Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Płyta nadsilnikowa poprawiona. Dodana wypukłość na stropie kadłuba + troszkę kombinacji z elementami samej płyty. Dodana blaszka przy wydechu oraz sama pokrywa pocieniona, choć jej wysokość zostaje taka, jaka jest, bo jest dobra.

b12fcb733f6309b0med.jpg

c0b613ffc14a2aa0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie

A tymczasem niestety lakiernik został zwolniony w trybie natychmiastowym i projekt stanął w miejscu na czas nieokreślony.

Jeśli to nie tajemnica ujawnijcie jakie malowania przewidujecie w swoich 90-kach?

Osobiście planowałem to:

046a73f576eb.jpg

Ale wydaje mi się ,że nie jestem narazie w stanie go zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica ujawnijcie jakie malowania przewidujecie w swoich 90-kach?.

 

 

Ja planowałem coś takiego:

 

T-90_russia_armyrecognition_Copyright_066.jpg

 

Strasznie podobają mi sie te trójkolorowe koła, ale to chyba nie ta wersja 90-ki, więc spasowałem i narazie o tym nie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wóz z Twojego zdjęcia posiada wieżę m.1992 (na bazie standartowej wieży T-72), stary typ gąsienic (również z T-72) i zapewne starszy typ wydechu związany ze starszym typem silnika. Ogólnie starszy model T-90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Przeglądając dziś forum na Armoramie, znalazłem taką fotkę:

 

DQIzq.jpg

 

Jak widać na niej wyraźnie, ten wóz, ma oznaczenie takie samo jak to które Zvezda zaproponowała w instrukcji malowania i oznaczania. Czyżby nasz model był miniaturą pokazanego tu wozu i czy mozna wzorawać się na tym zdjęciu, malując model?? Pytanie tylko, jak ten czołg, jest pomalowany z prawej strony?? Tak, jak pokazuje to Zvezda??

 

DSCN0126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gecon 29 -3 pojazd posiada podobne malowanie przodu jak woz ktory cie interesuje,wiec moze w podobny sposob malowane byly wszystkie czolgi tego oddzialu?O ile dobrze pamietam oprocz tego bylo zamieszczone jeszcze jedno zdjecie i to chyba czolgu z tego wlasnie oddzialu,moge ci sprawdzic gdy bede w domu

 

 

Bradzo poproszęi gdybyś znalazł tą fotkę to wrzucaj od razu. dzięki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Mianowicie, jak widać na powyższej fotce, ten czołg, rurę do przepraw podwodnych, ma zamontowaną odwrotnie niż to jest pokazywane na innych fotkach 90-tek. Moje pytanie jest takie, czy te obejmy do montowania tych rur, moga być zamocowane do tylnego zasobnika do góry nogami?? Osobiście podoba mi sie takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post jeden pod drugim. Znalazłem chyba odpowiedź co do rury:

 

4M80m.jpg

 

Ten czołg, to chyba ta sama jednostka co ten z poprzedniej fotki ( ma numer 520 ) i ma rurę zamontowaną podobnie jak tamten więc tak chyba może być i tak chyba zrobie na swoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ..czołg ze zdjęcia to ten z instrukcji ( tez mam te fotki) a pokazane na okładce malowanie to malowanie defiladowe które i ja planowałem ale sie wyłożyłem.

Wszelkiej maści problemy z maskowaniem spowodowały,ze obecnie mój tank nadaje sie do przemalowania.

Jest jeszcze taka możliwość -

4c64c33e7f34.jpg

i ta ku której ja teraz się skłaniam

361168ff15d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ..czołg ze zdjęcia to ten z instrukcji ( tez mam te fotki) a pokazane na okładce malowanie to malowanie defiladowe które i ja planowałem ale sie wyłożyłem.

Wszelkiej maści problemy z maskowaniem spowodowały,ze obecnie mój tank nadaje sie do przemalowania.

Jest jeszcze taka możliwość -

4c64c33e7f34.jpg

i ta ku której ja teraz się skłaniam

361168ff15d7.jpg

 

 

No właśnie mnie też bardziej interesuje ta druga wersja malowania.

 

A tak nawiasem mówiąc, athlon5, zwróć uwagę na zdjęcie czołgu o numerze 522. Tam na trzecim wozie z kolei widać że nie jest on pomalowany jak to pokazała Zvezda, więc podobnie jak bulik58, mam nadzieję że i ten nasz 522, nie musiał być wcale pomalowany jak na pudełku Zvezdy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację athlon5. Zvezda się tu nie popisała, co innego pudełko, a co innego instrukcja. No ale to tylko Zvezda, może z czasem dojdą i do tego że jak się coś umieszcza na pudełku, to i na instrukcji powinno być to samo. Ja zrobie ten o numerze 522, wzorując się na trzecim wozie który jest na tej fotce:

 

DQIzq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.