Skocz do zawartości

Kenworth K-123 AMT 1/25


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model na warsztacie to Kenworth K-123 z AMT.

 

7191fd7c23187ba0.jpg

 

Niestety, a może stety, jakość wyprasek jest tragiczna. W sumie to chyba nie ma ani jednego elementu, który nie wymagałby obróbki. Pozbyłem się też elementów chromowanych bo ten chrom z pudełka to był taki odpustowy Reszta wyprasek jest oryginalnie w kolorze białym.

 

30b1a5b89e3a843c.jpg

 

Model maluje pędzlami, na razie położyłem kilka warstw na kabinie, Humbrol 63, dodatki czarny 33 i silver chrom 11. Wszystko już pokryte sidoluxem, przygotowane pod kalki:

 

b62181ff993b1306.jpg

fda40078bb497bf4.jpg

dc7cfaa51fd23a99.jpg

 

c.d.n. niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc część modeli, które zrobiłeś jestem pod wielkim wrażeniem Twojego opanowania malowania modeli pędzelkiem. Chyba nie ma innej osoby która pod tym względem mogłaby Ci w tym dorównać, a obecny model jest bardzo ciekawy. Będzie do niego jakaś naczepa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zacny projekt, jedno pytanie - dlaczego te czesci, ktore powinny byc chromowane pomalowales na czarno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlaczego? Dodatkowo nie szpachlowałeś jamek skurczowych na trąbach. Z Twoim doświadczeniem dziwię się też, że zostawiłeś wycieraczki odlane razem z kabiną. Wszystko ładnie wygląda, czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny cabower szykuje się

Fanfary powinne mieć kształt podobny do lejka, zamiast szpachlować należało by je odpowiednio rozwiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Bardzo ciekawy wóz, ale on ma krótką ramę - cóż, na tym właśnie polega siła cabovera. Trąbki ja bym też raczej widział chromowane, ale pozwolę sobie uzupełnić uwagę kolegi Andrzeja - czasem na trąbkach z przodu się montuje płaskie osłony, żeby robactwo nie wlatywało. Czyli albo ładnie rozwiercić, albo zrobić coś w rodzaju osłony - nawet lekko wypukłego. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele zrobiłem przy modelu, ale zawsze coś

Wnętrze skromniutko, w kolorach z poprzedniego modelu: 33, 96 i 98

 

bbe3bea748dce6ac.jpg

3320ed9ba5fdcab9.jpg

 

Kabina dostała kalki i kolejną warstwę sidoluxu i jest właściwie przygotowana do brudzenia. Co do kolorystyki, to zostaje tak jak jest: 63, 33 plus 11:

 

bf3c4ebf5680666d.jpg

907f65d6974b29f0.jpg

f8546133362c50d7.jpg

983c39e01c53e101.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Model leżał u mnie na półce chyba ze dwa lata i naprawde już nie pamiętam za ile go kupiłem, ale ze 150 zł chyba dałem

...a wracając do warsztatu to mam gotowe podwozie. Tak dla informacji napiszę, że przednie koła przykleiłem na stałe, bo się zamotałem podczas klejenia, a to AMT-owskie rozwiązanie nie jest za przyjemne do złożenia. Co do tylnych osi, to są osadzone na metalowych prętach, czyli zupełnie nie to, co mamy obecnie w Italeri.

 

d6661c5b9fc2288bmed.jpg

 

e61e6d70e3da6e30med.jpg

 

4d2d0b5cc0155c23med.jpg

 

0e5c64220d8eab48med.jpg

 

Kolorystyka ramy humbrol 96, 63 i 33. Koła 11. Brudzenie akrylami.

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ależ sie już napociłem przy tym modelu, niestety idąc tropem pokazanym w instrukcji za daleko nie dojdziemy Ale człowiek sie szybko uczy na błędach, więc jakoś to wszystko wychodzi.

 

d07e56bb127f401bmed.jpg

4fed8ba91a5a191dmed.jpg

7dca0fd22474b267med.jpg

 

Przednia szyba jakby nie od kompletu (za wąska!), ale na szczęście clear gloss Revella potrafi czynić cuda:

 

64f575f508f16ddamed.jpg

 

Przyznam się, że im bliżej końca, tym więcej pracy. Rozwierciłem kominy, ale prawy pójdzie jeszcze do poprawy.

 

32c0eddf5b5a2883med.jpg

23c8a59faf76a31dmed.jpg

03d482ea7943d342med.jpg

6b6afbd51e2ae79fmed.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby chyba we wszystkich AMT są za wąskie. A kabina, jak ją zobaczyłem, to powiedziałem o k... Modelik wygląda trochę jak złom ze szrotu. Ale pomysł i wykonanie pierwsza klasa. Model żyje i o to chodzi. Na przedostatnim zdjęciu powychodziły ślady łączenia połówek, to tylko taki jeden minusik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin... Kabina- kosmos. Po prostu szczęka zostałą na klawiaturze, a ja chyba muszę zamówić nową- sztuczną... Malowanie pędzlami tak samo jak i brudzenie po prostu mistrzostwo świata. Widać naleciałości pancerki w kwestii brudzenia chociażby, ale na tym modelu to genialnie pasuje.

 

Jeśli chodzi o minusy to tak jak pisali koledzy, opony trochę bardziej bym przykurzył, albo ubłocił czymś bardziej szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba! Choc mysle, ze troche szarego brudzenia by sie przydalo, zeby zrownowazyc caloksztalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku według, mnie czarne elementy które powinny być chromowane psuły efekt. teraz dodają mu smaczku. W tym stanie model prezentuję się obłędnie. Stara wysłużona ciężarówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sesja zdjęciowa po przymiarce całości:)

Nie uwierzycie, ale osadzenie kabiny na silniku zajęło mi tydzień

W końcu zrezygnowałem z dwóch siłowników na rzecz jednego i tak już zostanie. Domaluję światła tylne, dodam tak jak mówicie więcej kurzu i wrzucam ostateczne fotki do galerii...

 

644b83eea66d8b58med.jpg

d0778929dc13f358med.jpg

1a46687a947e0402med.jpg

6a89811a87416129med.jpg

48d54623ecd7f0a8med.jpg

e852c128242eecc5med.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.