Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I - 1:48 Italeri


error.exe

Rekomendowane odpowiedzi

fiedotow ten hurricane jest nieziemski fakt faktem to 1:24 ale to co gość wyprawia to %$@#$@#$%

 

Świetna pogoda i koszykówka spowolnią tempo prac na kilka miesięcy, ale to raczej naturalna kolej rzeczy niż przypadek

 

Moje pierwsze scratche wyglądały jak grafika na gameboyu :P teraz jest już trochę lepiej i mógłbym chyba je porównać do grafiki na amidze :P coraz bliżej do modelu ala Fajga w 1:48 i grafiki rodem z PSP 4

 

Dorobiłem kilka pierdół w kokpicie:

 

1005239la.jpg

 

No i brakuje mi trochę pomysłów na komorę podwozia. W oryginale jest butla powietrza i przewód układu chłodzenia.

 

1005236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ehhhh.. żebym nie musiał dymać aż na 3 stronę tego forum postanowiłem zrobić małą aktualizację ;)

 

Zdjęcia robione pralką więc sory za jakość

 

Model dalej na warsztacie mimo pięknej pogody i mnóstwa godzin spędzonych na boisku do kosza A może by tak IELTS i przeprowadzka do Australii ? ^^

 

img0895al.jpg

 

yhhhhh..i to szpachlowanie Doszedłem do wniosku, że od modelu do zaszpachlowania gorsze mogą być tylko 2 albo i więcej modeli do szpachlowania ;/ tragediaaaa.. Nie lubię, nie chcę, nie będę :P

 

Dziecina nabiera kształtów i coraz bardziej mi się podoba

 

img0885p.jpg

 

img0886k.jpg

 

img0888c.jpg

 

o to na razie tyle..Może za tydzień albo dwa zacznę malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry, cześć, ale bez czołem :P

 

Trochę popsikałem kamo. Jakby miarę przyłożyć to plamy nie do końca odwzorowane są zgodnie z oryginałem, ale niespecjalnie mi na tym zależało ;) Żeby to dokładnie odwzorować to chyba trzeba się zaprzyjaźnić z ploterem ;/

 

1005866l.jpg

 

1005865z.jpg

 

1005864m.jpg

 

No i na koniec zajebisty Arsene Lupin we własnej osobie :P

 

1005867t.jpg

 

Jakby kto go szukał to wczoraj tj. 30.05.2012r. między 19, a 21 stał mi burak za plecami, zostawił ten odcisk palca i oddalił się w nieznanym kierunku

 

Jak widać na zdjęciach czeka mnie trochę poprawek i zastanawiam się czy mogę tylko zamaskować i kłaść jeszcze raz ten kolor na małej powieszchni czy powinienem znów malować całość ? A może chrzanić system i poprawić to z ręki ?

 

Jak zwykle będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miarę przyłożyć to plamy nie do końca odwzorowane są zgodnie z oryginałem, ale niespecjalnie mi na tym zależało ;)
Bym powiedział, że raczej niewiele wspólnego z oryginałem ma to malowanie. Raczej rzuca się to w oczy, bo samoloty brytyjskie miały schemat malowania zestandaryzowany.

 

Poza tym jakoś dziwnie malujesz... Ja najpierw psikam górę po całości DE, a dopiero później maskuję co trzeba i nanoszę DG. Dzięki temu nie ma prześwitów i niedomalowań między barwami. Powierzchnie sterowe bym malował odzielnie i wkleił na końcu, fatalnie wyglądają zalane farbą.

 

Moim zdaniem za bardzo chcesz iść na skróty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za bardzo sobie utrudniam bo te prześwity to srebrny, który ma później pracować za przetarcia :P

 

Jeszcze kilka modeli spier$%$#, ale trudno..Inaczej się nie nauczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no trochę z tym malowaniem nie poszło. Prace wnętrzarskie wzbudziły spore oczekiwania...

Kolega KRYSTEK słusznie wskazał na problem przetarć na powierzchniach płóciennych, a ja ze swej strony poproszę o podniesienie dowolnej, ale tylko jednej, lotki - do góry.

