Skocz do zawartości

M26A1 Pershing 1/35 Hobby Boss


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo udane malowanie, a rury wydechowe - miodzio. Tylko potem im środki okopć.

 

Dzięki jeśli was interesuje ot chętnie opisze proces malowania rur a teraz...

 

Oczywiście że interesuje i to z jak największą liczba szczegółów co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgodnie z obietnicą przedstawiam szybki poradnik pod tytułem ,, jak malować rdzę,,

Na początku chciałem podziękować koledze Dumo - Rafał Sadurek za pomoc przy realizacji tego poradnika.

 

Potrzebne farby:

Podkład - czarny matowy spray samochodowy.

Farby bazowe - Vallejo 70983 flat earth i Vallejo 70982 cavalry brown

Farby olejne ( dla plastyków ) - Umbra palona, oraz pomarańczowy nr 110 firmy Classico

Pigment - Vallejo Sienna Claro 73104

Lakier bezbarwny - Vallejo 70.522 Barniz Satinado

 

W celu zaprezentowania poszczególnych etapów malowani użyłem kawałków starych ramek po modelach ( zalecam je również do potrenowania i ulepszania techniki)

Etap 1

Malujemy elementy farbą podkładową.

 

1006272h.jpg

 

Po jej wyschnięciu pokrywamy je mieszanką jeden do jednego farb bazowych 70983 i 70982.

 

1006274t.jpg

 

Nie należy się tu martwić, gdy damy trochę więcej jednego lub drugiego koloru gdyż stanowi to tylko bazę wyjściową do dalszej zabawy.

Czekamy aż wszystko porządnie wyschnie, gdyż następny etap wymaga ingerencji farb dla plastyków oraz terpentyny.

Etap 2

Na tym etapie postanowiłem pokazać różnicę w malowaniu pędzlem miękkim i twardym. ( niebieski pędzel twardy, pomarańczowo- żółty miękki)

Po przeschnięciu nakładamy na nasze element burn umber rozcięczoną z white spilitem (Talens)

 

1006276d.jpg

 

Stopień rozcięczenia jest tutaj naszą indywidualną sprawą i zależy od tego cz chcemy uzyskać ostre zróżnicowanie kolorów czy nie. Farbę nakładamy punktowo jak by stukając ( paćkając odgórnie ) element

 

1006277.jpg

1006278h.jpg

 

Następnie nie czekając za długo ( ok. 10-15 min) nakładamy w podobny sposób kolor pomarańczowy

 

1006284p.jpg

 

Poniżej przedstawiono zdjęcia pokazujące różnicę faktury intensywności między twardym a miękkim pędzlem

 

1006288l.jpg

1006291.jpg

1006294j.jpg

 

Przed następnym etapem lakierujemy wszystko półmatowym bezbarwnym lakierem.

Etap 3

Pigmentowanie – w tym celu rozcieńczamy pigment z white spirytem i w taki sam sposób jak poprzednio pokrywamy wybiórczo/ przypadkowo element malowany

 

1006296k.jpg

 

By przyspieszyć efekt i by ujrzeć rezultaty używamy suszarki do włosów. Dzięki niej white spiryt szybko paruje ukazując nam rzeczywisty wygląd elementów. Pigmentowanie powtarzamy aż do uzyskania zadowalającego nas efektu. Po naniesieniu pigmentu możemy przegryźć monotonie np. rozcierając go twardym pędzlem po powierzchni malowanych przykładowo wydechów. Poniżej przedstawiam zdjęcia z zakończonych prac:

 

1006301q.jpg

1006303o.jpg

1006305x.jpg

 

Można na nich zauważyć subtelną różnicę miedzy miękkim a twardym pędzlem.

Przy dokładnym przyłożeniu się do sprawy uzyskuje się efekt typu :

 

1006252s.jpg

 

Na koniec całość pryskamy wyżej wymienionym lakierem i podziwiamy efekt końcowy;) .

Oczywiście nie jest powiedziane, że trzeba używać koniecznie tych specyfików, co ja – modelarstwo w dużej mierze polega na własnym eksperymentowaniu dodawaniu do innych technik cząstki własnego ja i wyrażania się w ten sposób. Oczywiście w prezentowanym poradniku efekt końcowy raz poszczególne etapy są dużo przesadzone by zobrazować sposób wykonywania nakładania poszczególnych warstw. Na koniec dodam rzecz, która powinna niektórych zainteresować mianowicie koszta. Zestaw, którego ja używam kosztuje około 50 – 55 zł.

