Skocz do zawartości

'68 Corvette 1:25 Revell


bartek330

Rekomendowane odpowiedzi

No silniczek pierwsza klasa

 

Życzę powodzenia i czekam na więcej

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

 

Ps. Domyślam się, że skala, to 1:24, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

piękny początek ... piękne V8 nie mogę oderwać oczu od pokryw zaworów i koloru samego bloku

 

siadam w pierwszym rzędzie z popcornem i coke

 

ps. Hej Praetorian ... skala 1:24 jak w temacie ;-)

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku silniczek to majster sztyk, powiem tylko tylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

nawet nie dopuszczam myśli, że kolektor i skrzynia pozostanie w takim stanie jak widać. Po wykonaniu bloku i góry spodziewam się podobnego wykonania reszty :-)

 

Powodzenia !!

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam dylemat bo chciałem zrobić wierny oryginał z 1968 i ten kolor wydawał sie odpowiedni. Tak jak pisałem na fotkach wyszedł trochę ciemniejszy kolor, a całość prezentuje się dobrze. Na razie tak zostawię po złożeniu modelu i umieszczeniu silnika w komorze zobaczę jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam już aero, pobawiłem nim się pare dni, załapałem o co chodzi to lecimy dalej.

Na początek wnętrze prawie skończone.

corvette_4.jpg

 

Podwozie, cała płyta troche kiepsko wygląda ale już nic nie zrobie.

corvette_5.jpg

 

Przymiarka całości.

corvette_6.jpg

corvette_7.jpg

 

Karoseria tak pomalowana bo sie bawiłem aero.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, bo się pogniewamy,żeby używać to zabawy aero.To nie przystoi prawdziwemu modelarzowi(chyba że woli spraje).Silnik fajny,wnętrze fajne.

Na 10pkt. dostajesz 9(jeden dal mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ciemne fotki wnętrza, ale wydaje się być ok. Model robisz na podstawie oryginału, jaki będzie kolor kasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Deska dla elefantes'a:

corvette_8.jpg

 

Ukończony silnik i wnętrze:

corvette_9.jpg

corvette_10.jpg

 

Kasta pomalowana całkowicie aero:

corvette_11.jpg

 

I wszystko sie niby błyszczy ale nie jest jak lustro:

corvette_12.jpg

 

Na modelu jest: podkład Dupli Color + 2 * kolor Vallejo + 2 * bezbarwny Pactra. Warstwa jest tak cienka ze nie mogę modelu przeszlifować, a samo woskowanie nie daje efektu lustra co zrobić W sumie mogło by to tak zostać bo juz prezentuje sie dobrze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scros czym różni się ten lakier w słoiczku od tego w puszce??

 

tornado o co chodzi z ta ostatnia warstwą mokrą?? Nakładać kolejna warstwe na jeszcze mokrą poprzednią??

Z pactra to chyba nie wypali wiec musze kupić tego Humbrola w słoiczku bo z puszki nie da sie malować aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado o co chodzi z ta ostatnia warstwą mokrą?? Nakładać kolejna warstwe na jeszcze mokrą poprzednią??

Tak, ostatnią powłokę lakieru daję stanowczo grubszą, tak aby prawie ściekał ale nie robił zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jesli mogę kilka słów dorzucić..

Też miałem problemy z nakładaniem nie tylko lakieru ale także farb typu GLOSS (świecące). Jak je się nakłada.. hmm wyczytałem kiedyś na stronach kilku (nasze i zagraniczne), że farbę Gloss kładzie się na tzw MOKRO!!! Czyli jak zauważysz efekt jak by model był mokry. Oczywiście nie możesz przesadzać z ilością farby, bo jak Tornado wspomniał, żeby nie powstały zacieki. Zanim pomalujesz KORWETĘ to radzę tobie poćwiczyć takie malowanie na jakimś kawałku dechy.. aaaa wracając do lakieru bezbarwnego.. to się kładzie nawet do 5 warstw zanim zacznie sie ładnie prezentować (cienkie warstwy)

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.