Skocz do zawartości

T-34/85 UM 1/72


yar75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój ostatni projekcik.Model UMu prezentuje się całkiem dobrze chociaż paru przeróbek trzeba będzie dokonać. Czołg ma być docelowo w barwach 1 Korpusu Pancernego.Do tej pory skleciłem i przeszlifowałem wanienkę, odciąłem błotniki,przerobiłem wydechy oraz dodatkowe zbiorniki

p1060848z.jpg

 

p1060855c.jpg

 

p1060851b.jpg

 

p1060853k.jpg

 

p1060858h.jpg

 

p1060860f.jpg

 

p1060861s.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego samego modelu, tylko w malowaniu 1 BPanc (wóz z numerem taktycznym 217). Znasz jakieś zdjęcie T-34 z 1 KPanc z nowego typu kopułką dowódcy (z 1 włazem) - taką jaką dał UM? Wszystkie które znam i na których widać właz wskazują na starszego typu kopułkę z podwójnym włazem.

Rozsiadam się i kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że powinieneś zaszpachlować dziurę na gniazdo anteny w kadłubie i tę poziomą szramę na tylnej płycie pancernej - podział płyt pancerza idzie w linii zawiasów (czyli niżej).

A jak na razie idzie sympatycznie - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie komentarze.Szczelinę z tyłu czeka szpachlowanie a co do włazu to faktycznie na wszystkich fotkach widzę ,właz wczesnego typu.Ostatecznie czekać go będzie przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popchnąłem trochę zabawkę przez ,,łikend''.Zaszpachlowałem niektóre otwory, zamontowałem;zbiorniki dodatkowe,instalacje wytwornic dymu,KM i grill.Zrobiłem spawy przy płycie czołowej i KM.

dsc00697t.jpg

 

dsc00698lp.jpg

 

dsc00701j.jpg

 

dsc00702c.jpg

 

Zdjęcia robione telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dodałem błotniki,uchwyty desantowe i parę drobiazgów.

dsc00724za.jpg

 

dsc00728xdr.jpg

 

dsc00727vf.jpg

 

Wstępnie dobieram się też do wieży;poprawiłem fakturę odlewu,osłonę jarzma i zaczynam trasować miejsca pod spawy:

 

dsc00722ji.jpg

 

dsc00720df.jpg

 

Przymiarka:

 

dsc00729c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie umknęło tobie, bo mnie tak. Spaw wkoło włazu dowódcy.

Idziesz jak burza, może trochę zwolnij

Spawy z czego będziesz robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właz dowódcy to w ogóle porażka, ma za małą średnicę ale nie jest jeszcze skończony,Spawy będą z drutu miedzianego powleczonego szpachlówką.Wydechy zrobiłem z pręcika aluminiowego, wygiętego a potem nawierconego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wery kostrzewy, oby tak dalej. Rury etc.. możesz też robić z igieł (do zastrzyków), trzeba tylko dobrze wyżarzyć, później tylko ciąć tarczą diamentówką, nie ząbkowaną - rwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj oglądałem gąski ACE do T-34 z UM i powiem tak, zostawiłem sobie dwa komplety, do T-34/76 oraz do T-34/85. Te plastikowe nadają się do d...

 

Track 550mm for T-34/76 mod.1941 - ACE 7232

 

5611.jpg

 

Track 550mm for T-34/76 "Red Sormovo" mod.1942 (Winter) - ACE 7237

 

5613.jpg

 

Track 550mm for T-34/85 "RMSh" mod. 1945 - ACE 7246

 

5615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne cacko.Chał macz kosztuje i gdzie?

Model fakt, zaczyna wyglądać ładnie, koszt to 27-30 zł. Gąski są u mnie, kliknij w link sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś Mierzu.

Co do wieży, to prezentuje się (w stanie surowym) super, bardzo fajnie zrobiłeś te "szczypanki".

Po odkładzie będzie widać lepiej co należy poprawić, o ile trzeba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem. 42zł + wysyłka , to faktycznie dwukrotność ceny modelu .Nie stać mnie obecnie na takie zabawki.Co do Rudego, to dowieźli lufę RB, reflektor i klakson.Reflektor robiony metodą na "kroplę kleju".Dospawano także uchwyty i haki na wieży.

 

dsc00789xn.jpg

 

dsc00788p.jpg

 

Teraz będę musiał wyprodukować chałupniczo twornice dymu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych szwów na wieży - to ślady po formie odlewniczej a nie spaw. Spawany był strop wieży do reszty.

Także jakby szwy były delikatniejsze to tez by się nic nie stało.

A ogólnie niezła robota z takim maleństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.