Skocz do zawartości

Aston Martin DBS Volante - Tamiya 1:24


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przedstawiam projekt, który po wielu perypetiach udało się zakończyć.

Po pracy nad wersją zamkniętą Astona Martina nabrałem ochoty zmierzyć się z tematem cabrio - no i udało się

 

Krótko o modelu. Baza to Aston Martin DBS Tamiyi. Do waloryzacji użyłem blaszek Hobby Design i Studio 27. Pasy bezpieczeństwa Studio 27. Od przednich foteli do tyłu praca od podstaw i zbudowanie wnętrza cabrio.

Lakier to biała perła ale żebym nie wiem jakie zdjęcia robił efektu perły na nich nie widać ( a wygląda cudownie). Ta perła jest trudna do fotografowania - nabiera innego odcienia w świetle dziennym a innego w studiu. Do zdjęć na zewnątrz wydrukowałem sobie fakturę kostki brukowej - jest w skali

 

Wydaje mi się, że to pierwszy w Polsce (o ile nie w Europie) model DBS Volante. Jak ktoś znajdzie wcześniejszą realizację wszystko odszczekam.

 

A tak przebiegała praca na autkiem http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=27901

 

Zapraszam do obejrzenia i oceny!

 

amv1.jpg

 

amv2p.jpg

 

amv3.jpg

 

amv4.jpg

 

amv5.jpg

 

amv6.jpg

 

amv7.jpg

 

amv8.jpg

 

amv9.jpg

 

amv10.jpg

 

amv11.jpg

 

amv12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model absolutnie przepiękny i na dodatek biały kruk. Biało-perłowy znaczy się. Przeróbka wyszła bardzo dobrze, ciężko odgadnąć, że ten zgrabny tyłeczek był tak mocno przerabiany. Wnętrze również powalająco realistyczne. Jedno mam tylko pytanie o tylne koła - czy one się "chyboczą"? Na niektórych zdjęciach ładnie chowają się w błotniku, a na niektórych jakby delikatnie wystawały/licowały się z łukiem. Pomysł z kostką rewelacyjny. Ta pierwsza fotka - jakby normalnie stał zaparkowany na deptaku;D Gratuluję tak wspaniałego modelu. A tak przy okazji - słyszał ktoś o jakimś innym modelu lawety brenderup?:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczena mi opadła!! Wyszło naprawdę pięknie!! No i w pełni profesjonalna sesja zdjęciowa... model jak prawdziwy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston, Aston i jeszcze raz Aston!

 

Z mojego mocno subiektywnego punktu widzenia nie ma piękniejszego samochodu niż DBS. Mimo iż nie jestem fanem białego koloru karoserii, to nawet w tym kolorze i wersji Volante przyprawia o szybsze bicie serca

 

Generalnie za wykonanie wraz ze żmudnymi przeróbkami zasługuje na brawa i poklep plecowy. Tak samo jak sesja zdjęciowa, która nadaje się do folderu reklamowego firmy Aston Martin. Szczególnie wnętrze robi bardzo dobrze wrażenie.

 

Jedyne dwie uwagi krytyczne jakie mi się nasuwają dotyczą:

 

1. Zapuszczenia linii. Niestety w niektórych partiach nie wygląda ono równomiernie, co trochę rzuca się w oczy. Stanowczo o wiele lepiej wyglądałby bez wash'a, a jednie z mocniej pogłębionymi liniami.

 

2. Wewnętrzna krawędź karoseria pomiędzy tylną półeczką, a osłoną zamykanego dachu. Jej malowanie (czy też zapuszczenie) wygląda nieco nieschludnie.

 

Poza tym same ochy i achy!

 

Motyla Noga jak ja kocham ten samochód !

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapuszczenia linii. Niestety w niektórych partiach nie wygląda ono równomiernie, co trochę rzuca się w oczy. Stanowczo o wiele lepiej wyglądałby bez wash'a, a jednie z mocniej pogłębionymi liniami.

 

Sporo walczyłem z tymi liniami i są niedociągnięcia Co ciekawe po kilku eksperymentach na kawałku starego tworzywa linie finalnie zostały wykonane za pomocą zaostrzonego ołówka 0.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne maszyna! Kolor bardzo ładnie wyszedł, pasuje w sam raz. Opłacało się ciąć kastę . wnętrze idealnie pasuje do karoserii. Przy silniku też nie ma się do czego przyczepić. świetne zdjęcia, jak 1 : 1 . Bardzo fajnie oddają "charakter" tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Piękny mały Aston, bardzo ładnie wykonana przeróbka na Convertible i choć moje krzywe oko widzi małe odchyłki proporcji w stosunku oryginału pozwolę sobie je przemilczeć

 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestemz pancerki to praktycznie w ogóle nie zaglądam do innych działów - mało czasu na śledzenie własnego. Ale skoro model trafił na fotę admina to wpaść trzeba było. Miaszkam w UK i właśnie oglądam sobie pierwszą fotę z galerii w pracy a tu wchodzi znajoma.

Pytam się jej:

- jak ci się widzi

ona:

- możesz sobie popatrzeć i tak cię na takiego nie stać

więc ja jej:

- na takiego to może by mnie i było bo to w skali 1:24, choć pewno bym go tak nie zrobił

na co ona:

- bullshit, ten jest prawdziwy.

 

Chyba więcej już nic pisać nie trzeba. model jak i zdjęcia kapitalne i zasłużona nagroda na pierwszej stronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wstawił radio clairona subbuforra; dvd i wrzucił "jedynkę" i by było na światłach ymc ymc ymc ymc ze mnie ale to co widzę to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sabatms, myślę że już w fabryce pomyśleli o dobrym audio i nie masz się co martwić

Bang & Olufsen - zestaw droższy od niejednego auta użytkownika forum. Brzmi jak marzenie - słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.