Skocz do zawartości

8,8 cm Flak 37 na Zgkw. Sd.Kfz.9 18t - 1/72 Revell+CMK


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

postawić Shermana jak przejeżdża obok...

Przyznaje, propozycja godna uwagi. Trzeba będzie to przemyśleć

Przy następnym modelu, nie ma takiej opcji w tej "wersji"

Pomysł nie kulawy, tylko co z Niemcami zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referendum proponuje.

Referendum nie będzie

 

Dziękuję wszystkim za aktywny udział w wyborze wersji.

Wnioski

Z tego co widzę wersja I nie cieszyła się powodzeniem, natomiast wersja II trochę się podzieliła. Potraktowaliście punkty jako alternatywy no i.... dobrze. Daje mi to pewne pole manewru. Pojawiła się też ciekawa wersja zaproponowana przez Andrzej_LK. Po przemyśleniu i sprawdzeniu moich zasobów zostałem zmuszony do jej odrzucenia (brak w moim "magazynku" odpowiedniego pojazdu).

 

Tak więc samochodem osobowym z oficerkiem będzie prawdopodobnie Horch Kfz 15, którego relację z budowy jako osobny warsztat wkrótce rozpocznę .

Czy będzie pojazd warsztatowy? Tu jeszcze się zastanawiam, ale prawdopodobnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pomalowanie i wklejenie jednej z figurek przedstawionych w wątku Horch 901 Kfz.15 pozwala na kontynuowanie prac, a co za tym idzie odgrzaniem tematu Famo

Niniejszym informuję, że BUDA została zaklejona.

 

horch%2520kfz15%2520-%252027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na wykonanie ramy. Jako, że nie znalazłem oryginalnych zdjęć tego elementu dla wersji z "flakiem" przeprowadziłem analizę na podstawowej wersji pojazdu Famo.

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252819%2529%2520rama%2520oryginal.jpg

 

Jednakże podstawowa wersja ramy wydała mi się trochę, hmmmm ... "za krucha i słaba" dla tego typu uzbrojenia, dlatego postanowiłem wykonać ją w sposób przedstawiony poniżej.

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252819%2529%2520rama.jpg

 

Zgromadziłem potrzebne materiały ( planuję ramę zrobić z blachy 0,1 mm), narzędzia i nierozłączny ze mną przy modelowaniu sprzęt grający

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252819%2529%2520rama%2520narzedzia.JPG

 

Życzcie mi powodzenia, bo aż sam się boję co to z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dobry materiał i dobry sprzęt więc wyjdzie pewnie bajecznie, chociaż ceowniki będą wyzwaniem. z tej blaszki można fajne cudeńka robić. przydaje się do takiej roboty papier milimetrowy - rysujesz część, przyklejasz taśmą klejącą do blaszki i tniesz skalpelem przez wszystkie warstwy. mam nadzieję, że zgromadziłeś odpowiedni zestaw nożyków bo łamią się często. i nie tnij na macie olfy tylko na czymś płaskim i TWARDYM - np. na kawałku szkła. mata jest miękka i blaszka będzie odkształcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dobry materiał i dobry sprzęt więc wyjdzie pewnie bajecznie, chociaż ceowniki będą wyzwaniem. z tej blaszki można fajne cudeńka robić. przydaje się do takiej roboty papier milimetrowy - rysujesz część, przyklejasz taśmą klejącą do blaszki i tniesz skalpelem przez wszystkie warstwy. mam nadzieję, że zgromadziłeś odpowiedni zestaw nożyków bo łamią się często. i nie tnij na macie olfy tylko na czymś płaskim i TWARDYM - np. na kawałku szkła. mata jest miękka i blaszka będzie odkształcona.

Słuszne uwagi. Każdy to powinien przeczytać.

 

"Ja człowiek rzetelny, u mnie słowo droższe pieniędzy" w "Samych Swoich" mówił Pawlak, dlatego jak powiedziałem tak też się stało - rama gotowa !

Nie obyło się oczywiście bez małych, a może raczej poważnych perturbacji. Po pierwsze zacząłem " zbyt chytro" i chciałem zrobić długi element, który potem miałem pociąć na mniejsze odcinki. Okazało się, że nie jest to takie proste. Blaszka cienka, element długi więc wszystko się krzywiło. Szybko porzuciłem tą koncepcję i robiłem pojedyńcze elementy dokładnie na wymiar. Teraz poszło to w miarę szybko,ale ... No właśnie ALE. Tu pojawił się drugi poważniejszy problem. Przymiarka gotowej ramy do modelu mnie poraziła. Okazało się, że ja "durny" machnąłem się o 1 ( słownie: jeden) milimetr i rama nie wchodziła za osłony boczne. Cóż było robić. Trzeba było rozlutować jedną stronę i wszystko zmniejszyć. Nie ma oczywiście tego złego co by na dobre nie wyszło. Pierwsza rama miała spore naprężenia i nie układała się ładnie ( trochę ją kręciło ). Zapewne poszycie, by to naprawiło, ale po przeróbce okazało się to zbędne.

 

Zapytacie po co tyle piszę? Odpowiadam - Niech mój pośpiech będzie nauczką, dla raptusów, którzy szybko i bez zastanowienia coś robią. Lepiej spokojnie sobie wszystko przemyśleć, zmierzyć i przymierzyć, żeby później nie było rozczarowań.

 

Tyle pisania. Teraz efekt mojej dłubaniny

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252820%2529.JPG

 

A tu przymiarka "na sucho" ( w tle horch, który cały czas czeka na Waszą propozycję ciekawego malowania )

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252821%2529.JPG

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252822%2529.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pozytywne noty.

zdewastujesz jeszcze ramę ponad uszkodzeniem podwozia?

Oczywiście.Taki był plan wykonania rany i poszycia od podstaw

Ja się tylko zapytam jakiej grubości jest blaszka że tak ładnie się gięła?

Jak już wsponinałem blaszka grubości 0,1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja. Niby niewiele, ale to jest naprawdę duża sprawa. Poszycie dospawane !!! Miejsce zaznaczone na zdjęciu czerwonym kółkiem to planowana dewastacja ( jest szczelina, bo brak wręgi wzmacniającej), która zostanie poczyniona po wklejeniu platformy

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252823%2529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kronikę sam prowadzę. No cóź, nieważne :(

 

Zabrałem się za tylne błotniki. Jak to było macie poniżej.

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252824%2529.jpg

 

Początkowo miało się skończyć na wstawieniu blachy poszycia błotnika, ale postanowiłem jednak, zerknąć na parę fotek z epoki i efekt końcowy jest taki.

 

Famo%2520with%2520flak%252088%2520%252825%2529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam, zaglądam. Ja tak z blachami nie potrafię.

Skromniś

wszystkim szczęki opadają i nie mogągłosu z siebie wydobyc :-)

Dobre

patrz na liczbę odsłon a nie odpowiedzi ;-) efekt powala.

Oczywiście widzę liczniki i to przyznam "mile łaskocze", ale nie do końca o to mi chodziłó. Trzecie oko tzń. Wasze oko inaczej patrzy na pewne rzeczy i łatwiej może coś zauważyć, zasugerować czy zwrócić na uwagę. Nie oznacza to oczywiście, że wszystko mogę zrobić czy przerobić, ale pogadać zawsze miło

Podziwiam mi zabawa z blachami w "35" sprawa mega kłopoty...

Nie przesadzaj, jest w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.