Skocz do zawartości

WRAK Jagdpanzer lV L/48


templess

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno masz rację, szczególnie że nigdy się nie uważałem za dobrego krytyka, a ilość moich postów już mi kiedyś została wygarnięta (a przecież sympatycznie jest jak ci się ktoś odezwie w wątku i przerwie monolog).

No cóż, ja zdania też nie zmienię. Ale to nie powód żebym pisał że tylko zgredliwi lub zakompleksioni wyszukują dziury w całym. I tutaj nie piję do twoich wypowiedzi tylko dokładnie do fragmentu "...ale innym 14-latkom może się podobać...". Tak więc ja nie obrażam nikogo, wyrażam swoją opinię na temat modelu i niech tak zostanie. Nie mam też zamiaru robić nikomu vendetty w ich wątkach lub galeriach jeżeli kiedyś w moich pojawi się krytyka.

Tak więc w przyjacielskim nastroju kończę wywody w tymże temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

letalin, oceniasz zajebiście ostro a twojej pancerki nigdy nie widziałem, zastanawiam się czy masz jakieś pojęcie o tym co mówisz.

 

Po drugie jak można piepszyć bzdury przez 6 stron wątku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj nie piję do twoich wypowiedzi tylko dokładnie do fragmentu "...ale innym 14-latkom może się podobać...".

 

Może nie traktuj tego dosłownie? Może nie o wiek metrykalny chodzi, a doświadczenie? Widzisz na pewno różnicę w postach, które punktują zauważone problemy w dość precyzyjny sposób, a tymi z rodzaju poklepywania po plecach, albo o zbieraniu szczęki z podłogi?

 

Tak więc w przyjacielskim nastroju kończę wywody w tymże temacie.

 

Można jak widać mieć różne zdanie i nie uważać za konieczne nawracanie mieczem na jedyną słuszną ścieżkę.

Wypij jednego Spitfire za pokój na forum. Poza modelami są jeszcze inne przyjemności.

 

 

 

Po drugie jak można piepszyć bzdury przez 6 stron wątku....

 

Masz coś o tym modelu do powiedzenia? Jakieś porady dla autora, albo własne przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letalin, oceniasz zajebiście ostro a twojej pancerki nigdy nie widziałem, zastanawiam się czy masz jakieś pojęcie o tym co mówisz.

 

Po drugie jak można piepszyć bzdury przez 6 stron wątku....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Widzę że choć przestałem pisać to temat zaczął żyć swoim życiem bez mojego udziału. Nie spodziewałem się że mój wrak wywoła takie emocje, opinie na jego temat będą tak skrajne i na forum rozpęta się burza. Dzięki wszystkim za opinie i uwagi . Część z nich wykorzystam, część nie ale nad wszystkimi myślałem. Bigtank zastrzelił mnie swoim pomysłem z oznaczeniami...przez ptaki . Godne przemyślenia. I na pewno niespotykane. Adminowi dziękuje za wyróżnienie zdjęciem na głównej.

Dostał porcje zachwytów, dostał też porcje krytyki - spisał sobie co ma poprawić do czasu Pragi i luz.

I żeby nie było - sam dostawałem baty za swoje wraki

Uważam iż ten cytat będzie dobrym zakończeniem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś o tym modelu do powiedzenia? Jakieś porady dla autora, albo własne przemyślenia?

 

Ja już się wypowiedziałem.

 

letalin, oceniasz zajebiście ostro a twojej pancerki nigdy nie widziałem,....

 

I nie zobaczysz

 

Domyślam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twojej focie nawet widać takie pamiątki . Przyjrzyj się dokładnie to znajdziesz ...............

Faktycznie zdaje się że nikt, nawet ze znanych modelarzy nie wpadł na pomysł coby ozdobić w ten sposób swoje modele wraków. Nie tylko rdza i kurz osiada na długo stojące cusie . Na swoim whipku zrobiłem kiedyś dwa takie nieśmiałe odznaczenia, tak dla jaj rzecz jasna ................

Andrzej

 

ttttzm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letalin, oceniasz zajebiście ostro a twojej pancerki nigdy nie widziałem,....

 

I nie zobaczysz

 

Robert możesz się mylić. Zacząłem zaglądać na pancerne wątki nie z braku krwawych jatek na lotniczych wątkach, zaglądam bo...kupiłem sobie czołg. Znaczy model czołgu. Potem następne, bo tanio było. Jak tu było odmówić sobie np. Cromwella w 1/48 z Tamiyi za trzydzieści parę złotych, albo KW-1, czy Pantery? Śliczne są.

