Skocz do zawartości

IJN 17 m MOTOR PINNACE, Choroszy Modelbud 1:72


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć Sotter , niestety , nie miałem czasu , siedziałem w zęzach i jak wracałem do domu to padałem na cyce .

 

Uznajmy , że te druciki to chłodzenie silnika . Wydech to nie może być . Wydech zapewne to ten kolektor z z prawej strony silnika . Daj jeszcze z lewej strony z cieniutkiego drucika/kabelka przewody paliwowe do każdej z głowic i będzie git .

 

pierwszy lepszy przykład , drugie zdjęcie :

 

http://www.thehulltruth.com/fishing-miscellaneous-items/276243-sold.html#b

 

Tylko ten rozdzielacz pompy wtryskowej przesuń do przodu silnika i poprowadź przewody po kolei do poszczególnych czapek ( w zasadzie do kolektora ssącego )

 

Całość się prezentuje werrrry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten rozdzielacz pompy wtryskowej przesuń do przodu silnika i poprowadź przewody po kolei do poszczególnych czapek ( w zasadzie do kolektora ssącego )

 

Całość się prezentuje werrrry

 

Hmm... Czy wspominałem już że jedyne co w silniku potrafię to uzupełnić olej? Musisz mi "paluchem" wskazać co i jak.

 

Koledzy nowy warsztat po świątecznym urlopie Nie będzie to Akagi. Zdradzę jedynie że spróbuję sił w dużym projekcie w 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
[

Koledzy nowy warsztat po świątecznym urlopie Nie będzie to Akagi. Zdradzę jedynie że spróbuję sił w dużym projekcie w 700

Wow !! "700"!! Widzę, że wchodzi do łask Czekam z niecierpliwością na informację o tym, co to ma być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A miałem tę pinasę sklecić w tydzień i zająć się poważniejszymi projektami... nie mogłem jednak przejść spokojnie nad koszmarnym masztem z lampami pozycyjnymi i niektórymi elementami nadbudówki osłaniającej maszynownię.

 

Na pierwszy ogień poszły światła pozycyjne, bo w tej skali pomalowanie żywicznej lampy farbką jakoś do mnie nie przemawia. Wykonałem więc jedną lampą z przezroczystym kloszem i zamarkowaną żarówką i jedną dwustronną zielono- czerwoną. W realu światła są transparentne i oczywiście muszę je jeszcze poszlifować, żeby zniwelować obecne pokrzywienia. W charakterze towarzystwa zaczątki drzwiczek z zamarkowanymi "zawiasami".

 

IMG_3211.jpg

IMG_3213.jpg

 

Nadbudówka:

1. gniazdo masztu z lampami pozycyjnymi

2. kryza fototrawiona samoróbka

3. nawiercone otwory pod relingi

4. ponaklejane imitacje nitów

5. otwarte fototrawione klapy samoróbka

IMG_3232-1.jpg

IMG_3228.jpg

IMG_3227.jpg

 

Osłona sternika w wersji żywicznej nie nadawała się nawet na stopienie. Ten element to całkowita samoróbka.

Szybki będę musiał potraktować sido żeby wyeliminować rysy. Cały element jeszcze do szpachlowanie i wklejenia na nadbudówkę.

IMG_3225.jpg

IMG_3224.jpg

 

Upierdliwe było klejenie relingu na dach nadbudówki.

IMG_3220.jpg

Osłona kompasu z folii alu i wytłoczonej na gorąco przezroczystej folii.

IMG_3219.jpg

IMG_3214.jpg

 

Już mi się nuuudzi ta łódeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No troszkę zarzuciłem relację, bo nie miałem czasu cykać fot. Nie znaczy to jednak, że warsztat zamarł. Po tym modelu będę miał obrzydzenie do żywicy.

 

Co w temacie?

 

Pokład wklejony, burty pomalowane, kalki i lakier położone.

 

IMG_3381.jpg

 

Kalki takie jak cała reszta. Kasztany. Jakoś je jednak "przykleiłem".

 

Zabrałem się za kabinę pasażerską. Szybki obsadzone, okienka uchylone. Kabina oczywiście nie wklejona, jedynie przygotowana do pasowania.

Teraz trzeba jeszcze stolik zaprojektować i wykonać, oprawić zdjęcie cesarza żeby powiesić w kabinie, dywan, siedzenia (z zestawu) i można zamykać tę sekcję.

 

IMG_3387.jpg

 

IMG_3389.jpg

 

Maszynownia prawie zrobiona. Brakuje drobiazgów, typu klamki i nieco pasteli.

IMG_3394.jpg

 

IMG_3396.jpg

 

IMG_3399.jpg

 

IMG_3402.jpg

Te nieco pokraczne haki na bokach posłużą jako stelaż pod bosaki.

Generalnie całkiem sporą część tej sekcji wykonałem samodzielnie. Maszt sygnalizacyjny całkowicie od podstaw.

IMG_3400.jpg

 

IMG_3397.jpg

 

Brakuje jeszcze zegarów i tuby głosowej przy stanowisku sternika. Kompas jest, na zdjęciu słabo widac ale udało się przezroczystą "kopułę" wykonać.

IMG_3395.jpg

 

Zastanawiam się nad śladami eksploatacyjnymi. Taka pinasa za wiele to nie pływała, a poza tym to łajba admiralska więc musieli ją na bieżąco pucować. Bez śladów wyjdzie jak zabaweczka hmm

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych osadów ani śladów eksploatacji

To były wycyckane łódeczki i masz racje mało pływały!!

Dokładnie! Popieram w całej rozciągłości. To, że japońce latały obdrapanymi samolotami nie znaczy, że w takim stanie mieli też pływadła. Zwłaszcza takiej rangi. Japoński admirał popełniłby seppuku, jeśli przyszłoby mu płynąć taką utytłaną łajbą. A wcześniej dopilnowałby, aby całą jej załogą przyozdobić wszystkie reje w porcie...

 

Tak z ciekawości - co znaczą te "przecinki" na tej czarnej fladze?

 

Kuter prezentuje się miodnie

 

mucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - co znaczą te "przecinki" na tej czarnej fladze?

Pisane katakaną FU-SA-U, czyli z pinaska z Fuso, swoją drogą to nie flaga tylko czarna lampa zdaje się.

 

Kuter prezentuje się miodnie

Dzięki ale na jakiś czas mam dosyć rzeźbienia wszystkiego od zera. Czas odpocząć i wrócić do plastiku aż nabiorę mocy na dalsze zmagania.

Póki co wystrugałem maszt. W oryginale był teleskopowo składany.

IMG_3410.jpg

 

IMG_3409.jpg

 

IMG_3413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinasa piękna, ale jak Ty do niej teraz tego Fuso dorobisz

 

Fuso w 350 czeka i chyba się nigdy nie doczeka swojej kolejki.

 

Póki co walczę ze zniechęceniem do pinaski, niby już mniej niż więcej ale trudno się zebrać. Pozostaje jeszcze kwestia małej gablotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.