Skocz do zawartości

M48A3 Patton - 1/35 Tamiya


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

no nie tak szybko ale już ją widać :P jeszcze tylko gąski dokleić na bok wierzy i parę pierdołek, dioramki nie robię zrobię ją w następnym modelu a teraz powoli wracam do t18 dziś właśnie usunąłem z niego nity firmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz inny sposób mocnowania ale mniejsza z tym, popatrz na małe koło też lewituje

http://www.williammaloney.com/Aviation/PattonMuseum/M48A3PattonTank/pages/18M48A3PattonTank.htm

Swoją drogą patrząc na zdjęcia z tej strony nasuwa mi się pytanie, po co na błotnikach ładunki wybuchowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dziękuje Panowie za słowa otuchy, wstyd się przyznać ale po prostu w ten weekend nie miałem sił ani czasu go skończyć miejmy nadzieję że uczynię to w następny;)

 

Marcin93 kartony sam zrobiłem w wordzie i na ksero kopiarce w pracy potem tylko zwashowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyczepić

A żarełka piechociarze nie pogubią?

 

BTW. Widzę że nie użyłeś figurek. Potrzebuję gunnera M2, bo mojeju urwało rączki, byłbyś tak uprzejmy i odsprzedał go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Muszę się przyczepić

A żarełka piechociarze nie pogubią?

 

BTW. Widzę że nie użyłeś figurek. Potrzebuję gunnera M2, bo mojeju urwało rączki, byłbyś tak uprzejmy i odsprzedał go?

nie zgubią :P a figurki sa bardoz kiepskie ledwo przypominają ludzi

 

1007688r.jpg

1007695h.jpg

 

mam nadzieje że czasu starczy w ten weekend na dokończenie modelu, musze pare rzeczy dopieścić i galeria.

ehh czasu coraz mniej a tu na warsztacie kolejny potworek stoi

 

1007677r.jpg

1007673e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam nadziej że was nie zawiodę i uda mi się go skończyć w ten weekend. Mam pytanie jeszcze czy ktoś z wa wie może jak dokładnie były montowane zapasowe ogniwa do mocnowań bocznych wieży?

 

mcrec1962 tak to brdm - postanowiłem powiększyć rodzine brdmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Sprawa prosta - spinka gąsienicy, ta z ząbkami (track connector) jedną częścią łapała za szpilkę gąsienicy (track pin), a drugą za poręcz na wieży. Wystarczyło odkręcić jedną śrubę i już można było to zdejmować. A powiedz proszę, gdzie się podziały liny holownicze? Ja bym się bał bez lin po Wietnamie jeździć (ale z linami też bym się bał ). Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liny dziś znajde na placu budowy i spokojnie na mieszkaniu skręcę ;) dodatkowo jeszcze musze zrobić zapasowy kabel od lampy. A powiedz mi czyli mampo prostu te gąski przykleić za spinkii już? Ewentualnie jak by ktoś mógł mi tu podać jakieś wzorcowe foto rys do tej sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

A propos lin - nie zapomnij o ładnych haczykach! Co do gąsienic - są przynajmniej dwa sposoby - jeden to wyżłobić półokrągłe nacięcie w spince, takie, żeby poręcz tam wpasować, a drugie rozwiązanie to takie, żeby wyciąć mały fragment poręczy (na szerokość spinki) i w to miejsce wkleić spinkę razem z gąsienicą. Ja to zrobiłem tak:

 

Druga metoda: http://www.vietnam.net.pl/M48pl.htm

 

Pierwsza metoda (w skali 1:72)

 

paint08.jpg

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.