Skocz do zawartości

Modern Warfare 1:35


Sofa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obiecane efekty

Podsumowując to eksperyment udany w 85%, rada na przyszłość to nie dodawać farby olejnej osiada na ściankach i pochłania lakier, woda może wydawać się trochę błyszcząca, ale taka jest naprawdę, bo to lakier błyszczący, a na przyszłość poszukam matowego( ale takiego ze sklepu bo modelarskiego nie posiadam i nie marnowałbym w takich ilościach)

Ale ogólnie efekt jest dla mnie zadowalający:

 

P1020998.JPG

 

Nie zwracać uwagi na to cos trawopodobnego, bo to się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia.

Postęp od ostatniej relacji to:

- woda w kilku innych dołkach ( lakier )

- cieniowanie bagna ( znowu przydał sie ten sam lakier do włosów )

- trawka na zielonych połaciach ( tym razem na wikol, ale lakieru trochę też poszło )

Niestety robienie zdjęc jest trudne przez rozmiary dioramy 32x49 i odpowiednie ustawienie światła

 

P1030014.JPG

 

 

Ściana Płaczu

P1030018.JPG

 

P1030031.JPG

 

P1030033.JPG

 

Plany na robote to obramowanie. Zamierzam wykonać je z taśmy izolacyjnej i wykonac coś a`la paski na kamizelce Coyote, zobaczę jak wyjdzie.

Dopieszcznie terenu bambetlami i marins-i

Proszę poradźcie ludzie z czego zrobic wysoką trzcinę tzw. pałkę taką jak rośnie nad jeziorem

 

UWAGA na przyszłość ten zestaw Trumpka to odświeżony stary zestaw tylko dodano gumowe kamizelki Coyote, które nie są za dobrze wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj ale cudo ;d strasznie mi sie podoba a najbardziej ta "ściana płaczu" ;p, mógłbyś jeszcze troche tego abramsa zatopić w błocie a wysoką trawe możesz zrobić z włosia z pędzla takiego

a9da450306b3ec39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepraszam, ale tydzień byłem na wyjeździe i nie miałem czasu na robotę poza tym w kwietniu mam egzaminy.

Ale postaram się do końca marca skończyć...ewentualnie na wielkanoc..

Największym problemem jest ta pałka wodna ma ktoś pomysły...proszę naprawdę zależy mi na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak użyć włosia jakiegoś sztywnego pędzla i na końcu trochę czegoś nawinąć jak wata, lub tasma mającą, badź gazeta i końcówki podlać wikolem lub CA na okrągło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak lub inne kupno nie wchodzi w gre, fundusze kruche i planowany zakup aero. Co do tego pędzla to pomysł niezły tylko czasochłonny, a jeszcze pomyślałem czy igliwie np. z sosny nadawałoby się na trzcinę??

Ta krew to nie miała zamiaru trysnąć, sytuacja była taka że gość dostał pod kątem mniej więcej w okolicy biodra, kula zatrzymała się na tyle kamizelki, a gość oparł się o kontener i odczołgał za niego (figurka w robocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra

żeby nie było ze temat umiera to dowaody na to że się nie obijam.

 

Ostatnie 3 dni zajęło mi wykonanie ostatniej figurki. Otóż jest to ranny Marines, nie Recon tylko Marines. z pewnych względów postanowiłem nazwać go Tom, ze względu na niewielkie podobieństwo do sceny z Szeregowca Ryan-a. Podczas jej malowania pierwszy raz cieniowałem, a marpat starałem się wykonać metoda przedstawioną w tym poradniku Poradnik Marpat znalezionym na forum.

Niestety aparat ma dzis zdaje się foch-a i nie robi zdjęc tak jak powinien, ale dobra wróćmy do figurki.

 

P1030078.JPG

 

P1030076.JPG

 

Sama figurka to mieszanka tych Marines-ów Trumpeter-a nogi od jednego, ręka od drugiego, dłoń od czwartego itp.. Buty średnio wydlądaja chodzi mi o ich pozycję, ale na dioramie sa dobrze ułożone. Figurka ma wkomponować się w scenkę w Recon-owcem z literką B, a dokładnie trzymac go za prawą rękę.

Pracę nad samę dioramą chylą się ku końcowi obecnie sieję trzcinę ale idzie to bardzo powoli ze względu na brak doświadczenia..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie postaram się popracowac nad tymi zdjęciami.

Co do trzciny zwykłej na razie sadzę z pędzla. Barwię ją olejami na pędzlu (bo nie mam aero), odcinam, a potem to kwestia dobrego ułożenia.

A co to pałki to wracajac dziś ze szkoły wpadłem na pomysł żeby wziąść cienki w miarę sztywny drucik i ponabijać na niego ziarnka ryżu, a potem pomalować. Pomysł nie wymagający dużo roboty, ale to nadal tylko pomysł....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Projekt całkiem całkiem Lecz na dioramce jest czołg i są ślady po gąśenicy od płotu tak jakby pojazd przejechał przez niego.... A płot jest cały i luks nowy , powinienen byc zerwany na pół ,oraz pogruchotanny jakby czołg przez niego przebrną .

Pozdrawiam Mateusz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płot nie może być zniszczony ,bo czołg do niego nie dojechał gdyż utknął w błocie. Te dołki przy płocie to bajorka. Czołg jechał od strony śmietnika.

A wracając do pałki wodnej to ją odpuścilem i zwykłą trzcinę zrobiłem, bo wszystkie moje pomysły lądują i tak w koszu.

 

Co do dioramy to jest już w gruncie rzeczy skończona. Przepraszam bardzo za brak zdjęć ,ale sprzęt fotograficzny pojechał w gości ,a nie chcę zdjęć komórką robić.

Zapewne będzie to ostatni wpis w warsztacie bo zdjęcia pójdą do galerii....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.