Skocz do zawartości

Modern Warfare 1:35


Sofa

Rekomendowane odpowiedzi

Sofa wszystkie elementy oporządzenia alice znikają. Od lat około 10 nie pojawiiają się żadne elementy tego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie IBA w coyote jeszcze ujdzie ale ładownice jak na okres jaki przedstawia gra to zamierzchle czasy.

Spróbuj wykonać coś sam albo w tym zestawie co do ciebie idzie będzie coś więcej .

Postaraj się wykonać bardziej wyraziste piksele na mundurku może weź wytnij jakiś maleńki prostokącik z plastiku i rób steple .

 

Do tego jeden ma gogle strasznie stare a 2 ma prawdopodobnie Ess wiec 2 rożne okresy.

I u jednego widzę czarne buty??/ hmmm.....nie wiem czy to dobry pomył.

Sugeruj się gra.........czyli oporządzenie full coyote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wracając, zwolniłem chyba za bardzo, a więc odpowiadam:

Ku ucisze własnej i waszej zestawy PMC to full coyote całe szczęście zestaw ma możliwość dowolnego montowania oporządzenia. Broń też Modern Warfare .

Obecnie trwa ich przeróbka na Recon Force.

 

Co do malowania marpat-u pomysł z ze stempelkiem. Zrobiłem go o boku ok.1x1mm ale mimo wszystko przy wykonywaniu stępla na tak małej powierzchni tworzą się swego typu kropki a nie piksele. Myślałem też żeby zrobiś tak jak użytkownik stroju w swoim czołgiście pewnie wiesz Moses o jaki temat chodzi .

A może ktoś inny ma jakiś pomysł na ten Marpat

 

Opóźnienia z budowli są związne brakiem czasu i tym że mieszkam poza miastem i sklep z materiałami odwiedzam tylko 2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem da cie robić te stempelki , musisz tylko dobrze rozcieńczyć farbę i nabierać małe ilości max 1 stempel 1 kwadracik.

Mundur nie musi mieć ładnego kontrastu i kolorów ostrych bo normalne ze na wojnie wszystko jest wyciurane i wyblakłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja zdjęć pomalowany PMC zrobiony na Recon Force. Niestety zdjęcia są trochę za żółte i jak zwykle nie oddają originalnej kolorystyki

Ale najbardziej chciałbym wiedzieć czy jest jakiś postęp w technice malowania figurek.

 

P1020856.JPG

 

P1020859.JPG

 

Tutaj zdjęcie w sepii dla ukazania malowania bez zbytniej ingerencji światła

P1020855.JPG

mały własek na okularach zdjęty dopiero na zdjęciu go zobaczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to niestety przypomina bliżej nieokreślone camo Może faktycznie spróbuj ze stemplami, jak radzi kolega Spawacz? Bo plamy na mundurze nie przypominają nawet jak na razie prostokątów Spróbuj zrobić szablon może na taśmie malarskiej i przyklej na mundur, pomaluj, odklej i tak powtarzaj do uzyskania zadowalającego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camo przypomina bardziej australijski AUSCAM niz Marpata. Po drugie koleś jest w samym Tshircie, więc nie musisz go jakoś specjalnie kamuflować (brązowy lub zielony kolor). Poza tym Force Recon a nie Recon Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dajesz za duuuża iość farby i nie rozcieńczoną.

Dla łatwego efektu twarzy czy cieniowania munduru itd rób wiele odcieni bazowego koloru.

 

Zrób tak , wyciśnij kilka kropel bazowego koloru na paletę barw i z bazowego zrób kolejna plamkę z tym ze dodaj troszkę jaśniejszego ale tylko troszkę to będzie ( 1 rozjaśnienie) z 1 rozjaśnienia zrób kolejna plamkę i dodaj więcej jasnego itd itd ja robię 8 plamek do samego ( rozjaśniania).

 

Przejścia pomiędzy barwami będą delikatne i efektowne.

 

Cienie robisz tak samo tylko kolory przyciemniasz i bardziej rozcieńczać ( maja być transparentne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wiem że camo w pierwszym przypadku mi nie wyszło.

Tym razem rozcieńczałem farby i próbowałem zastosować metodę ze stempelkiem, ale zauważyłem że lepiej zrobić to kawałkiem zakończonym na szpic.

Bazylms dzięki za radę dot. balansu bieli jest różnica..

Widzicie jakieś postępy w technice

P1020869.JPG

P1020872.JPG

 

A poza figurką zabrałem się za dalszą produkcje bambetli, tym razem śmietnik (w całości zrobiony z kartonu). Nie jestem zadowolony z pokrywy ale niestety na poprawki za późno.

P1020884.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę być uperdliwy.

1. Kolorystyka za ciemna

usdese12.jpg

 

2. bardziej od pikseli przypomina to kropki i teraz wyszedł Ci raczej niemiecki pustynny ;)

 

Spróbuj techniki Stroja znaczy się pędzelek 00 i jedziesz z kreseczkami. Jeszcze możesz poszukać warsztatu gdzie chyba któryś Jack Diamonds (Maraw?) robił Armijca w ACU puszczającego UAVa. Tam też opisał jak zrobić fajnie digitala. Kolejna sprawa zobacz na rozkład plam na zdjęciu z linka poniżej. Tu nie ma nic przypadkowego. Ogólnie olej mniejsze plamy skup się na większych.

http://www.softairbiella.com/wp-content/uploads/2009/12/marines-desert-marpat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Force Recon skończony, do całości dojdzie jeszcze 2 marines. Ten marpat to ten przysłowiowy diabeł w szczegółach , dwóch ostatnich malowałem połączoną metoda stempla i plamek. Efekt sami widzicie i oceńcie.