Podziałaj, bo model zapowiadał się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - error.exe sam napisał, że ich jeszcze nie ma, ale że te prześwity między kolorami to srebrny - a prześwity na granicach kolorów akurat widać. Wynika, że zastosował metodę wstępnego malowania na srebrny, a potem kamuflaż. Ale to lepiej niech autor sam się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, cześć, ale bez czołem :P

 

Trochę popsikałem kamo. Jakby miarę przyłożyć to plamy nie do końca odwzorowane są zgodnie z oryginałem, ale niespecjalnie mi na tym zależało ;) Żeby to dokładnie odwzorować to chyba trzeba się zaprzyjaźnić z ploterem ;/

 

1005866l.jpg

 

1005865z.jpg

 

1005864m.jpg

 

No i na koniec zajebisty Arsene Lupin we własnej osobie :P

 

1005867t.jpg

 

Jakby kto go szukał to wczoraj tj. 30.05.2012r. między 19, a 21 stał mi burak za plecami, zostawił ten odcisk palca i oddalił się w nieznanym kierunku

 

Jak widać na zdjęciach czeka mnie trochę poprawek i zastanawiam się czy mogę tylko zamaskować i kłaść jeszcze raz ten kolor na małej powieszchni czy powinienem znów malować całość ? A może chrzanić system i poprawić to z ręki ?

 

Jak zwykle będę wdzięczny za pomoc

 

Tam na kadlubie chyba odcisk palca zostawiles (ostatnie zdjecie) ? Postaraj sie bardziej z kamo bo troche dziwnie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystek: Masz rację i nie będzie przetarć z tyłu.

 

Mikołaj75: Wiem, że zapowiadał się dobrze i będę przez weekend poprawiał. Mam tylko nadzieję, że nie wyjdzie gorzej niż jest bo zazwyczaj taki jest urok poprawek. W ostateczności cleanlux i heja..

 

Robert: Tak jak napisał Mikołaj. Położyłem srebrny - zielony - maskowanie - srebrny - brązowy z zamsłem zrobienia przetarć. Zobaczmy jak wyjdzie i czy w ogóle wyjdzie.

 

Darthradi: Tak pisałem, że Arsene Lupin stał mi za plecami Pierwsza rzecz do poprawki.

 

Morał tego malowania jest następujący:

 

Malowanie dużych powierzchni to moja pięta achillesowa jak na razie, ale pracuję nad tym i myślę, że skończy się jak zwykle czyli za kilka modeli będę malował tak jak najlepsi tutaj tylko lepiej

 

 

Czyli nie będzie różnicy w odcieniu jak psiknę na to jeszcze trochę farby tego samego odcieniu?

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

hyhyhy witam ponownie ;)

 

Po powrocie do domu spojrzałem na model, na forum, w lustro, na profil ładnej znajomej nieznajomej na facebooku :P (pozdrawiam i tak nieśmiało się zastanawiam ^^) i znów na model i znów w lustro i ostatecznie stwierdziłem, że nie będę aż tak go poprawiał bo jak na 2 model jestem zadowolony i mogło wyjść znacznie gorzej ;) Dzięki wszystkim za rady i konstruktywną krytykę, ale mogło wyjść tylko gorzej. Dzięki waszym uwagą dobrze wyjdzie 5, a nie 50 i to chyba jest najważniejsze ;)

 

Tym czasem idąc za strzałem poszło sido - kalki - sido. Dla odmiany przy tym modelu nie pomyliłem z innymi produktami tej firmy ;) Zrobiłem też przetarcia. Hm.. moim zdaniem są okej, ale może się okazać, że jeszcze dobrych nie widziałem

 

1005943c.jpg

 

1005944p.jpg

 

1005945q.jpg

 

1005946e.jpg

 

1005952h.jpg

 

1005953a.jpg

 

1005947.jpg

 

1005951.jpg

 

Czekam teraz spokojnie aż sidolux będzie twardy jak sidolux :P i zabieram się za brudzenie w weekend

 

No i wykończenie w macie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,ładnie się prezentuje ale jeden mały błąd

lotki na skrzydłach mają złe wychylenia .

lewa w dół prawa do góry i na odwrót

pozdrawiam arni44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sidolux do się wyjątkowo błyszczy (chyba że to kwestia zdjęć i oświtlenia) - używałeś sido do PCV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,ładnie się prezentuje ale jeden mały błąd

lotki na skrzydłach mają złe wychylenia .

lewa w dół prawa do góry i na odwrót

pozdrawiam arni44

 

Dzięki. Już wiem, że jedna powinna być w górze, ale jest za późno, żęby poprawić :( Jakoś takoś estetyczniej mi wyglądało z dwoma na dole

 

Ten sidolux do się wyjątkowo błyszczy (chyba że to kwestia zdjęć i oświtlenia) - używałeś sido do PCV?

