Skocz do zawartości

MiG-21MF 1:48 Eduard


Marcinej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !

Pierwszy post, wypada coś zaprezentować Samolotu przedstawiać nie trzeba , jest to legendarny wręcz Mig-21 w wersji MF z numerem bocznym 7809 z bazy w Łasku. Jest to mój trzeci model, a pierwszy który składałem więcej niż dwa dni (a mowa o TS-11 i F-16 od MasterCraftu) ten powstawał ponad 3 miesiące. Mimo błędów, z których zdaję sobie sprawę, postanowiłem pokazać co z tego wyszło.

Malowany farbkami Gunze z aerografu. Model prosto z pudła, dodałem jedynie uszczelkę kabiny. Drabinka z drucików (wyszła za krótka to leży ), szmata z husteczki. Podstawka to deska z tworzywa i karton 1mm.

Zdjęcia autorstwa kumpla fotografa.

Jeżeli czegoś nie dopowiedziałem - proszę pytać !

 

Chciałbym szczególnie podziękować Robertowi Ostrowskiemu, bez którego porad na pewno nie dałbym rady

 

A tutaj główny bohater

 

5.JPG

9.JPG

11.JPG

17.JPG

6.JPG

3.JPG

4.JPG

1.JPG

8.JPG

2.JPG

14.JPG

7.JPG

15.JPG

16.JPG

12.JPG

10.JPG

13.JPG

18.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, prawa goleń podwozia trochę się składa, wnęki podwozia jaki to nr farby?

Masz rację, w zasadzie to oba golenie nieco ucierpiały podczas transportu, ale już w domku skorygowałem na ile się dało ten odchył Wnęki podwozia to Interior Green ModelMastera (FS34151)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model technicznie wykonany bardzo ładnie.

Jednak w tej skali powinieneś dopilnować detali. Chyba Ci się pomyliły anteny Syreny na skrzydłach ze światłami. Jednego z tych elementów nie ma w modelu. Stawiam, że anteny Syreny zamieniłeś na światła. O malutkich antenach Chromu na krawędziach skrzydła nie wspomnę. Zdjęcia detali bez problemu znajdziesz w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się urwała ? Ale śladów klejenia pod kadłubem nie widać. "Wystrugaj "ten element z kawałka plastiku i doklej .Bo co by nie miał podwieszone pod skrzydłami , to bez belki podkadłubowej nie latał nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh belka się urwała, babcia ma rację Tak na prawdę to nie zdawałem sobie sprawy z powagi tego elementu, myślałem że to po prostu belka pod zbiornik 900l i nie przykleiłem. Oczywiście mam ją w wypraskach i dokleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze malowałeś gotowcem czy mieszałeś?

Wnętrze to mieszanka ( i tutaj można się uśmiać ) niebieskiego od ModelMastera, zielonego Humbrola i białego Revell'a. To było na początku budowy, do malowania kokpitu używałem jeszcze pędzelka a poszczególne elementy (środek owiewki, tablica zegarów i wanna) różnią się delikatnie odcieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pragnę poinformować iż na XV Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu w dniach 25-27.05.2012r , model zajął trzecie miejsce w swojej klasie. Konkursowy debiut uważam za udany

 

P1010260.JPG

 

Prócz tego wspomnę, że poprawiłem to, co raziło w oczy tj. :

- prawa, nieco ugięta goleń - wyprostowana

- pomylone anteny Syreny na skrzydłach ze światłami - przemalowane

- belka paliwowa doklejona

- dorobiłem nowe anteny IFF na stateczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.