Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Sorki za post pod postem ale musiałem się tym z Wami podzielić. Dziś, w sumie z nudów, siedząc przy biurku postanowiłem sprawdzić czy wanna T-72 Tamiyi, pasowała by do góry pancerza T-90 Zvezdy. No cóż, nie bardzo te dwa elementy do siebie pasują, ale nie jest tak źle . W sumie to jest kwestia dwóch szpar, z przodu i z tyłu. No oczywiście, trzeba by było również poprawić te fartuchy przeciw kumulacyjne ale to też jest do zrobienia. No kurcze wiem, że miałem już nic nie kombinować i zmieniać ale jak zobaczyłem że góra Zvezdy i dół Tamiyi, mogły by się zgrać, co skutkowało by tym że cały model wyglądał by lepiej jeśli chodzi o proporcje, to zaczęło mnie kusić. Pewnie, niektórzy maja już dość czytania tych moich postów, myśląc sobie: Czy on nie ma swojego zdania?? Czy niczego nie widzi?? Mam swoje zdanie i widzę ale zawsze to fajniej zapytać kogoś o opinię, bo wtedy wątpliwości znikają. Dlatego pytam: Jak Wy to widzicie, drodzy oglądacze. Dół Tamiya i góra Zvezda. Przy odrobinie dobrej woli da się to zgrać. A teraz fotki:

 

Obraz1008-1.jpg

 

Obraz1009-1.jpg

 

Obraz1010-1.jpg

 

Obraz1011-1.jpg

 

Obraz1012-1.jpg

 

Według mnie różnica w wysokości modelu jest widoczna i uważam również że to co widać na powyższych fotkach jest bardziej zbliżone do oryginału. Mam nadzieję że nikt nie zarzuci mi tego że tymi postami zaśmiecam wątek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie, niektórzy maja już dość czytania tych moich postów, myśląc sobie: Czy on nie ma swojego zdania?? Czy niczego nie widzi?? Mam swoje zdanie i widzę ale zawsze to fajniej zapytać kogoś o opinię, bo wtedy wątpliwości znikają.

 

I po to jest to Forum. Żeby pytać, wymieniać się spostrzeżeniami itp. Tym bardziej ,jeśli są to pytania w takim fajnym wątku warsztatowym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek ja to się nie znam. Możesz wrzucić zdjęcia z profilu obu wanien z założoną górą aby można było zobaczyć jak wielka jest różnica?

 

Nie wiem czy robienie takich zdjęć coś da Krzyśku, bo wanna od Zvezdy została przeze mnie zmodyfikowana tzn. chodzi mi o to że wahacze są inaczej poprzyklejane, no a wanna od Tamiyi ma układ jezdny zamontowany tak by model stał płasko na podłożu. No ale porobię fotki i zobaczymy czy coś będzie widać. Ale zapewniam że różnica jest widoczna i to bardzo w realu.

 

Tymczasem dziwnych pomysłów ciąg dalszy. MIałem nie popadać w paranoję z tym modelem i nic już nie zmieniać ani nie kombinować. No niestety, dziś mimochodem wszedłem na to rosyjskie forum, gdzie chłopaki ciachają tą biedną 90-kę na kawałki i akurat wyświetliły mi się fotki, na których przerabiają tą nieszczęsną płytę nadsilnikową i tak sobie pomyślałem, że ja też bym chciał tak mieć w swoim modelu. Wiem, wiem może niektórzy pomyślą, że zwariowałem ale wydaje mi się że problem tej klapy rozwiązałem w najprostszy z możliwych sposobów, niestety ucierpiał na tym inny z moich modeli :( ale myślę że co się odwlecze, to nie uciecze. Otóż pociąłem moją 72-kę i klapę nadsilnikową, którą z niej pozyskałem, mam zamiar przeszczepić do Zvezdy. Wygląda to mniej więcej tak:

 

Obraz1013-1.jpg

 

Obraz1015.jpg

 

Obraz1014.jpg

 

Na T-72AK, jeszcze przyjdzie czas:). Na razie chcę skończyć tą 90-kę i chciałbym żeby była w miarę wierną repliką. Ok można teraz krzyczeć na mnie za tą pociętą Tamiyę. Ale zanim zaczniecie krzyczeć, prosił bym o jakąś, opinię, może być krytyczna . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem dwie fotki, dla porównania wysokości obu wanien. Nawet to wyszło, udało mi się troszkę poprawić wahacze w wannie Zvezdy, tak aby model stał płasko na ziemi i naprawdę widać różnicę, chociażby po samych kołach napinających. A tak to wygląda:

 

 

Obraz1016.jpg

 

Obraz1017.jpg

 

Jak dla mnie wanna Tamiyi wygrywa, oczywiście nie zrezygnowałem z koncepcji ukazania czołgu wjeżdżąjącego na podest, będzie miał tylko inne, według mnie lepsze podwozie i tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Serdeczne dzięki. Ja na razie odpuściłem sobie klejenie czołgów ( muszę od nich odpocząć ) i powoli zabieram się za składanie tego czegoś:

 

Obraz1013.jpg

 

Nie bijcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.