Skocz do zawartości

M48A3 Patton - 1/35 Tamiya


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1007319.jpg

1007322y.jpg

1007324.jpg

 

malowane pactrą a 30 i a 114, na koniec pryśnięty delikatną mgiełką tamiya xf 62 rozcieńczony w 70 % z półmatem vallejo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się na tym etapie. Widać jakby zacieki - robiłeś je olejami czy efekt przypadkowy, a może zamierzony?

 

Bazylms to co widzisz to w całości tylko i wyłącznie malowanie aerograem i jest to baza wyjściowa pod dalsze zabiegi, zacieki są celowe i jest to moja stara sztuczka jeszcze z czasów rosyjskich aerografów i humbroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zacieki są celowe i jest to moja stara sztuczka jeszcze z czasów rosyjskich aerografów i humbroli
A mógłbyś się nią z nami podzielić?

 

Pryskasz podstawę ciemna potem nanosisz rozjaśnienia w tym przypadku A30 pasami o szerokości ok 5 mm na koniec bierzesz jasny kolor ( w tym przypadku A30 pactra pomieszana z UA255 lifecolor ) paskami ok 1 mm z góry na dół szybkimi ruchami - tam gdzie według ciebie mogła wypłowieć farba liniowo. Tak chyba najprościej to wytłumaczyć

 

Płukanka z bardzo ciemnej umbry palonej, nadała modelowi bardziej brązowy odcień koloru, zdjęcia mogą go przekłamywać ale to wina sztucznego światła postaram się zrobić w następny weekend fotki przy słonku

 

1007332i.jpg

1007333e.jpg

1007337.jpg

1007336o.jpg

 

kolor oryginalnie prezentuje się mniej więcej tak:

 

1007338m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wychodzi tą metoda zimowy kamuflaż.Jeśli idzie o inne jednobarwne to staram sie stosować w zależności od efektu 3-4 odcieni bazowego dodając białej lub żółtej farby , a co do szerokości to tak jak sie uda nie pilnuję aby bylo równo jak jest za szeroko to poprawiam a efekt jest nieco ciekawszy nie taki równy(jednorodny)przedewszystkim nie ciągnę po calości z góry na dól czasem urywam kreskę gdzieś w połowie dlugości.Metadę tę podpatrzyłem pierwszy raz bodajże 6-7 lat temu u jednego zagranicznego modelarza a stosuje od 3 głównie na zimowych malowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie wszędzie ciągnę całą kreskę urywam w pewnych miejscach daję inne kąty w zależności od płaszczyzny pancerza. Metoda ta daje fajna bazę pod dalszą zabawę. Co do kamo zimowego to tak właśnie malowałem swojego su 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkarada, to coś było w korei czy już wietnam ?

 

Właśnie urokliwa gadzina

Zastanawiam się cz nie kupić drugiego i przerobić na wersje A1

Co do tego to zastanawiam się powoli czym go obładować, macie jakieś sugestie bądź też jakieś gotowe produkty dostępne w sklepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy, ludzie, przecież M48 a zwłaszcza A3, to klasyk!

 

skikut87 - bardzo ładne malowanie, nad kolorem możesz się jeszcze trochę powyżywać. Właśnie, to ma być maszyna US Army czy Marines? Jeśli US Army, to ona jest w kolorze OD (Olive Drab), mówi się że on prawie wcale nie był zielony - bardziej celuj w szary, czasem przebijający w brązowy i bardzo ciemny (chopaki lubili domieszać czarnego do farby). Jeśli Marines, to wtedy maszyna powinna być w kolorze Forest Green, czyli jednoznacznie zielona, ten kolor często blakł do bardzo jasnego zielonego, opisywanego nawet jako "groszkowy".

 

A jeśli chodzi o ładunek, to potrzebujesz kartony z żarciem (ale nie MRE, tylko MCI - meal, combat, individual), może worki z piaskiem, bańki z wodą (są w zestawie), zapasowy kabel do reflektora (jest w zestawie, ale warto zrobić nowy, np. z cyny lutowniczej), liny holownicze, ja bym też radził kupić zestawy gratów z Academy: Tank Supplies II i może też Tank Supplies I (trochę mniej przydatny). Z tych zestawów można wykorzystać radiomagnetofon, termosy na napoje, bańki na olej, plecaki i drewniane skrzynki (wypełnione ziemią czasem robiły za dodatkowy pancerz). Przydało by się też sporo skrzynek na amunicję 7,62mm i przede wszystkim 12,7mm. Można też zwinąć kilka plandek z chusteczki higienicznej. Pamiętaj, żeby wszystko ładnie przymocować cienkim drutem. Mam nadzieję, że to pomoże, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei znalazłem to:

 

http://www5b.biglobe.ne.jp/~TANK-GUY/Gallery07/JG-m48a3.html

 

gdzie widać na boku pojazdu kalki U.S Army. Pytanie cz to prawda cz fikcja? Tutaj licze na wypowiedź znawców tematu, a jak nie to malowanie to może ktoś z was zaproponuje jakieś inne również ciekawe USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekielny a powiedzmi mi cz malowania z tymi szczękami są autentyczne cz to tylko fikcja wymysł muzeum itp? Miło było by mieć jakieś fotki na potwierdzenie tego malowania ale ja niestety jeszcze się nie napotkałem na takie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.