Skocz do zawartości

T-62 Trumpeter 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Możesz utrwalic benzyną co prawda nie będą tak mocne jak po fixerze ale zawsze /pozniej nie dotykać paluchami/ i to co rafał napisał pigmenty po fixerze i po benzynie potrafią zniknąć.Możesz też nałożyć aerografem pigmenty :rozcieńczone w denaturacie bezbarwnym

 

Dodam tylko jeszcze bo widze że Rafał napisał o fixerze ,że nie musisz kupowac modelarskiego z Miga ,to samo masz w sklepie dla plastyków /fixatywa/

 

tutaj masz o tym

viewtopic.php?f=40&t=32995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny zamysł podstawki ,prosta ale wiele mówiąca,że by nie było tak słodko to te pasy popraw ,tak się ich nigdy nie malowało i nie maluje.Gość stoi z wałkiem a kiedyś zapewne z ławkowcem i mazia a na twojej winietce widać ,że to natrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny zamysł podstawki ,prosta ale wiele mówiąca,że by nie było tak słodko to te pasy popraw ,tak się ich nigdy nie malowało i nie maluje.Gość stoi z wałkiem a kiedyś zapewne z ławkowcem i mazia a na twojej winietce widać ,że to natrysk.

 

Hehe pisałem że na surowo jeszcze roboty tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby papier ścierny? Trochę mi się kształt tego asfaltu nie widzi - kwadrat byłby chyba lepszy, ale ty tutaj podejmujesz decyzję.. Być może będzie coś o czym jeszcze nie wiemy.

 

Asfalt to: w pojemniczku mieszamy wikol, woda, black mat. mieszać do efektu bez grudek. w drugim pojemniczku przesiany drobny piach i tu wlewamy naszą mieszankę, i znów mieszamy całość ma być nie płynna tylko jak papka . Teraz szpachelką na podstawkę i głaskamy oczywiście nie na gładko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pierwsza wersja asfaltu nie bardzo mi wyszła wykonałem go raz jeszcze teraz jest grubszy i nie tak monotonny w kolorze jak poprzedni. Wiem że zaraz będą głosy "zdejmuj to z tego czołgu" ale i tak nie zdejmę bo mi się podoba a po zatym takie coś mogło mieć miejsce. Asfalt jeszcze bez pasów oraz całe ułożenie jest jeszcze nie ustalone, wszystko na sucho bo przecie czołg jeszcze nie gotowy, ale ściemniam z podstawką bo Kubek będzie może za tydzień dopiero. Pozdrawiam

 

1-28.jpg

 

 

2-26.jpg

 

 

3-21.jpg

 

 

4-18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfalt bardzo fajny,transparent podoba mi się ten który jest na wozie ale na ulicy już nie/za duzo/ ale to Twoja wizja

 

Strasznie pusto tam było Robercie, a teraz już przyklejone więc Mam nadzieję że pasy teraz lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety diorama jest fe, wywal te papierki a asfalt nalóż na calość bo tak to wygląda trochę dziwnie. Sam czołg jest dośc ciekawy a reszta psuję efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał te papierki to właśnie cały zamysł podstawki( nie nazwał bym jej dioramą). Przedstawia fragment zdarzeń z tamtych czasów, mianowicie jeden z wozów z nieznanych mi przyczyn wjeżdża w kamienice( w galerii postaram się wszystko udokumentować zdjęciami z 68r.) reszta kolumny przejeżdża przez gruzowisko rozciagając gdzieniegdzie powstały pył i sama lekko się kużąc. Protestujacy ludzie uciekając porzucają swoje transparenty. Co do asfaltu to robiłem próby i tak jak Robert pisał jest trochę kwadratowo, a tak wygląda jak by wycięty fragment z tamtych czasów. Może usunę jakiś plakat z ulicy ale coś tam muszę żócić bo na stówę będzie ślad po kleju ca. Myslałem może o jakichś kamieniach bo Czesi rzucali często w "okupantów". A po meczu to się nawet kleić nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak to zwykle bywa po dłuższych namysłach postanowiłem zmienić jednak podstawkę (Rafał wszystko twoja wina, aż i mnie się przestała podobać )

tak wiec troszkę dodam troszkę ujme i jak zdążę dziś zakładam wątek w Galeii. Puki co fotki płytek chdnikowych 50x50 z obrzeżami pozdrawiam i zapraszam do galerii jak tylko powstanie

 

Forma

x.jpg

 

 

Zalew

y.jpg

 

 

Odlew

z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie - bardzo realistycznie i plastycznie pomalowany model. Bardzo fajny pomysł z transparentami.

Jedyne co mi się nie podoba to ten asfaltowy placek. Bardzo odwraca uwagę od głównego aktora.

Nie bardzo rozumiem, czemu ten asfalt nie może być równo przycięty do ramki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie - bardzo realistycznie i plastycznie pomalowany model. Bardzo fajny pomysł z transparentami.

Jedyne co mi się nie podoba to ten asfaltowy placek. Bardzo odwraca uwagę od głównego aktora.

Nie bardzo rozumiem, czemu ten asfalt nie może być równo przycięty do ramki ?

 

Spoko asfalt już poprawiony jest po całości, dzięki za opinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ta forma i co to za materiał na płyty chodnikowe?

 

Krzysztof spójrz stronę do tyłu forma z kart do gry, te plastikowe, a materiał to gładź szpachlowa, lepszy gips bo szybko schnie ale nie miałem. następnie kleimy całość klejem ca i zalewamy rozcieńczonym wikolem dla twardości i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.