Skocz do zawartości

Sturmgeschütz III Ausf.A (Sd.Kfz. 142) Dragon 1:35 - (9031)


zuchvik

Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczor

 

kolejny pojazd do galerii; przegladalem forum i nie znalazlem wersji "A", wiec moze kogos to zainteresuje;

z racji tego, ze powstalo tylko okolo 30 egzemplarzy tej serii wozu bojowego pozwalam sobie dorzucic znalezione w sieci zdjecia oryginalu

 

stuglllbuzzard.jpg

 

stuglllausfamichaelawit.jpg

 

wittmann08.jpg

 

model bez zadnych specjalnych dodatkow z wyjatkiem gasienic friulmodel. z zestawem bylo troche problemow. glownie uklad jezdny sprawil mi troche trudnosci (kola zebate i napinajace jakby niedopasowane);

dziekuje za podpowiedzi dotyczace zdjec tj. "zero tolerancji dla flesha" i uwagi dotyczace koloru tla;

 

dsc02609lg.jpg

 

dsc02620x.jpg

 

dsc02623w.jpg

 

dsc02632a.jpg

 

dsc02638gz.jpg

za slabo naciagnieta gasienica, musiala sie poluzowac podczas przenoszenia; usterka skorygowana.

 

dsc02639b.jpg

 

dsc02653h.jpg

 

dsc02665v.jpg

 

dsc02671b.jpg

 

dsc02683k.jpg

 

dsc02670t.jpg

 

dsc02674m.jpg

 

dsc02679j.jpg

 

dsc02680ho.jpg

 

dsc02681o.jpg

 

dsc02687a.jpg

 

dsc02672ic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ze sklejalnością?

 

tak jak wspomnialem, uklad jezdny. z nim mialem najwiekszy problem; doklejajac blotniki musialem uzyc "super-gluta"; reszta wydaje mi sie ze w miare; ten zestaw dragona zawiera wersje B i jest tam kilka rzeczy do przerobienia na A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obicia troszkę za mało wyraźne

to prawda, zrobilem je wczesniej pedzlem i gabka farbami emaliowymi. wygladaly jednak tragicznie i mi sie nie podobaly, dlatego je w wiekszej czesci usunalem.

 

pordzewiałe gąski

gaski moczone w domestosie i polskim occie (10%) nastepnie umyte w mydle i wysuszone, przetarte szczoteczka do zebow; potem piec roznych pigmentow mig-a; scieralem to wszystko thinnerem do washa; dwa rodzaje farby emaliowej matowej (braz i czarny) po lini jak kola jada po wewnetrznej stronie oraz na zewnatrz tylko w miejscach stycznosci z powierzchnia (nie za wiele, tak zeby byly tylko smugi); potem jeszcze raz pigmenty ale juz nie w takim stopniu jak poprzednio i poprawic wszystko na koniec np miekkim grafitem...to tak na marginesie, moze komus to sie przyda i to wykorzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo udana praca, chociaż ja bym oceniał ją w 2ch częściach.

Pierwsza to zawieszenie i gąski- moim zdaniem dół wyszedł genialnie. Brudzenie wanny bardzo mi się podoba, choć rewelacja jest dopiero przy tym , co zrobiłeś z gąsienicami. Sam bym chciał aby mi to tak wyszło.

Druga część to góra tu troszkę zabrakło , jest monotematycznie i za szaro jak dla mnie.

Co i tak nie zmienia pozytywnego odbioru całości pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest monotematycznie i za szaro

 

pewnie i racja; to moj pierwszy pojazd tego typu, wiec zawsze jakies wieksze lub mniejsze niedociagniecia sa. nie mam jeszcze wprawy z tymi wszystkimi "pracami wykonczeniowymi".

mialem plany zrobic stelaz i dolozyc czesci ekwipunku na tyl pojazdu zeby to urozmaicic (podobnie jak u ciebie), ale jeszcze nie teraz. kiedy bede robil inne wersje stuga to moze uda mi sie to wprowadzic w zycie i bedzie to wygladalo inaczej.

 

co do gasienic to wzorowalem sie na migu i jego technice; jest to pokazane u niego na blogu oraz opisane w FAQ, w obu czesciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pojazd, fajna bryła, fajnie zrobiony model. Jak dla mnie brakuje jednak obić i zadrapań, z którymi prezentowałby się super. Sam przymierzam się do tego modelu, może doczekam się jego nowej wersji od Dragona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.