 

 

 

Moje dotychczasowe modele pancerki nie są na tyle interesujace, żeby je publicznie pokazywać. Jakieś 20 lat temu złożyłem sporo 1/72 ESCI. Malowane pędzelkiem, żadnego szpachlowania, a ślady eksploatacji wykonałem bodaj na jednym T-34, cała waloryzacja to były nawiercone lufy i wydechy, szkło reflektora z kleju sekundowego , oraz siatka nad silnikiem w owym teciaku. Jeśli masz wyobraźnię, to opis oddaje wystarczająco dokładnie to co sobą przedstawiają.

Z pancerki jeszcze zrobiłem, jako nastolatek w czasach komuny, serię czołgów w skali ok. 1/200 wycinanych z...gumki myszki. Bardzo interesujące kurioza. Większość robiłem na podstawie zdjęć z książek, bo dostępu do lepszej dokumentacji nie miałem żadnego. Niestety zaginęły.

 

No to już wiesz, że ryzyko pojawienia się wątku z moim warsztatem pancernym jest większe niż zero

 

Niech kolega Templess wybaczy moje osobiste wynurzenia w jego wątku, ale jako człowiek miły i dobrze wychowany odpowiadam na zainteresowanie kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega Templess wybaczy moje osobiste wynurzenia w jego wątku, ale jako człowiek miły i dobrze wychowany odpowiadam na zainteresowanie kolegów.

Spoko. Czuj się jak u siebie. Popieram propozycję Roberta. W sumie wpadłem tu z małym pytaniem. Ma ktoś zdjęcie ośki koła napędowego? Jeśli tak to proszę o wrzucenie takowego albo przesłanie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cromwella w 1/48 z Tamiyi za trzydzieści parę złotych, albo KW-1, czy Pantery? Śliczne są.

Gdzie kupiłeś za takie pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem dzisiaj kolegę spawacza, z bardzo dużym doświadczeniem. Spytałem oczywiście o te "nierdzewne spawy". I odpowiedź była taka , że nie ma reguły. Pokazywał mi u siebie wielu różnych przykładów spawów skorodowanych i nieskorodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam wszystkich. Pamiętacie burzę wokół mojego wraku? Jak obiecałem zabrałem go do Pragi na E day. Zawody ogromne. 1414 modeli, z tego wystawionych do konkursu blisko 900. Z braku czasu pojechał bez żadnych przeróbek, w takim stanie jak go prezentowałem na forum. Efekt następujący;

z%252520013.jpg

Przyznam szczerze, iż ten wynik sprawił mi ogromną radość . Jeszcze troszkę czasu i obiecuje powrócić na forum aktywnie. Przez kilka miesięcy byłem zawalony robotą i o sklejaniu mogłem tylko pomarzyć Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznie się następnych kilka stron pierdolenia głupot (pewnie dostane bana ale brak słów) nie każdemu ,każdy model musi się podobać ( co czasem sprawia że kamień spada mi z serca że mam inny gust) natomiast twierdzenie że komisja na E-Day się nie zna to już chyba lekka przesada, za chwile okazać się może że co nie którzy są mądrzejsi od książek ( może czas napisać własną p.t. "Jak sobie wmówić że wszystko wiem") Chociaż z drugiej strony Robert pewnie dał w łape skoro taki słaby model dostał trzecie miejsce na ok 1000 sztuk. No ale prawda chyba jest taka że znają się tylko ci którzy dobrze oceniają wasze a to ociera się już o zboczenie. Pozdrawiam i gratuluję ogromnej wiary w swą idealność i nie omylność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Za te z gratulacjami i za te mniej pochlebne . Już tak jest że nie ma rzeczy która podobała by się wszystkim. I super bo powstają przeróżne modele. Tak więc Daniel niepotrzebnie się uniosłeś bo ocena modelu to rzecz bardzo indywidualna. Cieszy mnie że wrak jadzi podoba się tak wielu modelarzom i przypada do gustu sędziom . A że niektórym, którzy się znają na modelarstwie się nie podoba to jak najbardziej naturalne. I to rozumie. Nie rozumie wypowiedzi Pawła Leszczyńskiego typu;

-

KrzychuP napisał(a):

Czesi mają jednak pojęcie o modelarstwie.

 

Z tego co widzę bardzo blade...

Nie jest to ocena modelu. To ocena pracy sędziów z kraju w którym modelarstwo jest sportem narodowym.

-

Wiem jak wygląda sędziowanie na takich konkursach

To przyłączę się do pytania Kamila;

ile razy byłes na e-day, że wiesz, jak wygląda tam sędziowanie? tak z ciekawości pytam..

Jeszcze tak nawiasem dla wielbicieli mojej radosnej twórczości , też z tegorocznego E daya;

z%252520019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.