Skocz do zawartości

Taaaaka Ryba 1/35


KucharZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dioramka, którą właśnie ukończyłem. Ogólnie jestem z niej zadowolony choć wiem, że ma kilka mankamentów.

Sami oceńcie:

 

DSCF4140_n.jpg

DSCF4138_n.jpg

DSCF4137_n.jpg

DSCF4145_n.jpg

DSCF4144_n.jpg

DSCF4133_n.jpg

DSCF4131_n.jpg

DSCF4135_n.jpg

DSCF4134_n.jpg

DSCF4146_n.jpg

DSCF4130_n.jpg

DSCF4136_n.jpg

 

Na plus uważam duży wkład własny:

- ziemia

- mostek

- wędka , żyłka, kołowrotek

- ryby

- konar

- po części trawa

- włosy i zmiana postawy figurki

- woda (pierwszy raz w takie coś się bawiłem)

Do błędów jakie sam jestem w stanie wskazać to, na pewno naprężenie żyłki i wędka (zarówno skala jak i jej wygięcie).

 

Zdjęcia wykonane w ostatniej możliwej chwili, ponieważ idzie na prezent. Zajdą jeszcze naprawde minimalne poprawki, takie jak „wzburzenie” wody przy ciągnącej rybie itp.

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkę zrób jeszcze raz .Teraz wygląda bardzo źle. Powinna być kilka razy cieńsza, wygięta (żeby było widać opór ryby) i odpowiednio zdetalowana. Reszta bardzo dobra.

 

Wygięta jest , ale to chyba jedyny jej plus.

DSCF4142_n.jpg

 

Niestety, termin mi się dzisiaj kończy, na ukończenie tej dioramki, a jeszcze do pracy idę i raczej nie będzie kiedy wykonać jeszcze raz :( . Choć jestem świadom kiepskiego wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo mi się podoba ! Wędka na długość może być ale powinna być przynajmniej o połowę cieńsza, wygięcie jest wg. mnie ok. Wędkę możesz spróbować zrobić z wenflonów. po wygrzaniu nad świeczką można je łatwo wyginać .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka super, ale wędka "masakra" Jak pisano powyżej, powinna być kilka razy cieńsza. Po za tym super

Tak na marginesie, nie mam pojęcia jak to się robi ale wiem że na pewno można, ale na twoim miejscu zrobiłbym trochę fal, wzburzonej wody koło tego "Rekina" nadałoby to dioramce trochę dynamiki, tak mi się wydaje...

 

Po drugie skoro wędka jest tak bardzo wygięta, to żyłka powinna być napięta do samego końca, a nie być zanurzona przed rybą, powinna prosto biec do jej pyszczka, po linii prostej, mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi. Szkoda że nie zrobiłeś tej Rybki trochę nad wodą, żeby było widać że się szamocze, i wody wzburzonej... to tylko moje skromne zdanie. Ale Fajna dioramka. Fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra opisz z czego woda i ten efekt pofalowania jak to uzyskałeś i co to jest?

I czym zabarwiłeś wodę?

 

Ogólnie pomysł na wodę nie jest oryginalny. Gdzieś na necie znalazłem temat pt. "Dzikie gęsi" i tam jest opisany też ten proces.

Woda to żywica poliestrowa transparentna (bezbarwna).

Zabarwienie to dwa etapy:

- pierwsze to pomalowanie dna im dalej od brzegu tym ciemniej

- drugie to dodanie do żywicy farbki (w moim przypadku PACTRA) zielonej pare kropel i brązowej z 3 krople ogóle dodawałem na oko ale tak by zachować przeźroczystość żywicy.

 

Efekto pofalowania uzyskałem naciskając lekko zżelowaną żywice czyli po jakiś 15 minutach, tak żeby już nie wracała do poprzedniej postaci, zaokrągloną końcówką coś ala czubek łyżeczki, łopatki itp.

 

Duży minus tego wszystkiego to smród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł

Wszyscy narzekają na wędkę, ja nie będę oryginalny.

Nie licząc tego, to naprawdę świetna praca. Super odskocznia od żołnierzy i pojazdów Wykonanie też całkiem fajne. Sądzę, że gdybyś zmienił wędkę i napiął żyłkę do końca, to by tu były same ochy i achy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Fajny pomysł, ja jednak dodałbym parę gratów na pomost, krzesełko polowe, jakieś wiaderko i podbierak u stóp figurki, bo trochę łyso jest teraz i spieniłbym wodę wokół szamoczącej się ryby. Figurce, moim zdaniem przydałoby się cieniowanie.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze Ale prezent już dawno został przekazany do prawowitego właściciela. Jak pisałem gonił termin, stąd kilka braków na dioramce, choć i umiejętności nie te. Teraz pracuje nad czymś zupełnie innym, choć też dioramka.

 

mamt1971 to trzeba zbudować i wręczyć koledze ta dioramka jest pierwszą jaką wykonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.