Skocz do zawartości

M48A3 Patton - 1/35 Tamiya


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

a nie orientujecie się cz jakaś firma robi kalki z tym godłem? i jaka firma robi w/w paczki kartonowe z jedzeniem ewentualnie prosze o skan tak owej kartki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie ma może ktoś z was koledzy zestau tamiya M151 - a2 mutt & trailer?

dokładnie tego:

http://www.mojehobby.pl/products/M151A2-w-Cargo-trailer.html

bo jeśli tak to bardzo bym prosił o skan kartonowych pudełek które się w nim znajdują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by był bardzo dobry pomysł, niestety te pudełka to MRE - używane dopiero od końca lat siedemdziesiątych. Używane w Wietnamie powinny być MCI - w tych jeszcze wszystko było pakowane do puszek (w MRE całe żarcie jest w plastikowych i papierowych torebkach). OK, różnica nie jest wielka i dla większości ludzi nie będzie sprawy, ale weterani to zobaczą. Zdaje się, że firma Real Model robi odpowiednie kartony i to też w wersji otwartej (w jednym dużym kartonie jest 12 porcji na jeden posiłek na jednego żołnierza). Jeśli zadowolisz się MRE, to może nawet coś bym dla ciebie znalazł (ale nie mogę niestety obiecać czy na pewno i na kiedy). Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - pomierzyłem te kartony które mam i wymiary w skali 1:35 są: 13,5 x 9 x 4,5. Mam nadzieję, że to pomoże, pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy wosh za płot. Teraz powoli kalki i bawimy się dalej. ( wash kładziony bezpośrednio na farbę bez impregnacji sido cz innego badziewia)

 

1007362s.jpg

1007360p.jpg

1007364p.jpg

1007366z.jpg

 

Uwierzcie ale zużyłem tylko 10 patyczków do uszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu spamuje ale co mi tam skoro nikt nie chce się czepiać to nie :P!

Poprawiłem odcień zrobiłem sobie paczki na jedzenie i chyba tyle:

 

1007412v.jpg

1007415z.jpg

1007417.jpg

1007418q.jpg

1007420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło sido czarny wash i lakier satynowy a to dlatego że nie podobał mi się kolor - za jasny oraz świecąca kalka. Obiecuje że to już koniec zabawy z kolorem

 

Drugie foto ukazuje zbliżony prawdziwy kolor

 

1007435o.jpg

1007432k.jpg

1007429j.jpg

1007427g.jpg

 

szkoda tylko że nie jest już matowy :( no cóż chyba przekombinowałem i jakoś mi odeszła ochota na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie satynowy, popatrz się na typowe pojazdy wojskowe, jeśli któryś z nich będzie 100% matowy stawiam flaszkę! Jest lekki połysk, a satyna świetnie taki daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale na moje oko i po fotkach stwierdzam że się chyba troszkę za bardzo się świeci. Może go prysnąć jeszcze raz satyną?

dodatkowo jako graty na patona chcę kupić ten zestaw i wykożystać ( jak dla mnie jest to optymalne zagracenie w miare rosądnej cenie- no chyba że ktoś ma ten zestaw w swym arsenale to z miłą chęcią odkupie może być też klon )

 

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf1051-m151-accessory-set-vietnam-135-p-26234.html?manufacturers_id=242

 

dodatkowo mam pytanie do was koledzy, nie posiada czasem ktoś z was czołgisty z tego zestawu bo też bym chętnie odkupił

 

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf0107-us-afv-crew-set-vietnam-135-p-17197.html?manufacturers_id=242

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne brudzenie, jeszcze tylko jedna warstwa ziemi wietnamskiej . Kolor malowania trochę przekłamany a to dla tego by ładnie pokazać pigmenty

 

1007441.jpg

1007442j.jpg

1007444.jpg

1007445r.jpg

1007447a.jpg

1007449.jpg

1007460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.