Skocz do zawartości

KV-2 (1/35 Trumpeter / Kit No. 00312)


math

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Patrząc na zdjęcia ze wspomnianego SVSM'a: http://svsm.org/albums/kv-2/IMGP0695.jpg wychodzi, że mocowanie kół było spawane z dwóch części, czyli szlifowanie śladów po formie (drugie zdjęcie) trochę na wyrost. Czy się mylę i to spawanie z dwóch części to tylko inwencja rekonstruktorów? Sam oszlifowałem, ale teraz zacząłem się zastanawiać.

W sumie masz racje, bo wyglada ze zawieszenie jest spawane z dwoch czesci ale chyba nie cale (ciezko powiedziec patrzac na zdjecia). Nadal jednak twierdze ze to co zeszlifowalem to slady po formie i sa napewno wieksze niz spawy - najlepiej byloby je zeszlifowac tylko troche (teraz to po ptokach .

Ciekawe ze liczba srub montujacych jest 3 albo 6 ...hmmmm

To mocowanie kół to wahacz który był elementem odlewanym nie spawanym. Ten "spaw" to poprostu ślad po miejscu łączenia formy odlewniczej. Oczywiście w modelu to ślad po łączeniu formy wtryskowej i najlepiej byłoby to tylko trochę przeszlifować. Dobrze, że zwróciliście na to uwagę bo pewnie w swoim też bym wahacze na gładko zrobił ;) zawsze to trochę pracy mniej.

Wczesne KW miały wahacze przykręcane do drążków skrętnych za pomocą 6 śrub późniejsze za pomocą 3. Muzealny egzemplarz ma prawie całe zawieszenie z późniejszych wersji.

 

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepny maly kroczek w budowie.

 

 

Podszpachlowalem otwory w tyle kadluba. Nie beda juz potrzebne to tam w zamian zestawowej wejdzie siatka Edka.

 

tyl1.jpg

 

po po zamontowaniu

 

tyl2.jpg

 

Nastepnie szpachlowanko blotnikow (troche tam tego jest:)

 

fenders1.jpg

 

i scieranko miejsc montazu metalowych paneli na blotnikach (tu tez wejda Edki)

 

fenders3.jpg

 

i po zamontowaniu blotnikow model wyglada tak:

 

fenders2.jpg

 

teraz zastanawiam sie czy zostawic jakies wlazy otwarte czy wszystnie zamknac....no nie wiem. (myslalem o otwartym na wiezy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie Slawek ...spawy i kilka innych rzeczy bede poprawial . Musze pomyslec jak te spawy najlepiej rozwiazac....hmmm

 

 

No dobra....doszo szlifowanko na jarzmie: delikatnie usunalem slady po formie tu i tam (niebieskie strzalki) oraz musialem zeszlifowac i zaokraglic ta czesc jazma ktora wchodzi pod oslone inaczej by ja wylamala podczas ruchu lufy (z zestawowa oslona nie ma problemu).

Miesjsca na plycie bocznej wiezy zaznaczono na czerwona sa do zeszlifowania

 

wieza10.jpg

 

a tak wyglada wieza z oslana Edka. Miejsca na haki z boku wiezy zostaly zeszlifowane (strzalki)

wieza11.jpg

 

....narazie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz pamiętaj żeby na przedniej płycie zrobić ślady po cięciu palnikiem tak jak na tylnej.

Ja u siebie tez to przegapiłem a na fotkach oryginału to widać.

Tzn też z tym jest różnie.

Na jednych prawie nie widać śladów cięcia a na innych egzemplarzach są dość wyraźne.

 

wieza11.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie, będzxie od kogo ściągać jak blachy robić.

Bez przesady ...blachy wydaja sie stosunkowo latwe...przynajmniej na razie

 

Ale Pan gonisz.Już prawie jesteś na moim etapie.

 

Dowcipnis! teraz bede mial spra przerwe bo papierkowa i nietylko robote z pracy do domu przenioslem...masakra!

No i do tego swieta a po sietach mam jakas konferencje i mnostwo innych historii...spokojne jak zaczne malowac pod koniec kwietnia to bede szczesliwy

 

Mateusz pamiętaj żeby na przedniej płycie zrobić ślady po cięciu palnikiem tak jak na tylnej.

Ja u siebie tez to przegapiłem a na fotkach oryginału to widać.

 

Pamieram o tym - wyglad co calkiem fajnie. Tak naprawde to spawy nie wydaja sie grube. Glowny efekt to slady po od ciecia.

 

Piotrek jak robiles spawy?...u Ciebie wygladaja fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na spawy i inne detale. Na pierwszy ogien poszly miejsca po cieciu plyt.

 

niebieska strzalka orginalne zrobione przez Trumpka / czerwona wlasnoreczne

 

spawy1.jpg

 

spawy2.jpg

 

Teraz ma ich zboric kilka razy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ładnie to wszystko wygląda. Tak mi się zdaje, że te miejsca po cięciu płyt były robione rylcem, a potem potraktowane klejem do plastiku by złagodzić krawędzie. W każdym razie ja bym tak zrobił.

model Bardzo ciekawie się prezentuje. Czekam na malowanie i to z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek masz racje....

 

Malym pedzelkiem pociagnalem cienka warstwe cementu Testors'a (cos jak Nitro) a potem nozykiem robilem delikatnie geste naciecia. Nastepnie pedzelkiem przejechalem jeszcze raz klejem zeby sie nieco wygladzilo . Acha jeszcze jedno.. krawedzie zabezpieczalem tasma.

 

klej.jpg

 

spawy3.jpg

 

spawy4.jpg

 

 

teraz green stuff i spawy uffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche popracowalem nad modelem w weekend i chyba powoli budowa modelu dobiega konca...jeszcze troche szlifow i poprawek ktore powychodzily na zdjeciach tu i tam i bede psikal podkladem. Tak to wyglada na chwile obecna:

 

model1.png

 

model2.png

 

model3.png

 

model5.png

 

model4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie Mateusz. Widzę, że robisz spawy z green stuffa. Jak próbowałem tobic na moim to strasznie miekkie jest to coś. Czy ty od razu wyciskasz wzorek, czy czekasz trochę aż lekko zacznie twardnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.