Skocz do zawartości

"............." Italeri/DML 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Model Staghound AA od Italeri mam niemal zbudowany, robi się 2gi(nie Stag) - a scenka się wymyśla - i zobaczymy co los przyniesie ;)

Dodatki plusmodel,dml,skp, inwencja własna.

DSCF0222.jpg

DSCF0221.jpg

DSCF0220.jpg

DSCF0219.jpg

DSCF0218.jpg

DSCF0217.jpg

DSCF0216.jpg

Do następnego.

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy i tak wiedza ze cokolwiek wymyślisz bedzie to cudo...

Z takich propozycji to może aliancki checkpoint, albo taka koncepcja: żołnierze z half-a przeszukujący gruzowisko w tym zniszczonego Stag (ten drugi) po nalocie a drugi stoi i ubezbiecza w konwoju. Ale to i tak twój wybór...

Widzę że polubiłes tą tasiemkę maskującą

Pytanko co to ten czerwony drut pod Stagiem

I skoro brudziałeś błotem koła przed malowaniem to czy przednia oś też nie powinna trochę błota złapać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofa, na chwilę obecną błota jest tyle bym później nie musiał się bawić w upychanie na raz. Nałożyłem na moduły,skleiłem - będą poprawki(pisałem wcześniej iż jest to wstęp)

Jarek, tzn ?

Które jest błędne - dla Obertyna czy tego 1 ?

Skleiłem kilka figur - to wyrób DML, ociosałem figurkę SKP.

DSCF0232.jpg

DSCF0230.jpg

DSCF0228.jpg

DSCF0226.jpg

By nie pakować kolejnych gratów na pake wsadziłem tam rannego, śpiącego, skacowanego...jak kto tam chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy talent do modelarstwa miałeś od początku czy to efekt lat praktyki ?

i jeszcze...

Czy zasłonięcie wnętrza half-a nie utrudni tobie malowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plandeka to rozwałkowane masy modelarskie, które położyłem na pojazd po czym naciągałem i nadrywałem.

 

Siatka to bandaż

 

Modeluje od 2007/8

 

Z wnętrzem będzie bigos..ale dam jakoś radę.

 

Wyrzezałem kształt sceny, schodkowa.

U góry jak widać na załączonych zdjęciach stoi Halftrack, u dołu jest miejsce dla Staga.

W Halfie dodałem JESZCZE szmat oraz dorobiłem ekwipunek snajpera - i tam docelowo zostanie.

Posadziłem już nieco roślin i czekam aż grunt zwiąże na kamień, bym mógł oderwać wewnętrzne szalunki i finalnie nadać fakturę ziemi.

Schnie:

DSCF0246.jpg

DSCF0245.jpg

DSCF0244.jpg

DSCF0241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeluje od 2007/8

A ja wtedy definitywnie przestałem.... aż do 2010. Co by to było gdybym nie przestał

Podstawa cudna, szmaty bardzo realistyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny to jak zawsze u mnie natura.

Chwasty, porosty - zbieram latem.

Ziemia to także jak zawsze u mnie, zwykła ziemia - zbieram latem.

Zatem dalej żadnego czary/mary nie ma, wszystko jest pod nosem i za darmo.

Wstępnie pomalowane:

 

DSCF0251.jpg

DSCF0250.jpg

DSCF0249.jpg

DSCF0248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło cieniowanie pionowe na half-ie. Przewidziany jest jakiś kamuflaż czy kolor jednolity?

Co do stag-a to dla mnie jest za bardzo załadowany wręcz przeładowany, siatki beczki są OK, ale ten sajgon na pace trochę przesadzony moim zdaniem.

Ja mam cały magazyn modelarski za oknem (las), ale mógłbyś doradzić na PW z czego zrobic tzw.pałkę wodną konieczna jest do mojej dioramy.

 

...i jeszcze taka prośba, czy mógłbyś bardziej rozpisać swoje plany tu na forum, mniej więcej tak jak na blogu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze taka prośba, czy mógłbyś bardziej rozpisać swoje plany tu na forum, mniej więcej tak jak na blogu..

 

Co racja to racja.

 

Piękne cieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze taka prośba, czy mógłbyś bardziej rozpisać swoje plany tu na forum, mniej więcej tak jak na blogu..

Jestem za.

 

 

Czy kolor nie jest za jasny? Właściwie to wpada w biel i się zastanawiam jak z tego wybrniesz , w co nie wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolor nie jest za jasny? Właściwie to wpada w biel i się zastanawiam jak z tego wybrniesz , w co nie wątpię.

 

Wash, płukanki, biedronki i inne pigmenty i kolorek ulegnie lekkiej zmianie Czekamy na postępy z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze taka prośba, czy mógłbyś bardziej rozpisać swoje plany tu na forum, mniej więcej tak jak na blogu..

 

Prywata Panie, prywata

 

 

Jasny był, fakt. faktem jest także, że przepaliłem zdjęcia .

Siedząc z pędzlem w dłoni koloruje tobołki.

Halftrack otrzymał lekkie płukanki a Staghound ciężkie, natomiast filtry bardzo delikatne.

 

DSCF0272.jpg

DSCF0269.jpg

DSCF0268.jpg

DSCF0267.jpg

DSCF0265.jpg

DSCF0264.jpg

DSCF0263.jpg

DSCF0262.jpg

DSCF0261.jpg

DSCF0260.jpg

DSCF0259.jpg

DSCF0256.jpg

DSCF0254.jpg

DSCF0253.jpg

Zostało poczekać aż doschną oleje, podmalować w modelach kilka detali, położyć ziemię/błoto właściwe oraz pigmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zamiana ról wcześniej to Half był dla mnie ładniajszy teraz Stag.

Ta pomarańczowa płachta trochę mnie w oko gryzie, ale poza tym wyglądają super.

Powiedz: taki tobół to przy zgięciach to mocno wash-ujesz czy cieniujesz?

i co to za drut pod Stagiem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Staghound polonik.

 

Kaleczki zdecydowanie poprawniejsze niż z pudła, jednak do szczęścia brakuje jednej barwy. „3517” na być na polu zielono-niebieskim a nie niebieskim. Jednostka rozpoznawcza dywizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.