Skocz do zawartości

M26A1 Pershing 1/35 Hobby Boss


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Ale lecisz z tematem. Jak tak dalej pójdzie to sobie od teciaka za bardzo nie odpoczniesz, he, he.

 

hehe niestety odpocznę bo nic przy nim nie mogę więcej zrobić bez kulek lutowniczych cz części fototrawionych które idą idą i idą z wysp ( w tym przypadku palce mi już wymiękły).

 

Zmalowany pierwsza klasa czekam na następne etapy

 

To proszę bardzo zrobi się z tego tematu poradnik krok po kroku ;)

 

Model dostał sido i jak dla mnie ładnie się uwidocznił jego kolorek:

 

1006347a.jpg

1006351.jpg

1006353m.jpg

1006354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Model wygląda bardzo ładnie. CM wyszło wzorcowo. Kiedyś też muszę spróbować jakiegoś jednobarwnego camo i poćwiczyć cieniowanie.

Będziesz robił podstawkę do niego ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetnie wygląda a takie poradniki to zarąbista sprawa dla wszystkich... tych nowych i starych forumowiczów

 

Ty sie pochwal lepiej tym co żeś sam tam wczoraj zmalował a nie :P bo jestem strasznie ciekaw.

 

Świetnie wygląda.

 

dzięki.

 

Idziesz jak burza... ;)

 

eee nie idę swym normalnym tempem tyle że tu nie ma skraczu wiec ot tak wam się wydaje :P

 

Witam.

Model wygląda bardzo ładnie. CM wyszło wzorcowo. Kiedyś też muszę spróbować jakiegoś jednobarwnego camo i poćwiczyć cieniowanie.

Będziesz robił podstawkę do niego ? ? ?

 

Coś tam niby w myśli mam za podstawkę ale co i jak to wyjdzie w praniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc po kolei, w poprzednim odcinku :P model dostał sido. Następnie nałożyłem kalki ( nakładałem już lepsze) za sidoluxowałem je i odczekałem aż wyschnie. Potem dałem filtr z brązowej farby olejnej chyba miga i pod suszarkę do włosów. Kolejnym krokiem było washowanie umbrą paloną, ścierając patyczkami do uszu w jednym kierunku ( firmy classico - a sama co do rdzy ) gdy white spiryt odparował dałem filtr z żółtej farby ( classico). Poprawiłem jeszcze tym razem punktowo washa tam gdzie trza było. Na koniec wash z czarnej farby humbrola zapuszczany wszelkie dziury zagłębienia, dodatkowo porobione z niego niby zacieki i wyszło coś takiego:

 

1006367q.jpg

1006366pi.jpg

1006369.jpg

1006371g.jpg

1006374k.jpg

 

Gdy to wszytko wyschło zacząłem poprawiać miejsca które z pewnych względów mi się nie podobały. A to dawałem jeszcze washa a to przemywałem czystym white spirytem ect. Dziś z rana przyszły lufy ( cały jeden dzień do mnie szły) nie mogłem sie powstrzymać i je zamontowałem. Następnie całego pershinga prysnąłem lakierem satynowym vallejo, i to był by koniec jeśli chodzi o główna malarkę - efekt:

 

1006377b.jpg

1006379s.jpg

1006382q.jpg

1006384p.jpg

1006381i.jpg

 

Teraz tylko; pomalować karabiny, porobić obicia, ubrudzić i schodzimy do podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie sido tylko na powierzchnie kalek i w ich bardzo bliskim sąsiedztwie ( ok 3 mm od krawędzi foli kalki). Pomaga to w uzyskaniu łagodnego przejścia - wygląda bardziej naturalnie niczym malowane oznaczenia.\

 

Jak coś to pytać śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie sido tylko na powierzchnie kalek i w ich bardzo bliskim sąsiedztwie ( ok 3 mm od krawędzi foli kalki). Pomaga to w uzyskaniu łagodnego przejścia - wygląda bardziej naturalnie niczym malowane oznaczenia.\

 

Jak coś to pytać śmiało.

czyli robisz to pędzlem nie aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bazylms - smuga nie zniknie bo to jeszcze nie koniec jej transformacji ( jeszcze będzie biedronka )

2. Duo Robert i Piotr właz specjalnie miał się wyróżniać niestety w rzeczywistości nie bardzo to widać.

3. Darth - Pędzlem, gdy mam za dużo sido w jakimś miejscu albo się po prostu pieni - to dmucham bardzo mocno w to miejsce.

 

Dobra foty obity i na dziś starczy malowania:

 

1006386c.jpg

1006390v.jpg

1006392.jpg

1006391k.jpg

1006398q.jpg

1006399l.jpg

1006402yh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się zrobić czerwoną wietnamską ziemie, z naciskiem na słowo postaram.

 

p.s

 

Nie ma może ktoś z was klona lub jakiejś podobnej figurki do tej?

 

http://www.newburyscalemodelclub.org.uk/wp-content/gallery/bravo-6/35008-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeszcze przerabiał to spoko. Tank naprawdę mi się podoba. Bravo-6 ma więcej figurek z wietnamu - mnie to się tych dwóch kolesi podoba (niestety ich nie mam), nie są też tani.

 

B6-35038A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.