Mam nadzieje, że przynajmniej paru z was koledzy przyda się to co opisałem.

Pozdrawiam a właściwie pozdrawiamy,

 

Daniel Sarnowicz i Rafał Sadurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zmęczyłeś wnętrze. Tak z ciekawości, ile będzie widoczne po założeniu góry?

 

Zdjęcia chyba powiedzą więcej i szybciej niż ja ;)

 

1006312oj.jpg

1006314m.jpg

 

No i musiałem poprawić musiałem... ehh... Wymieniona osłona klaksonu jak mniemam?

 

1006316u.jpg

 

Zbliżenie na fakturę może coś lepiej ją teraz widać:

 

1006319z.jpg

 

i ostatnie moim zdaniem najlepsze foto:

 

1006323c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do znawców:

Odkryłem że kalkomania zestawowa tyczy się pojazdu używanego w Wietnamie. Moje pytania cz mundury czołgistów w Wietnamie były takie same jak podczas 2 wojny. Jak nie to cz ktoś posiada schematy zdjęcia pershingów m26a1 w malowaniu z drugiej wojny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperacz czyli chodzi Ci o ten śmieszny dzwonek/ ul?? tak?

Uchwyty na gąski poprawione

a co do szpary wentylatora jest ona dzielona na dwa więc chyba rozwiązuje to większość moich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz i tak większość osób tego nie rozróżni. Każdy z nas tutaj obecnych na forum jest dobry z jakiejś dziedziny, dla mnie ten projekt ma być relaksacyjnym odpoczynkiem od T18 którego praktycznie od początku trza by było zbudować. To też na pewno więcej niż wymiana osłon reflektorów oraz wymienienie karabinów na produkty RB nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł mam do Ciebie jako znawcy jeszcze jedno pytanie cz swój pojazd mogę zrobić w takim malowaniu?

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSYlV4CMXkhHeS2iYWc23TGHi4s_7PFrBl2Lwcd9AVhcR3p4pkt4vE5BVp3wQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz i tak większość osób tego nie rozróżni.

Oczywiście masz rację,weź np. Shermany albo czołgi niemieckie - temat do poprawek i dochodzeń ogromny a mało kto zauważy że jakaś śrubka jest nie tam gdzie trzeba.

...dla mnie ten projekt ma być relaksacyjnym odpoczynkiem

Oto też w modelarstwie chodzi Tylko zwracam uwagę nie nalegam na zmiany - może się komuś przydadzą.

od T18 którego praktycznie od początku trza by było zbudować.

Warsztat oglądam i kibicuję!

 

Co do malowania (jaki tam ze mnie znawca ;) ) możesz tak wymalować.

 

skoro mogę to może Ty potrafisz zidentyfikować jednostkę lub posiadasz jakieś plany tego malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie z marca 1951 roku operacja "Ripper" wszystkie czołgi miały wymalowane smoki i tygrysy gdyż 1951 był rokiem księżycowym i miał być to taki przestrach na przesądnych chińczyków.Tyle mnie się udało ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie kolejne w moim pershingu gdzie powinna być podtrzymka pod lufe pod tłumikiem jak tu:

http://i196.photobucket.com/albums/aa207/Adamaus/Rzuty-M26.gif

http://www.fsmm.org/tanks.2.jpg

 

czy przy wlewie na tylnej płycie jak tu:

http://home.comcast.net/~szee1a/Littlefield10/DSC_0083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem bo pierwsze Pershingi dostarczone w lipcu 1950 do Koreii mialy podtrzymkę nad wydechem z koleii te z walk o Chosin miały już na płycie.Generalnie w Koreii kanibalizowano czolgi i mogły występować obie wersje ale to trzeba podeprzeć się konkretnym egzemplarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie mój na razie ma opcje przy wlewie bo nieopacznie wczoraj wieczorem zamontowałem dwie wersje zgodnie z tym co instrukcja wskazywała... i dało sie odczepić bez ingerencji noża tylko tą przy rurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia szansa by mnie opierniczyć za coś przed położeniem podkładu, więc korzystać!

 

1006324m.jpg

1006326b.jpg

1006327.jpg

1006328i.jpg

1006329o.jpg

1006331.jpg

1006332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model wygląda bardzo ładnie. Nie pomogę zbytnio jeśli chodzi o zgodność modelu z rzeczywistością, ale w malunkach mogę coś doradzić.

Tak szczerze mówiąc to chyba nie będzie czego doradzać, bo jeśli reszta będzie wyglądała jak przedział silnikowy to będzie super ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.