 

P1020886.JPG

 

Idąc dalej, wpadłem na pomysł kosmetyka taka, ale niech będzie. Postać grywalna Sierż. Paul Jackson nie posiada twarzy, tak więc można wybrać jego postać poprzez głosowanie po to te literki, 4 możliwości (każdy ma 1 głos) ogólnie zakończę głosowanie na koniec projektu.

 

Pracę nad samym terenem zaczynam we wtorek wtedy odbieram gips i idę dalej. I tutaj zaczynają się kolejne pytania:

1) jak wykonać siatkę ogrodzenia (wys.ok 6-7cm )

2) rady dot. wody na dioramie ( każda się przyda )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wody, to zależy jak głęboka? Jeśli płytka, to najlepiej wikol albo polimerowy klej, z tym, że w kałuży polimerowego mogą się ostać pęcherzyki powietrza. Czyli de fakto wikol lepszy. Jeśli chcesz zrobić głębszy zbiornik, to polecam silikon bezbarwny (uniwersalny, albo szklarski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko małymi warstwami bo przy większych grubościach lubi zostawać biały

Otóż to. I będzie wtedy problem z wyschnięciem. Jedna warstwa wyschnie, to kładziesz następną, aż do uzyskania zadowalającego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracę nad ziemią ruszyły jest to pierwsza w życiu robiona przeze mnie ziemia więc podaję ją do krytyki

Nie jest jeszcze skończona widoczne białe ślady zostaną poprawione.A całość jeszcze czeka pigmentowanie, wash i malowani

 

P1020947.JPG

Zdjęcie też do krytyki ale niestety mój warsztat nie jest naturalnie oświetlony,a włączone światło prześwietla i przekłamuje kolory ziemi ,figurek i czołgu

 

Kolejne pytania:

-wysoka trawa i tatarak- jak zrobić?

-ponownie pytanie o siatkę ogrodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to było dokładnie w grze, ale uważam, że powinieneś inaczej osadzić abramsa... albo całkowicie w błocie, żeby był lekko zatopiony, lub zrobić go by stał, stosunkowo równo, masz sztywne zawieszenie, i dodatkowo gumowe gąski, jakoś razi mnie to teraz po oczach. - no chyba, że się mylę, nie jestem jeszcze tak doświadczony. Co do siatki ogrodzenia to tak się zastanawiam... może z czegoś podobnego jak z tych koszyków, w których trzymasz pędzle i inne pierdoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze czołg jest zatopiony równomiernie na głęgokość samych gąsienic koła są na ziemi. To prawda mam sztywne zawiesznie dletgo chcę go zalać błotem, to na razie przymiarki by nie było widać gąsek i było bardziej realne, bo jak czołg wjeżdża w błoto to tak jakby w nie wjeżdżał, a nie cały wjechał i nagle się zakopał.

 

Wiedziałem żę będzie propozycja dla koszyczka. Niestety z nich samych nie da się tego zrobić, srebrny ma inne oczka ,a czarny zbyt sztywny drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UpDate prac.

Ogólnie dioramka dorobiła się ogrodzenia ( zrobiona z siatki do pokrywania pęknięć ), zaporę czołgową ( gips ) i ogólna poprawa terenu ( głównie washem, bo posiadam tylko 3 pigmenty ).

 

P1020956.JPG

 

P1020978.JPG

 

P1020966.JPG

 

Tak patrząc na dioramę i porównując ją do originału to mają coraz mniej wspólnego m.in. siatka w originale jest ukośna ( niestety tak się nie dało ), układ beczek i bajorek jest inny, krew na śmietniku (ale to moja inwencja, w palec się nożem dziabnąłem i nie chciałem, żeby się krew zmarnowała )

 

Co do robienia wody wikolem, to jak cienkie muszą być warstwy, bo robię takie cienki, że nawet po 5 warstwach nic nie widać...

 

Pytania:

tatarak i trzcina- jak zrobić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to zaczyna wyglądać. Co do wikolu - mówiąc o cienkich warstwach miałem na myśli... nie za grubą, żeby wyschła. Sam musisz wyczuć Kurcze... No myślę, że taka milimetrowa warstwa nie powinna raczej mieć problemów z wyschnięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przydało się, rzeczka zaczyna płynąć.

Co do większych zbiorniczków zaryzykowałem z taką metodą:

1. Na grunt nakładam CA, czekam aż wyschnie ( to dla utwardzenia gruntu )

2. Potem 1-2 warstwy wikolu.

3. Lakier od włosów rozrabiam z farba olejnę ( według zasad gęstości cieczy osiada ona na dno ) ale zrobiłem tez bez oleju ( zobaczę jak wyjdzie lepiej.

4. Wlewam lub nakładam patyczkiem higienicznym do zbiornika.

 

Jest to taki eksperyment, lakier błyszczy więc wyrózni wodę z tej ciemnej masy. Efekty zobaczę jutro i pokażę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.