Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35+Part+Aber+Tristar


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej drugiej galerii. Winietka przedstawia Typ-82 w barwach sPzAbt 501 (Batalion Czołgów Ciężkich), który uległ awarii w piaskach Tunezji. Wokół pojazdu znajduje się trzech żołnierzy, z których jeden pali papierosa oparty o koło a kolejny obserwuje próby naprawy kubka przez kierowcę. Wewnątrz znajdują się trzy Stahlhelmy oraz trzy Mausery zamocowane w stojaku. Sam model to moja pierwsza walka z obiciam, oraz kombinowanie z pigmentami. Również same figurki są moimi pierwszymi. Nie są one najlepsze ale obiecuję że poprawa będzie widoczna przy kolejnych pracach. Myślę że od zagoszczenia na tym forum moje modele zmieniły się diametralnie na lepsze( w końcu widziałem moje poprzednie ). Oczywiście jest wiele jeszcze do nauki, ale jestem chyba na dobrej drodze. Zdaję sobie sprawę że obić jest dużo, ale taki właśnie model chciałem wykonać, w następny skupię się na tym by obicia były już bardziej dyskretne, co do piasku to oczywiście nie będę dyskutował Co do Tamiyii to według mnie pomysł umieszczenia silnika w osobnym zestawie to zwykłe naciąganie na kasę, a w tej chwili jest kilka firm które robią modele na podobnym poziomie i wiele niższej cenie. Zapraszam do oglądania i czekam na wasze uwagi.

 

1-5.jpg

 

2-4.jpg

 

3-3.jpg

 

4-2.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus za:

-obycie z blaszkami

-figurki jak na pierwszy raz ładnie zmalowane

-podstawkka (ślady wokół pojazdu) niektórzy o tym zapominają

Minus za:

-malowanie(no nie leży mi takie solidne obicie pojazdu)ale skoro Tobie się podoba to temat uważam za zamknięty

-za dużo piachu(rozumiem że pustynie itd.ale oni mieli wyjątkowego pecha mieli bo w burzę piaskową wiechali )

Ogolnie scenka całkien z sensem o sytuacji gdzieś w Afryce.

 

P.S.Kierowcy trzeba było dać coś innego do siedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opinie- wszystkie

 

Krzysiek- Z tym manelem do siedzenia to było tak że nie bardzo miałem co mu dać, i szczerze pomysłu nie było, co do obić obiecuję poprawę

 

Krzysiek- Tak jak ci pisałem czekam na kolejny model, powinien być w przyszłym tygodniu

 

Michał- dzięki bardzo

 

Kamil- Ustawienie konsultowane z kolegą z forum, a puste miejsce w w jakimś celu jest, a zdaje się że brakuje jeszcze tabliczki z podpisem, prawda?

Ślady po paluchach usunięte, ot nie widziałem ich przed wykonaniem fotek niestety

Pigmenty nieszczęsne, dopiero zaczynam pracę z nimi, a Warszawy też od razu nie zbudowano, zamiast pisać że są skopane o czym wiem wolałbym usłyszeć radę co zmienić

żeby było lepiej, ale dzięki

 

Kubisz- Niestety w tym temacie to zielony jestem i robię te nieszczęsne fotki tak jak potrafię najlepiej, i niestety są jakie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a puste miejsce w w jakimś celu jest, a zdaje się że brakuje jeszcze tabliczki z podpisem, prawda?

 

a ja nie wiem czy czegoś brakuje. pokazałeś model w galerii, a to miejsce, gdzie prezentuje się ukonczone prace

 

a o ilosci pigmentów pisałem ci w warsztacie

Z pigmentami to ciągle mam problemy, zamówiłem cd miga może coś pomorze, a na tabiczkę czekam i nie wiem kiedy będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel wielki plus za blacharkę.Malowanie było by lepsze gdybyś dał mniejsze obicia.Mogłeś je zrobić samą gąbeczką i było by "delikatniej".

Z pigmentami przesadziłeś.Wyglądało by to lepiej gdyby były całkowicie rozpuszczone i dokładniej rozprowadzone.Ale jak pisałeś to twój pierwszy z nimi kontakt.

Następnym razem będzie lepiej

Czekam na kolejny warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykłąd mieszanie pigmentów z fixerem. cos namiezali w skałdzie rzeczonego specyfiku. nie działa jak na filmie

Z tym mieszaniem to chyba u mnie główny problem bo za cholere nie mogę pigmentu położyć aerkiem, i taką miałem nadzieję że to CD mi coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawałeś kiedyś pigment ze zmywaczem do paznokci w szklanej butelce do aerografu??

Nie, próby były na przykład na terpentynie (robiłem to na podstawie jakiegoś artykułu z neta) ale pigment przez aero nie przechodził więc kładłem na sucho pędzlem i zalewałem fixerem. Czytałem że do rozcieńczania jest specjalny thiner ale nie znalazłem go. Powiedz coś więcej o ty zmywaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigment i zmywacz do paznokci (w szklanej butelce!) w stosunku ok 1:7 i to wszystko, kurzyłem około 5 modeli i jest cacy.

Tylko lepiej mieszać osobno niż w zbiorniku aerografu no i trzeba potem przeczyścić sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.