Skocz do zawartości

Flammpanzer 38(t) UM 1:72


Sandman

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny hetzeropodobny. Zdjęcie pudełka i zawartości:

http://www.mojehobby.pl/products/Czolg-z-miotaczem-plomieni-Flammpanzer-38-t.html

 

Pojazd powstał na życzenie Hitlera w 45 roku. Powstało ich 20 na obu typach hetzerów (wczesny i późny). Utworzono z nich 2 jednostki, które walczyły w Ardenach. Jeżeli chodzi o zmiany techniczne to, zamontowano miotacz płomieni, który był obudowany standardową lufą i z tyłu pojazdu (wewnątrz) zamontowano zbiornik na mieszankę palną.

 

Prawdopodobne malowanie:

6to2lc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do trzech razy sztuka. Tym razem jak dojdziesz do fazy malowania to najpierw postestuj z tym na jakimś złomie/kawałku plastiku i daj do oceny. Wtedy ustrzeżesz się niespodzianek nie do naprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam bez pośpiechu, staram się dokładnie dłubać i nie zalewać klejem. Wanna z kadłubem złożone na sucho, tylko dla przymiarki. Kilka elementów musiałem dorobić (np. osłona kmu) lub przerobić. Jak na razie idzie bez większych ekscesów. Przepraszam za jakość fotek ale mam słabe baterie w aparacie i focus raz działa a raz nie. Kupię porządne akumulatorki to będą lepsze zdjęcia.

 

Jeszcze mam pytanie, jak radzicie, lepiej pomalować i pobrudzić gąski i układ jezdny w ramce przed sklejeniem czy po sklejeniu? Bo niestety po sklejeniu średnio mi wychodzi dotarcie wszędzie pędzlem i staram się znaleźć alternatywne rozwiązanie.

 

ps. Grzegorz, bez obaw nie próbuję Cie dogonić, ani skopiować Twojej kolekcji

 

40624241.jpg

34230963.jpg

50350124.jpg

77129139.jpg

p5260201.jpg

p5260202.jpg

p5260203.jpg

p5260204.jpg

p5260206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni zapatrują się na taką kolejność sklejania, ale jak mogę coś zaproponować, to górę i dół rób oddzielnie. Szkoda że już skleiłeś wannę, myślałem, że zrobisz najpierw układ jezdny, zdejmiesz go i zaczniesz walczyć dalej.

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim klejem sklejasz elementy?

To na bocznych ścianach z przodu to spaw,czy ubytek materiału?

Ładne te dorobione uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszki i drobiazgi klejem CA reszta klejem z igłą Revella.

To na bocznych ścianach z przodu to spaw,czy ubytek materiału?

Spawy, jeden się udał a drugi tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malują wannę koła i bandaże najpierw a potem składam już pomalowane gąsienicę bo nie wyobrażam sobie potem wszędzie dojechać pędzlem ale niektórzy malują wszystko po sklejeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski, gąski do domu...

Nie są idealnie prosto niestety, co się da to wyrównam. Kanty potraktuję metalizerem i powinno wystarczyć.

p5270201.jpg

p5270202.jpg

p5270203p.jpg

p5270204.jpg

p5270205i.jpg

 

Takie będzie malowanie:

fpkolor3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dorzucę do uwag Krzyśka jeszcze jedną. Model jest za Ciemny Proponuję najpierw pomalować wszystkie elementy kolorem bazowym,następnie kamo, później pomalować cały model sidoluxem, albo innym lakierem przeźroczystym błyszczącym, teraz wash ( ewentualnie przed washem kalki ) i na końcu brudzenie. Na twoim modelu wygląda to tak jakbyś chciał zrobić to wszystko na raz, a tak się nie da.

Powodzenia w dalszej budowie. Jeśli masz jakieś wątpliwości to pisz zanim zrobisz, bo sądzę, że koledzy pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie poprawione. Co do koloru modelu stosuję czarny podkład i ciemne farby (dunkel gelb, panzergrun i schokolaten braun) da się model rozjaśnić filtrami? Np. całość przejechać rozcieńczoną białą farbą, albo jasną biedronką? Czy powinienem mieszać farby, które mam z białą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się czepiłeś tego podkładu, w dodatku czarnego. A spróbujże tego, co Ci pisałem:

Kup sobie (jeśli malujesz akrylami) kilka puszek olejów, choćby Humbrola, o kolorach zbliżonych do kolorów pojazdów, a jednocześnie dobrze kryjących. Wtedy oszczędzisz sobie jedną, niepotrzebną warstwę farby (podkład), a model od razu nabierze barwy zbliżonej do końcowej. Może to być np. Humbrol 84 (to do modeli z "żółtym" kamuflażem), czy Humbrol 106 - szary. Farby te bardzo dobrze kryją i trzymają się lepiej niż akryl gołego plastiku.

Co do malowania układu jezdnego - sklejam wannę i zawieszenie, wycinam i sklejam koła napędowe, napinające oraz wycinam koła jezdne. To wszystko składam "na sucho", "obklejam" gąsienicami a następnie wszystko co nie sklejone rozbieram. Maluję boki wanny z wózkami, oddzielnie wszystkie koła i zdemontowane paski gąsienic. A potem, jak to wszystko wyschnie, kleję do kupy.

 

A, zapomniałem. Co do spawów, nie wiem, czy jest sens abyś je robił i to w ten sposób. Widziałem gdzieś na zdjęciu Hetzera. Spaw ma jakiś centymetr szerokości, no, może trochę więcej. W skali 1:72 jest to 1:72 centymetra, czyli jakieś 0,14mm. A nawet niech będzie 0,2mm...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 próbki farb te ciemniejsze to akrylowa pactra te jaśniejsze to olejne humbrol (81,100 i 101)

Chyba zostanę przy humbrolach, model i tak po zabiegach ściemnieje więc powinno być dobrze tym razem, co sądzicie?

20qyudd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też finalnie maluję modele Pactrami i wcale nie wychodzą takie ciemne. Może używasz niewłaściwych (tzn. zbyt ciemnych) odcieni, a może efekt ten powoduje czarny podkład, na który tak się uparłeś.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to 104 dunkelgelb,105 schokoladenbraun i 106 panzer grun. Mój plan jest taki, na złomie modelarskim sprawdzę oleje na czarnym podkładzie i pactry zmieszane z biała farbą. Trochę się zamieszałem z tymi olejami teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cokolwiek by miało to zmienić i w czymkolwiek pomóc, podam Ci mój zestaw:

 

- Pactra 103 Panzer Rot Braun

- Pactra 104 Panzer Dunkelgelb 1943

- Pactra 106 Panzer Olivegrun 1943

- Pactra 107 Panzer Schwarzgrau RAL 7021, którego drugą warstwę mieszam z niewielką ilością białego.

 

Modele nie wychodzą za ciemne... Przynajmniej według mnie.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z podanych kolorów Pactry jest za ciemny. Jako baza jest OK, ale de facto powinno się je rozjaśniać odrobiną bieli. Nie dlatego, że takie są "święte" kolory niemieckiej pancerki, ale dlatego, że zgodnie z zasadami optyki im mniejsza skala tym bardziej powinno się rozjaśniać farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.