Skocz do zawartości

KV-2 (1/35 Trumpeter / Kit No. 00312)


math

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mateusz, nie zrozum mnie źle. Jakoś to do mnie nie przemawia, ale to może jest moje widzi mi się. Chodzi mi o to, że jest jakby za duży kontrast pomiędzy zielonym kolorem pancerza a białymi plamami kamo. Jeżeli to było wapno to raczej przejścia powinny być jakby ładgodniejsze, takie spływające czy coś. Ale tak jak mówię (a raczej piszę) jest to moje takie jakby pierwsze wrażenie, a nie znam ostatecznego zamysłu autora.

P.S. Tylko nie bierz tego całkiem na serio. To przecież twój model i ma ci się podobać. I na własną obronę dodam, że mie oglądałęm żadnych zdjęć zimowego kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz dawałeś jakiś filtr najpierw na białe kamo?

 

Nie, Bialego nie filtrowalem jako tako...ale gdzieniegdzie rozmywam bezynka tam gdzie AK winter grime byl za mocny, co w jakims stopniu filtuje bialy....jezeli to co pisze ma sens

 

Mateusz, nie zrozum mnie źle. Jakoś to do mnie nie przemawia, ale to może jest moje widzi mi się. Chodzi mi o to, że jest jakby za duży kontrast pomiędzy zielonym kolorem pancerza a białymi plamami kamo. Jeżeli to było wapno to raczej przejścia powinny być jakby ładgodniejsze, takie spływające czy coś. Ale tak jak mówię (a raczej piszę) jest to moje takie jakby pierwsze wrażenie, a nie znam ostatecznego zamysłu autora.

 

Krzysiek....tu jeszcze sporo pracy. Tak jak pisalem to dopiero pierwsze przejscie , wiec rozmywania bedzie jeszcze co nieco - co z tego wyjdzie...nie wiem.

 

P.S. Tylko nie bierz tego całkiem na serio.

 

Spokojnie...krytyke przyjmuje na klate...nie latwo sie obrazam (przewaznie sie wsciekam i rzucam komputerem o sciane oraz dusze kota sasiadow workiem na ziemniaki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam...

Chwile z braku czasu nic sie nie dzialo. Pitrek skonczyl swoj KV, wiec postanowilem malymi krokami brnac dalej ze swoim. Pewnie na tym forum wszyscy juz maja serdecznie dosc zimowego kamuflazu i KV ...

 

Od ostatniego razu nieco sie pozmienialo. Poprzednio faktycznie usunalem zbyt duze powirzchnie bialej farby co nie wugladalo jak zamierzylem. Psiknalem gdzie niegdzie bialym akrylem jeszcze raz. Do tego doszly rozniste wygibasy z bialymi olejami i AK probujac oddac efekt splywajacego brudu i wapna (tu jeszcze bede mial sporo roboty z kadlubem).

Teraz to musi wyschnac na kamien. Moze gdzie niegdzie popracuje nad przejsciami.

Nastepnie dodam nieco przypadkowych obic bialej farby (tam gdzie sa dosc duze biale powierzchnie), ktore docelowo bede robil kolorem bazowym (lub podobnym). To powinno nieco uroznorodnic malowanie i dodac nieco 'faktury'.

 

wapno1.jpg

 

wapno2.jpg

 

wapno3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecny moment prezentuje się fajnie, ciekawe co Ci wyjdzie później. Osobiście uwielbiam zimowy kamuflaż, więc tym bardziej będę podglądał. Jak to się mówi - zimowego kamo nigdy za wiele A KV to w końcu jakaś odskocznia od tej ciemnej strony pancerki, którą osobiście preferuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda ,ale...

Powierzchnie pionowe wieży powinny być w/g mnie więcej białego pomijając wejściówkę

Powierzchnie płaskie powinny być bardziej pozbawione bieli ( nie zależnie czy wapno czy tez farba zmywalna )

Mimo wszystko model mi się podoba ( lubię ruska pancerkę ) i czekam na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z gąsienicami? Otóż najczęściej w modelach KW przedstawiamy specyficzne zwisy ogniw gąsienicy pomiędzy kołami podtrzymującymi. Sam uwielbiam ten efekt, ale po dogłębnej analizie materiału ikonograficznego (fotografie z epoki) we wszelkich dostępnych mi wydawnictwach doszedłem do zaskakującego wniosku. Na mniej więcej połowie fotografii KW posiadają ów charakterystyczny zwis. Natomiast na drugiej połowie fotek górna część taśmy gąsienicy jest mocno napięta i przebiega płasko jak np w T-34. Myślałem, że może jest to związane z terenem w jakim się pojazd porusza i warunkuje napięcie gąsienicy. Ale nie. Oba typy ich przebiegu zarówno ten ze zwisem jak i bez niego występują w pojazdach na różnych rodzajach nawierzchni. Zatem o co chodzi? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi np. o to w którą stronę czołg się poruszał? Bo załóżmy że jak do tyłu, to koło napędowe najpierw zlikwidowało zwisy, a dopiero potem gdy gąsienica już była napięta to ruszał czołg. Natomiast przy ruchu do przodu element gąsienicy który był ciągnięty to był spodni fragment, a góra była pchana - to powinno powodować tę zwisy. Tak mi się to na chłopski rozum wydaje. Oczywiście mogę być w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.