Skocz do zawartości

M48A3 Patton - 1/35 Tamiya


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chce zaznaczyć że ten wątek z racji mojej pracy będzie wlókł się jak ślimak a update zdjęciowy będzie tylko w weekendy - mimo to mam nadzieje że i tak się wam spodoba ;)

 

Na początek połatałem cześć tamiyowskich dziurek oraz dorobiłem materiałową osłonę działa:

 

1006997h.jpg

1006996x.jpg

1006995.jpg

1006992n.jpg

1006988l.jpg

 

jak widać osłonę muszę jeszcze trochę podczyścić bo naleciało w nią pyłu po szlifowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś nietypowego. Planujesz jakieś dodatki?

 

Na razie planuje:

 

dorobić mu tylni kosz na wierzy bo tamka dała d

wymienić wszelkie uchwyty

pogiąć i urwać błotniki

wymienić karabiny na rb

wymienić żebra na błotnikach

dodać parę pierdołek detalicznych tu i ów

i potem zobaczymy jak mi będzie szło ale w planach mam zamiar opancerzyć go workami z piaskiem a tył zagracić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyściłem poprawiłem i zagruntowałem by zobaczyć co z tego wyszło ;)

 

1007057i.jpg

1007059k.jpg

1007061.jpg

 

jak widać w 1 miejscu będę musiał poprawić przejście ( łączenie) fałdki materiału zrobionej przez mnie z oryginalną osłoną działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo ale będzie się on ślimaczył zwłaszcza w tym tygodniu... ( po prostu nie lubię pracy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To ja zgaduje że właz złożyłeś i skleiłeś

oraz starałeś się zrobic fakture odlewu na modelu. Tylko według mnie bedzie trochę za płaska, może powinieneś użyć większej ilośći szpachli, sam próbowałem zrobić taką fakturę na moim Pattonie ( owy temet jest trochę niżej w tym dziale )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż pomaluje to zobaczysz że nie jest płaska;) dwa dni studiowałem zdjęcia i robiłem fakture klejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż pomaluje to zobaczysz że nie jest płaska;) dwa dni studiowałem zdjęcia i robiłem fakture klejem

Ja nie muszę czekać i tak wiem że będzie zarąbiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie rowniez do podgladactwa.Mam podobnego- M 60.A tak w ogole jakie malowanie?

 

standard Wietnam myślę o wersji z szczękami na na przodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update: wziąłem się za kosz oraz poprawiam przód pojazdu

 

1007091h.jpg

1007090l.jpg

1007088.JPG

 

co do przodu to ma być tak:

 

http://olive-drab.com/images/id_m48a1_mcpherson_700.jpg

 

a jest tak:

 

http://www5b.biglobe.ne.jp/~TANK-GUY/Gallery07/JG-m48a3b/m48a3-23.jpg

 

jak widać powinien być kant a jest zaokrąglenie

przy okazji na ostatnim zdjęciu widnieją kalki które zameirzam zastosować w swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po monotonnym szlifowaniu wyszły mi takie pocienione osłony lamp:

 

1007101g.jpg

 

tu nie wyraźne foto z prac ale przynajmniej widać grubość po i przed

 

zdjcie0491k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przyłączę się do tego wątku, zawsze to coś z Wietnamu. Jeśli bym mógł coś zaproponować, to były by to dwie rzeczy - obniżenie zawieszenia i co najmniej jedno uszkodzenie błotników (nie idzie znaleźć zdjęcia M48A3 z całymi błotnikami ). Życzę powodzenia w dalszych pracach, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipstein - to był taki trik, ze jak Japończycy mierzyli czołg żeby zrobić model, to akurat trafił im się taki z wyjetym silnikiem i skrzynią biegów - naturalne jest że siedział wtedy wyżej. Znów w Wietnamie czołgi były często mocno załadowane, a ich zawieszenie było sfatygowane jazdą po lesie - w związku z tym na zdjęciach widać, że siedzą dosyć nisko. Myślę, że warto jest obniżyć to zawieszenie - nie ma ztym za dużo pracy, a dostaje się ekstra realizm. A, byłbym, zapomniał - warto jest jeszcze przerobić tylne koła napedowe, te w modelu są późnego typu, w Wietnamie używano takich które były płaskie, tzn. wyglądały jak wycięte z kawałka grubej blachy stalowej, tylko z otworami na śruby. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, hobby - czyta się to czy tamto. Ta historia z pomiarami to może równie dobrze być legenda - ale na zdjęciach widać, że te maszyny idą całkiem nisko:

 

ARVN_m48.jpg

 

To samo z kołami napędowymi. Takie coś ma w modelu Tamiya:

 

M60%20Sprocket%20_01.jpg?m=1298128926

 

A takie coś było montowane wcześniej:

 

m51sprocket.jpg

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wreszcie po prawie 2 tyg w domu... Udało mi się dziś dokończyć wyprowadzanie noska oraz naniosłem pierwszą warstwę faktury, po jej zaschnięciu będzie szlifowanie i nanoszenie kolejnej:

 

1007160d.jpg

1007162k.jpg

1007164a.jpg

 

Co do waszych uwag przyjąłem je do siebie i oczywiście zastosuje na pewno zniszczenie błotników poprawę kół choć to mało widoczny detal oraz obniżę czołg. Tu pojawia się moje pytanie cz ktoś z was mógł by przedstawić szkic lub coś o ile mam obniżać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skikut87 - wiesz, obowiązku nie ma - jeśli uważasz, że któryś detal nie jest tego wart, to go nie rób. Tak tylko zaznaczyłem z tymi kołami, żeby dać Ci szansę. Co do obniżania, spróbuj się odnieść do tego zdjęcia, które zamieściłem, ja bym powiedział, że osie kół drogowych muszą być tak na poziomie dna czołgu i powinno być OK. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.