Skocz do zawartości

Wielka Wojna - Whipet Emhar 1/35


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Co miałem spaprać to spaprałem , model uważam za skończony.

Przede wszystkim dziękuje Fazzemu bez humoru za pomoc merytoryczną i zarażenie tematyką WWI

Odkryłem nowe pokłady błota .....znaczy pomysłów na dioramki

NIE POLECAM figurek ICM tego wypustu , ale na bezrybiu i rak ryba.

Ciągle mam problemy z wodą- stil water wyciął mi psikusa co można zobaczyć na niektórych fotkach :/

Sam pojazd bierze udział w konkursie internetowym więc trzymajcie kciuki

DSC02974.jpg

DSC02985.jpg

DSC02992.jpg

DSC02993.jpg

DSC02994.jpg

DSC02996.jpg

DSC02998.jpg

DSC03284.jpg

DSC03283.jpg

DSC03281.jpg

DSC03280.jpg

DSC03278.jpg

DSC03276.jpg

DSC03278.jpg

DSC03271.jpg

DSC03269.jpg

DSC03268.jpg

DSC03267.jpg

DSC03266.jpg

DSC03265.jpg

DSC03264.jpg

DSC03262.jpg

DSC03261.jpg

DSC03260.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ci już Adrian w warsztacie, ze jest to super produkcja. Zdania nie zmieniam - jedna z najlepszych dioram jakie oglądałem na forum. No nie ma opcji żebyś tego nie wygrał. Ja jedynie mogę pomażyć o takim wykonawstwie. Nie wszyscy mają talent. Czekam teraz na ten fort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C'est magnifique! Astonishing! i w ogóle git!

 

Pomimo, że sam pojazd wykonany jest fajnie, to jednak właśnie te wszystkie detale typu szczury, wojenne śmieci itp. budują klimat całej scenki. Efekt jest taki, że oko od razu chce ogarnąć jak najwięcej szczegółów. Bardzo lubię takie prace. Mamy tutaj niewielką scenkę, ale za to świetnie dopracowaną.

 

Moje najszczersze gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, słuchaj coś pięknie pięknego! tyle szczegółowych szczególików, że się w ogóle nie nudzi a to ogromny plus.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych prac pierwszowojennych jakie widziałem w życiu. Ogromny szacunek za realizm, jakość wykonania oraz te wszystkie szczegóły i szczególiki. Myślę, że gdyby na forach było więcej tak świetnie wykonanych projektów, tematyka Wielkiej Wojny byłaby znacznie bardziej popularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby na forach było więcej tak świetnie wykonanych projektów, tematyka Wielkiej Wojny byłaby znacznie bardziej popularna.

Rozp...braja mnie hasło Wielka Wojna! Jaka wielka wojna! Toż to z j. ang. World War! first or second! My - Mieliśmy pierwszą i drugą Wojnę Światową.

Co do dioramy - chciałbym kiedyś taką stworzyć... Naprawdę wielki szacunek dla wykonawcy - miejmy nadzieję, że wkrótce zaszczyci nas kolejną swą kompozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to z j. ang. World War! first or second! My - Mieliśmy pierwszą i drugą Wojnę Światową.

Naprawdę?

 

Nie interesuję się zbytnio tematyką pierwszej wojny, ale z tego co pamiętam pojęcie "Wielka Wojna" używane było, aby wyrazić/określić niespotykaną wówczas skalę działań wojennych oraz liczbę ofiar i zniszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na History był program "Ostatnie głosy I wojny" czy jakoś tak i tam Anglicy używali określenia Great War (bo jak wiadomo mamy angielski język w tle) co się tłumaczy Wielka Wojna. Tak więc takie określenie na pewno istniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dioramy - chciałbym kiedyś taką stworzyć... Naprawdę wielki szacunek dla wykonawcy - miejmy nadzieję, że wkrótce zaszczyci nas kolejną swą kompozycją.

 

A to w okresie między wojennym wiadomo było że to była Iwsza wojna światowa? Jak w takim razie tłumaczyć też poniższą tablicę

skinningrove-002.jpg

 

Przypominam że Wielka Wojna uważana była za ostatni konflikt na tak wielką skalę. Utworzenie ligi narodów miał zagwarantować pokój na globie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

1. Bardzo dziękuje za komentarze.

2.Moses ma racje - nazwa "Wielka Wojna" powstała w okresie międzywojennym - nikt nie przewidywał Adolfa

Na chwilę obecna jest to nazwa zwłaszcza we Francji na równi z WWI

Tak jak w Rosji określenie "Wielka Wojna Ojczyźniana"

3 Kuglaty- zajrzyj do działu warsztat a i tu zapowiedziałem wstępnie kolejne dwie scenki

Diorama będzie na żywo w Bytomiu i może we Wrocławiu jeśli nie znajdzie się kupiec ( z bólem serca ale tak kończą moje wypociny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dioramy - chciałbym kiedyś taką stworzyć... Naprawdę wielki szacunek dla wykonawcy - miejmy nadzieję, że wkrótce zaszczyci nas kolejną swą kompozycją.

 

A to w okresie między wojennym wiadomo było że to była Iwsza wojna światowa? Jak w takim razie tłumaczyć też poniższą tablicę

skinningrove-002.jpg

 

Przypominam że Wielka Wojna uważana była za ostatni konflikt na tak wielką skalę. Utworzenie ligi narodów miał zagwarantować pokój na globie

Przypominam tak tylko, że nie mieszkamy ani we Francji, Rosji, czy innym kraju, lecz w Polsce i u nas się to zjawisko nazywa Wojna Światowa. Jednak nie ma sensu tego dalej rozkopywac...

Adrian - oczywiscie sledze na bierząco Twoje wycyzny warsztatowe ;) Z chęcią obejrzałbym Twoje prace na żywo, jednak do Bytomia i Wrocławia mam ciut za daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.