Jump to content

Imponująca kolekcja 72'jek

Recommended Posts

Pas startowy mnie powalił....

... a mnie o mało nie przywalił, bo miałem niewątpliwą przyjemność pod nim spać

Niestety nie robiłem większej ilości zdjęć kolekcji.

A temat wrzuciłem jako ciekawostkę. Choćby dla takich jak ja, co to w życiu może z 10 modeli na półce będą mieli... Fajno podpatrzeć jak inni mają

Herculesów jest 5. Pierwszy od prawej to Transal.

Pas startowy mnie powalił....

Spać pod pasem startowym.... też bym tak chciał

Pozdrawiam

sokol

A wiesz jaka to odpowiedzialność i stres? Gdybym nogą trącił podpórkę i te wszystkie odrzutowce... Straty liczone w milionach

No prawdziwy Japończyk pewnie by w tym momencie popełnił harakiri - a Polak powiedział: "No trudno..." (lub co bardziej prawdopodobne padłoby słowo, którego na forum nie mogę ze zrozumiałych względów napisać).

Ale straty i materialne i moralne byłyby ooooooogromne

Pozdrawiam

sokol

To prawie jak na lotniskowcu

Marcin, szkoda że nie zrobiłeś więcej fotek bo to faktycznie MEGA kolekcja.

I jeszcze tyle tam wiatraków ... mniam

Naprawdę pozazdrościć. Albo samemu wziąć się do roboty. ;-)

Pozdrawiam

Zdjęć zrobiłem raptem kilka. Może to dlatego, że od spustu migawki aparatu miałem już obolały palec po kilku dniach „strzelania” do pełnoskalowych samolotów w Volkel i Geilenkirchen. Trzy zdjęcia jeszcze

VOLKEL35.jpg

VOLKEL36.jpg

VOLKEL37.jpg

Zbliżeń konkretnych modeli nie robiłem. Wart wspomnienia jest C-2 przerobiony z modelu E-2C, czyli zaawansowana konwersja polegająca na przeróbce około 85% kadłuba. A co do makiety lotniska, to zapomniałem wspomnieć, że ma pełne oświetlenie pasów i płyty postojowej. Zmyślne, prawda?

Przy okazji można zobaczyć na ścianach kilka z przeogromnej kolekcji zdjęć Roberta, który jest jednym z fotografów skupionych wokół witryny fencecheck.com.

A mi chodzi... o to samo. Próbuję wytłumaczyć, że półka powyżej jest zamontowana kilka centymetrów od ściany. W tej przestrzeni mieszczą się stateczniki.

To teraz już wszystko jasne. NATO bym nie wpadł...

Pozdrawiam

No nie no. Porażająca ilość...Te lotnisko jest boskie..A faktycznie tą kolekcją mógłby zasilić archiwa NATO...

Pozdrawiam Artur Radkiewicz

• 3 weeks later...

60 F-16 to więcej niż będzie liczył skład tych maszyn w Polskich siłach Zbrojnych... spora kolekcja różnorakich samolotów...