

Cześć Jarek Najpierw popatrzysz a potem pokażesz nam swoją 90-kę i my bedziemy musieli nasze wyrzucić do śmieci ( żartuję )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja chciałem się spytać jak ze składalnością gąsek, jest do zniesienia czy lepiej zainwestować w Miniarm czy metalowe gąski ? ? ?

to zależy czego kto oczekuje...jak dla mnie jest ok ale zapewne sa osoby które wolą wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to czy wszystko razem do siebie pasuje i nie trzeba zbytnio kombinować przy ich składaniu.

W moim przypadku wszystko ładnie pasowało .załozyłem jeden "rzadek" kól skleiłem gąski, ułozyłem ,zdjąłem

,pomalowałem ,załozyłem.dokleiłem zewnetrzny rządek kół.

"Skomentowałbym" to zdjęciami ale jestem w pracy i nie mam takiej mozliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są, są gąski metalowe, ale składanie to będzie mordęga. Jedno ogniwko to siedem części: dwie połówki ogniwka, ząb, dwa łączniki i dwie gumy. Jakby kto nie wierzył to poniżej wklejam zdjęcie tych gąsek. Sorry, że takie małe, ale wkleiłem takie jakie było na stronce.

 

sec3505.jpg

By marekrc at 2012-01-05

 

Są jeszcze takie.

sec3512.jpg

By marekrc at 2012-01-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Panowie, chciałbym rozstrzygnąć, jeszcze jedną kwestię. Która lufa do tego modelu?? Metalowa z RB, czy zestawowa?? Mam na składzie dwie lufy z RB, jedna z przeznaczeniem do BV-ki a druga przyszła, razem z wieżyczką Miniarmu. Podobno ta metalowa jest dłuższa 0 1 cm. Jak uważacie, którą zastosować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Is-7 a gdzie można dopaść te metalowe gąski?? Pytam z ciekawości>

 

Można je nabyć w Euroshopie ale pewnie niedługo i w innych sklepach

 

http://euromodelshop.ch/index.php?manufacturers_id=174&osCsid=b7026897a0ea6e5386683cd280d80282

 

Ale cena i koszty wysyłki przyprawiają o zawrót głowy. Tańsze będą żywiczne z Miniarmu

http://euromodelshop.ch/product_info.php?manufacturers_id=154&products_id=25940

 

Tylko powstaje pytanie czy jest sens wydawać tyle kasy ? W moich 3 Abramsach, 2 Challengerach z długimi fartuchami nie ma wcale górnej taśmy gąsienicy bo jej po prostu nie widać. Gąsienica zawija się za koło przednie i tylne na jakieś 2 cm i tyle. Nikt nie zauważył dopóki o tym nie powiedziałem. Nawet na wystawie modeli nikt nie zauważył, dopiero po odwróceniu modelu do góry nogami widać że nie ma górnej taśmy .

Tak więc spokojnie można "olać" górną część gąsienicy pomimo, że jest fajnie pofalowana. I tak będzie widać tylko odcinek stykający się z podłożem i krótkie fragmenty z przodu i z tyłu które i tak są ponapinane. Co innego T-55 czy T-62 gdzie nie ma fartuchów to trzeba robić jak książka pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Panowie, chciałbym rozstrzygnąć, jeszcze jedną kwestię. Która lufa do tego modelu?? Metalowa z RB, czy zestawowa?? Mam na składzie dwie lufy z RB, jedna z przeznaczeniem do BV-ki a druga przyszła, razem z wieżyczką Miniarmu. Podobno ta metalowa jest dłuższa 0 1 cm. Jak uważacie, którą zastosować??

 

Jeśli planujesz skleić większą liczbę modeli wyposażonych w armatę 125mm ( T-64,T-72,T-80,T-90) , to proponuję jednak lufę z RB zwłaszcza ,jeśli modele mają być eksponowane razem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon5 dzięki za fotkę. Ciekawa metoda, prosta i skuteczna, na pewno się przyda.

 

 

Metoda pokazana w instrukcji sklejania ale faktycznie ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.