Skocz do zawartości
Grzes

[HUMVEE] HUMMER TUMAK-4 z Bielska Białej (Dragon CanDo 1/72)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy można to nazwac modelarstwem, czy może jest to jakas profanacja tego hobby - ocenicie sami.

Za podstawe posłużył mi model Dragon CanDo 1/72 (to o tyle istotny dopisek, bo jest to seria modeli gotowych) został tylko przeze mnie spolonizowany.

Sam proces wcale do prostych nie należał i zajął mi prawie 2 miesiące. w sumie wprowadziłem około 20-stu poprawek i przeróbek.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, robione były przy sztucznym swietle z którym mój aparat nie radził sobie najlepiej. Jak zrobie lepsze to sie poprawię

Zapraszam:

b81033191cf518cd.jpg

c6b2374e9a231cab.jpg

3d613e2b1369cf1c.jpg

fa7fc58e32155a2a.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Zawsze podziwiałem ludzi sklejających pojazdy w 1\72. Fajne małe autko. Mi się podoba no i w słusznym malowaniu. Ładny jest. No ale oczywiscie musze się przyczepić moim skromnym zdaniem za bardzo się błyszczy. Malowanie jest ciekawe. Polskie tablice, duży wkład własnej pracy. Ale powinien być bardziej matowy.

Ale poza tym jest git !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh właśnie dziasiaj miałem okazję dokładnie przyjrzeć się kilku humvee z naszej "osiemnastki" jednak nie było UB00327 Opierałeś się może na jakiś fotkach konkretnego egzemplarza ? Jeśli tak można prosić o źródło ?

Im częściej widuję te maszyny na drogach (nie wspominając o zlotach i konkursach modelarskich) tym bardziej mi się podobają. Ten samochód ma w sobie pewną nieśmiertelną dusze ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UB 00327 to autko na którym testowali karabin dachowy kierowany zdalnie z wnętrza samochodu przez operatora. Zdaje sie jako pierwszy otrzymał kamo wielobarwne. Poza tym kamuflażem wszystkie oznaczenia sa identyczne jak dla reszty naszych HUMVEE. Fotki gdzieś mam, ale nie od reki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cześć.

Zawsze podziwiałem ludzi sklejających pojazdy w 1\72. Fajne małe autko. Mi się podoba no i w słusznym malowaniu. Ładny jest. No ale oczywiscie musze się przyczepić moim skromnym zdaniem za bardzo się błyszczy. Malowanie jest ciekawe. Polskie tablice, duży wkład własnej pracy. Ale powinien być bardziej matowy.

Ale poza tym jest git !!

Hej, przeczytaj uwaznie wstep to zobaczysz, ze to jest gotowy model z drobnymi przerobkami. Nie mozesz winic autora za blyszczace (fabryczne) malowanie. Mozna by tylko zapytac czemu nie prysnal bezbarwnym matem?

Pozdro,

Marudek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny maluszek wyszedł i w bardzo słusznym malowaniu.

A możesz powiedzieć skąd wziąłeś polskie oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heh właśnie dzisiaj miałem okazję dokładnie przyjrzeć się kilku humvee

Też je widziałem na Operacji szkoda, że nie udało nam się spotkać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, przeczytaj uwaznie wstep to zobaczysz, ze to jest gotowy model z drobnymi przerobkami. Nie mozesz winic autora za blyszczace (fabryczne) malowanie. Mozna by tylko zapytac czemu nie prysnal bezbarwnym matem?

Pozdro,

Marudek

Ależ ja absolutnie nie krytykuję Grześka. Model jest ładny i bardzo mi się podoba. Faktycznie mogłem sprecyzować pytanie, więc pytam teraz : Grzesiu czemu nie psiknąłeś Humerka półmatem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzesiu myślę, że wyszedł świetnie POGRATULOWAĆ!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TomekHej - No szkoda szkoda ... ale w sumie trzeba bedzie zapamiętać na przyszły rok

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piter, a czy byłeś widzem, uczestnikiem, czy organizatorem? Bo gdzieś mi Twoja podobizna mignęła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze kilka dziennych fotek:

41f44a1159fd8bee.jpg

160797f42c40aef1.jpg

78922cf77cc702b4.jpg

199a747e65605b65.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy pomysł na przeróbkę, tylko niestety kalki na bokach troche brzydko wyglądają :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajny model

Ale faktycznie coś numer na drzwiach nie bardzo wyszedł - robiłeś z "naszych" kalek?? Bo mi "UB 00016" ułożyło się całkiem dobrze:

5.JPG

Pozdrawiam

sokol

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kalki trzeba byłoo na sidoluxie ułozyć i jeszcze ponich sidoluxem przejechać. Ja tak zrobiłem w tygrysie 1:144, więc skala mniejsza i układają się dsuper na nierównosciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bo mi "UB 00016" ułożyło się całkiem dobrze:

To fakt, ładnie, sam Hummer też ładny. Różnica polega na tym, że u Ciebie napis jest na płaskim, a u Grześka na wypukłym "X-ie". W tym wypadku, bez płynów zmiękczających nie da rady. Ewentualnie próbować robić napis ręcznie lub od szablonu.

Natomiast Grześka witam w projekcie. Bardzo ładnie wyszedł Ci ten karaluch. Jedziesz dalej!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzes, jeżeli nadal chcesz zamontować Kobuza, może te zdjęcia Ci się przydadzą:

th_ZMSU12_01.jpg th_ZMSU12_03.jpg th_ZMSU12_04.jpg th_ZMSU12_05.jpg th_ZMSU12_06.jpg th_ZMSU12_07.jpg th_ZMSU12_08.jpg th_ZMSU12_09.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za fotki! Na pewno bedą pomocne.

Po tym jak podjąłem decyzję o dozbrojeniu mego Humcia dojdzie mu jeszcze kilka zmian (z przodu wciągarka, z tyłu kanister, no i sprawiające dotychczas drzwi "krzyżykowe" będą gładkie).

Fotki dosłownie z wczoraj:

Humvee_1.jpg

Humvee_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę popracowąłem nad uzbrojeniem

Humvee_3.jpg

Humvee_4.jpg

I wstępna przymiarka...

Humvee_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oj ładnie. Kobuz to całkowita samoróbka
Tak, z części znalezionych na moim złomowisku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś otworzył tylne drzwi i zrobił to:

ZMSU12_05.jpg

byłoby miło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i porobiło się...

Tumak-4 z zamontowanym Kobuzem oczywiście będzie ukończony, ale... z innego modelu

Ten powyższy został przeznaczony na jednolite malowanie zielone. Głównie przez drzwi z "X", bo egzemplarz z Kobuzem ma gładkie, a ponieważ miałem taki w parku samochodowym, zapadła szybka decyzja - zmieniamy barwy.

Jak pomyślałem, tak uczyniłem...

Wersja zielona robi się (właściwie to już jest zrobiona, tylko kwestia poskładania wszystkiego w całość).

Humvee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wprawdzie ostatnia prosta, ale ciężko bedzie zdążyć przed końcem roku...

1-1.jpg

2-1.jpg

3-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi