Skocz do zawartości

M26A1 Pershing 1/35 Hobby Boss


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Projekcik relaksacyjny aby się odstresować od T18. Bez zbędnej mej ingeręcji choć już widzę po zdjęciach że do silnika jednak trochę się dobiorę

 

1006225e.jpg

1006226j.jpg

1006228b.jpg

 

W planach jest podstawka i jeden lub dwóch figurantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super mój jedyny i ulubiony aliancki czołg,powiedz robisz II wojenną produkcję czy bardziej koreańczyk.Pozdrawiam Krzysiek.

 

Biorąc pod uwagę żę jest to wczesna wersja a moja kolekcja składa się głownie z pojazdów do 1945r to też tak zostanie w tym przypadku ;).

 

Lubię ten czołg. Nie jest zły ten silnik .

 

jako baza wyjściowa powiem że idealny bo trza parę rurek dorobić i pierdołek, zwłaszcza że chce zrobić go z otwartymi klapami.

 

Ktoś może posiada jakieś ciekawe zdjęcia tego silnika zamontowanego w pojeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomalowane

 

Prezentuje prosto z linii produkcyjnej V8 Ford GAA

 

1006230n.jpg

1006233.jpg

1006236.jpg

 

Teraz tylko to wszytko uruchomić podniszczyć itp

 

No i poprawiłem fakturę odlewu na wieży:

 

1006238m.jpg

1006239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo. Nie mogę się doczekać skończonego.
Bardzo fajnie się ogląda Twoje warsztaty... ten również chętnie będę podglądał

 

Miło mi to słyszeć

 

składałem ten model - moja rada, przeczytaj dokładnie instrukcje zanim zabierzesz sie za robienie wachaczy i mocowania kół

 

powiedz coś konkretniej a nie zostawiaj takiej niespodzianki bo znając mnie to tą uwagę przegapię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poprawiałeś "spawy" na łączeniu górnej i dolnej części wieży? Na zdjęciach tego nie widać...

Ja co prawda mam na warsztacie model Dragona, ale konieczna była korekta w tym miejscu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze wytłumaczyłem- chodzi o mocowanie wachaczy, nie rób zgodnie z instrukcją bo potem ciezko zamontowac wałki podtrzymujące

 

Myślałem że jest jeszcze jakiś kruczek

 

A poprawiałeś "spawy" na łączeniu górnej i dolnej części wieży? Na zdjęciach tego nie widać...

Ja co prawda mam na warsztacie model Dragona, ale konieczna była korekta w tym miejscu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki

 

Ja tu nie widzę żadnych spawów:

 

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:T26E3-M26A1_Pershing_photo2.JPG

http://www.toadmanstankpictures.com/m26a1_33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę żadnych spawów:

 

Wieża składa się z dwóch głównych części- górnej i dolnej. Spawy wyglądały o niebo lepiej niż w wieży T 34, ale były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile silnik był najprawdopodobniej zielony to cała reszta (system przeniesienia napędu) malowana była na biało.

 

Możliwe ale mi się tak bardziej podoba i tak już zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu muzealnym na wieży spawu nie ma.

Oczywiście, jak wcześniej napisałem to jednolity odlew i nie ma tam żadnego spawu co najwyżej ślady po formie odlewniczej.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udane malowanie, a rury wydechowe - miodzio. Tylko potem im środki okopć.

 

Dzięki jeśli was interesuje ot chętnie opisze proces malowania rur a teraz...

 

Silnik skończony a o to finalne efekty, ( Zdjęcia obrobione rzez Dumo- Rafał Sadurek):

 

1006260y.jpg

1006252s.jpg

1006259p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.