Skocz do zawartości

Wspólny warsztat Twitch+Dumo+Konrad C+Skikut+Rob.[Churchill]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jest to już drugi zakładany przeze mnie wspólny temat. Cieszę się że udało mi się zgadać z bandą porządnych modelarzy, ekipa składa się z Janusza, Daniela, Konrada i mnie. . Tym razem po dłuższej debacie zgodziliśmy się aby zbudować Churchill'a. Dozwolone są wszystkie wariacje owego pojazdu. Jeżeli ktoś jest zainteresowany bez żadnego problemu może do nas dołączyć ze swoją konstrukcją. Nie potrzebne są żadne in-box'y można dołączyć z modelem na każdym etapie budowy.

 

Miałem poczekać i zacząć budowę dopiero po sesji aale nie wytrzymałem i zacząłem. Fotki niestety niezbyt dobre jakościowo i bez tła bo w domu rodzinnym niestety nic takiego nie mam. Następne postaram się zrobić porządnie:

 

11.JPG

 

22.JPG

 

Zestaw jest bardzo przyjemny i co najważniejsze tani, 130zł z przesyłką za taki model to jak za darmo. Dodatki typu blachy i gąsienice nie są potrzebne bo zestawowe na prawdę dają rade. Jedyne co warto wymienić to osadzenie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz co ostatnio śpie coraz mniej Sesja jak zwykle jestem w czarnej dupie bez kampanii wrześniowej się nie obędzie. Co do modelu dopiero zaczynam rozkminiać tą konstrukcję, wiem tyle że to wersja z moździerzem. Piotrek zakup tego chama i dołączaj do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest I wersja Churchilla? Z małą armatką która później po wprowadzeniu większych dział została zmodernizowana do wersji inżynieryjnej. Z tyłu trzymał faszyny a na działko nakładano nadkalibrowy pocisk do kruszenia bunkrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I ja zostałem wywołany do tablicy z moim potworkiem.

Mój Churchill Mk. III Avre jest już w dość zaawansowanym etapie, ma wymienioną antenę oraz dodane parę gratów. Do tego czeka na resztę drobnicy.

Miałem pewien feler bo w moim zestawie była ramka C która miała niedolane wszystkie części ale na szczęście znalazłem wrak z Churchillem Mk. IV który został zniszczony przez matowa Pactrę i zrobiłem przeszczep. Części te można rozpoznać, są lekko białe bo została zmyta z nich farba i takie już jest.

 

dsc00500mm.jpg

 

dsc00511ao.jpg

dsc00512g.jpg

dsc00513of.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rafał ty to jesteś w gorącej wodzie kąpany ja najprawdopodobniej do jutra skończę Stuga... i toczy mi się w głowie burza czy zacząć warsztat z churchillem czy z grillem czy z obydwoma

 

Pomyłka... Konrad ty to już poleciałeś

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rafał ty to jesteś w gorącej wodzie kąpany ja najprawdopodobniej do jutra skończę Stuga... i toczy mi się w głowie burza czy zacząć warsztat z churchillem czy z grillem czy z obydwoma

 

Przecież to oczywiste, że zaczniesz dwa na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie czytam tą broszurkę i dam tego skrót.

 

Na skróconej lufie 57mm zamontowano wyrzutnik nadkalibrowych granatów. Kaliber tych pocisków wynosił 290 mm a masa 18,14 kg. Zasięg takiej broni wynosił około 73 metrów. Po oddaniu strzału można było prowadzić ogień ze skróconej lufy głównego działa. Pierwotnie można było przymocować faszyny z tyłu ale aby nie tracić czasu w walce i nie narażać się na boczny ostrzał faszyny zaczęto montować z przodu choć uniemożliwiało to prowadzenie ognia do czasu się ich pozbycia. Niektóre egzemplarze miały mocowane trały przeciwminowe lub specjalne maty do utwardzania podłoża. Część była także przystosowana do desantu wodnego. Do lądowania w Normandii dostarczono 180 przebudowanych na tą wersję czołgów. większość znalazła się w 1 brygadzie szturmowej w składzie 79 dywizji panc. Na różne wersje AVRE przebudowano do końca wojny 574 czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze uprzedzam że ciężko było mnie namówić na budowę modelu konstrukcji nie niemieckiej... dlatego mój churchill będzie zdobycznym.

 

Nie koniecznie ta wersja ale to taki przykład

churchill-03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciekawe przedsięwzięcie się zapowiada. Będę jednak tylko biernym obserwatorem, bo parę lat temu zlepiłem i pomalowałem tego potwora http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=19291&p=308119&hilit=Churchill#p308119.

Sam pojazd jest efektowny i warty poświecenia czasu. Z wypiekami na twarzy, będę śledził postępy prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walić sesję, jest jeszcze wrzesień

Strasznie nie lubię tej konstrukcji. Ale fajnie się ogląda wspólne warsztaty, kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, na fotach wygląda jak grafika komputerowa

 

No rzeczywiście trochę grafiką zajeżdża ale może to i dobrze

 

A znalazłem coś takiego ostatnio: http://www.o5m6.de/churchill_III.html

Może któryś z was się pokusi o wykonanie churchilla używanego przez towarzyszy ze wschodu?

 

Jeżeli znajdę wersje avre ruską chyba się skuszę.

 

Walić sesję, jest jeszcze wrzesień

Strasznie nie lubię tej konstrukcji. Ale fajnie się ogląda wspólne warsztaty, kibicuję

 

Oj będzie wrzesień.... i to nie jeden.

 

Czterej muszkieterów zabrało się za ten sam czołg.

Zobaczymy co wam z tego wyjdzie Panowie.

 

Będzie dobrze ekipa zgrana

 

Postępy:

 

5.JPG

 

6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.