 

Lampka naparzała prosto w model z odległości 30 cm więc chyba to jest powodem ;) Tak Sido jest do PCV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym meczu też postanowiłem coś (uprzejmie proszę szanownego kolegę o powstrzymanie się od takiego słownictwa - mod.) i z tego powodu zabrałem się za brudzenie modelu. Na szczęście dziś obejrzałem ten sam mecz od tyłu i muszę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem tego jak Polacy tak przegrany mecz dali radę jeszcze zremisować więc i ja zrobię brudzenie porządnie. Już zawsze będę oglądał mecze polskiej reprezentacji od tyłu i też zawsze będę dumny z naszej reprezentacji

 

Do rzeczy:

 

1005966.jpg

 

1005967p.jpg

 

1005968n.jpg

 

1005969a.jpg

 

1005971.jpg

 

1005972.jpg

 

1005974.jpg

 

1005975.jpg

 

Na ten moment poszedł wash ( nie jest za słaby)? i brudzenie kmów. Tak zrobić czy coś jeszcze dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze trochę popracować na tymi śladami eksploatacji:

 

- Okopcenia od km-ów są nieco zbyt szerokie

- Obicia lakieru wyglądają trochę "plamowato"

- Wydechy zbyt mocno się błyszczą

 

Dodatkowo niezbyt równo wkleiłeś klapy osłon podwozia głównego. Doskonale widać to na zdjęciu spodu wykonanym prostopadle od góry.

 

Z wykończeniówką nie ma się co spieszyć. Staraj się uniknąć pośpiechu, do którego doszło podczas prac nad Hellcatem.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze trochę popracować na tymi śladami eksploatacji:

 

- Okopcenia od km-ów są nieco zbyt szerokie

- Obicia lakieru wyglądają trochę "plamowato"

- Wydechy zbyt mocno się błyszczą

 

Dodatkowo niezbyt równo wkleiłeś klapy osłon podwozia głównego. Doskonale widać to na zdjęciu spodu wykonanym prostopadle od góry.

 

Z wykończeniówką nie ma się co spieszyć. Staraj się uniknąć pośpiechu, do którego doszło podczas prac nad Hellcatem.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

 

Hoho.. jak na Ciebie to i tak mało uwag ;) Z tymi obiciami racja i dlatego przy następnym modelu zmienię technologię wykonania. Reszta punktów: nie mam nic na swoją obronę ;) poprawię te dymki z kmów.

 

I obie lotki wklejone w identycznej pozycji LOL.

 

yeah.banny mój błąd :P (sorry moderatorku)^^

 

Mnie najbardziej rażą lotki. Odetnij jedną delikatnie.

 

 

Chyba mi nie podarujesz tej lotki więc w tym tygodniu pokombinuję jak ją odkroić i wkleić jeszcze raz. Sprawa o tyle skomplikowana, że wewnętrzna część lotki ma owalny kształt, a ja nawaliłem tam chyba z tonę kleju ;) Jeszcze ze 2 razy się poddam bo kompletnie nie chce mi się tej lotki robić więc musisz cisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i uzupełniając wpis Mikele pamiętaj, że "różnicowo" to nie tyle góra/dół, co różne kąty wychylenia z uwagi na profil skrzydła dla usunięcia niekorzystnego momentu kierunkowego - upraszczając lotka wychyla się zawsze trochę więcej w górę niż przeciwna w dół (chyba że jest "nosek" Fryzego, względnie oba rozwiązania).

Poza tym trochę trudno mi zrozumieć nagłe przyspieszenie i rozluźnienie standardów jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.