Skocz do zawartości

Panther G No. 424 Pz.Rgt.26 DML 1/35


produdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W sierpniu była przerwa spowodowana brakiem funduszy . Tak więc w tym miesiącu trzeba to nadrobić . Na warsztat trafiła moja ulubiona wersja czyli wczesna G . Dojdą jeszcze blachy , friule i kilka dupereli . W planach mam podstawkę ale do tego jeszcze daleka droga

Będzie to "434" lub "424" z Pz.Rtg.26 ustrzelone we Włoszech kilka dni przed końcem wojny (fotki w Panzerwrecks 1) . Zważywszy , że skorzystam z blach i innych dodatków nie liczcie na szybką galerię

 

DSCN6470.JPG

Edytowane przez produdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do obeznanych w temacie .

1. Nie jest to przypadkiem wzmocnienie jarzma spotykane w befehls-ach ?

434.jpg

 

2. Zastanawiam się czy nie jest to wizjer kierowcy z osłoną .

424.jpg

 

3. Schemat malowania przytoczony przez DML jest adekwatny do owych pojazdów ?

Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202012-09-08%252520204159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy trochę za grube. Ten model dragona, ile dobrze pamiętam ma spawy odwzorowane. Jaki sens robienia spawów, skoro wczesna wersja G była z zimmeritem , a on przykrywał większość spawów na kadłubie i wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy trochę za grube. Ten model dragona, ile dobrze pamiętam ma spawy odwzorowane. Jaki sens robienia spawów, skoro wczesna wersja G była z zimmeritem , a on przykrywał większość spawów na kadłubie i wieży.

 

No to tak :

Spawy wydają się za duże na zdjęciach ale w rzeczywistości są w sam raz . Zrobienie mniejszych mnie przerasta te uzyskałem po 2 dniach walki . Jest to moja 5 pantera G Dragona . Jakoś w żadnej nie udało mi się spasować części kadłuba na tyle żeby dragonowe spawy nie odstawały . Pantera którą robię została wyprodukowana najwcześniej we wrześniu/październiku 1944 . A jak wiadomo od tego okresu zaprzestano nakładania zimmu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz myśl ? : )

ależ proszę

kupując lufę RB masz 3dychy w kieszeni

pozostałe dodatki w bardzo wielu przypadkach masz w podstawowych zestawach ...

jeśli chcesz zbudować wersję z linka KFS to i tak musisz kupić te osłony antyodłamkowe/p-lot (też są w zestawie dragona )

a na koniec dodam że w smartach dragon bardzo dobrze odwzorował detale nawet MG możesz zostawić zestawowy ,również zbędny był zakup jarzma z Panzer Artu

ale to takie moje wypociny...

nomen omen za wydaną kasę na abera miałbyś friule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • produdi changed the title to Panther G No. 424 Pz.Rgt.26 DML 1/35

Odgrzewam kotleta. 

Finalnie biorę się za No.424.  Jest to późna Pantera produkcja po wrześniu '44. Na zdjęciach widać charakterystyczne elementy dla późnych Panter G, dodatkowo posiada dopancerzenie przeciwlotnicze.

Tymczasowo wczesne koło napinające docelowo będzie późne Panzerartu, chyba, że ktoś poratuje tym od DMLa.

20211214_172355-1.jpg

20211214_172247-1.jpg

bantaaeu2h.jpg

Edytowane przez produdi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Ciekawy temat, Panthera bedzie na chodzie czy podobnie jak na zdjeciu?

Właśnie się zastanawiam.  Gdzieś była wzmianka, że obie zostały unieruchomione z Piata. 424 nie jest zbyt zniszczona więc chyba pokuszę się o scenke z piechurami. Nie mam tylko pomysłu na uszkodzenia.

Dodatkowo utraciłem prawie całą cyfrową literaturę więc działam na czuja ... 

Edytowane przez produdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.