Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle ode mnie na dziś. Tempo słabe, ale Athlonowi już pisałem jakie mam ograniczenia.

Nie o tempo tu chodzi a o efekt ,mi najzwyczajniej niektórych rzeczy nie chce sie przerabiać.

Tym bardziej z podziwem patrzeę na tych co to robią.Wolę nie tykac rzeczy które mnie przerastaja technicznie

Prawdziwe przeróbki beda pewnie przy kolejnym egzemplażu ( w dalszych planach)

A tak wogóle to mam propozycję malowania

45d2525221e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Włazy w mojej 90-ce zrobie na zielono, mnie chodziło o to jak pomalować celowniki. W 72-ce, z tego co pamietam celownik działonowego TPDK-1 był biały. Teraz juz wiem że celowniki w 90-ce są srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde!! U mnie to juz chyba za późno na zwężanie tej szpary, pośrodku, przedniej płyty pancerza. Pospieszyłem się i ją dokleiłem :( . No nic, bedę musiał z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znalazłem jeszcze takie oto metalowe butki dla naszego T-90

 

http://www.importhobby.com/sku337921_sp ... -90_metal_

 

Wyglądają jak Friulki. Ktoś miał w rękach wyroby tej firmy ?

 

Gąski tej firmy (Spade Ace) są bardzo dobrej jakości, w/g mnie lepszej niż Friul. Posiadam zestaw do E-100, czyściutkie, brak jakichkolwiek nadlewek, drut do łączenia ogniw jest grubszy niż u Friula, składają się praktycznie same.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koedzy!! A to etap na którym obecnie sie znajduje:

 

Obraz021-2.jpg

 

Obraz019-2.jpg

 

Obraz020-2.jpg

 

Zamiast zajmować się rzeczami naprawdę istotnymi, ja zabrałem sie za pierdoły i wymyśliłem sobie taki o to peryskop dowódcy. Z tym podnoszeniem wieży, to mi zupełnie nie idzie. Pół nocy próbowałem odrysować sobie na polistyrenie, części do poprawy wysokości. Zawsze miałem problem z rysowanie figur geometrycznych i innych tego typu. Być może dlatego że po latach rysowania takich rzeczy:

 

Obraz009-6.jpg

 

Mam jekieś zaburzenie w rysowaniu kątów prostych itp. itd. No nic bedę dalej próbował aż do skutku. A co myślicie o tym peryskopie dowódcy?? Może na zdjęciach to zielone kółeczko słabo sie błyszczy ale w przy sztucznym oświetleniu, w realu wyglada to fajnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rysunku, nie rozmazujemy palcem! Walor szrafem trenujemy! :P

 

 

Juz nie pierwszy raz to słyszę, ale cóż niektórych przyzwyczajeń nie umiem zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kusiło mnie jak diabli, szczególnie jak napisałeś że kupiłeś swój. Ale myślę, że jeszcze współcześniaki są za trudne dla mnie. Zbyt skomplikowane bryły. Ale kiedyś napewno go zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kusiło mnie jak diabli, szczególnie jak napisałeś że kupiłeś swój. Ale myślę, że jeszcze współcześniaki są za trudne dla mnie. Zbyt skomplikowane bryły. Ale kiedyś napewno go zrobię.

 

No tak, Grant to szczyt prostoty jeśli chodzi o kształty. Nie marudź Krzychu i naprzód z jakimś współczesnym pojazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja natknąłem się na mały problem ze spasowaniem tych elementów

93b10298ad03.jpg

ktoś to już przerabiał.Nie chcę wciskać na siłę ale jakoś nie chce wskoczyć

A wogóle teraz wygląda tak

df02a2f537ac.jpg1b24a7703fe1.jpg3931ed3a4e5c.jpg5d2b42447463.jpg

niestety ważne sprawy rodzinne uniemożliwią mi trzymanie sie planu i wszystko triche wyhamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa i zawias do niej, pasują do siebie, jednak trzeba użyc troszkę siły, ja swoją zamontowałem i jest ok. Fajnie sie otwiera i zamyka:). Aha, jak zostawisz tą klamkę tak jak pokazałeś to na fotkach, bedziesz miał problem z zamknięciem, jednego jak i drugiego włazu. Jutro wrzucę fotki, jak to u mnie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając rózne fotki, naszego głównego bohatera znalazłem coś takiego:

 

5528.jpg

 

Zastanawaim się, czy nie można by było, tego pofalowanego odcinka gąsienic, zamiast na górze, umieścić na dole i skonstruować sobie taką podstawkę. Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jesli powaznie myslisz o tej podstawce, to ja bym spróbowal nawiercic ostatnie kola jezdne i gasienice w miejscach styku z nimi i podlozem w poprzek osi kola. Nastepnie wprowadzilbym dwa prety stalowe i juz . Powodzenia przy budowie!

 

Pzdr,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.