Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzięki za opinie. Obicia może miejscami trochę za duże ale nie od razu Kraków zbudowano.

Tym czasem model dostał filtr w postaci mocno rozcieńczonego specyfiku Light Rust od AK i matowy lakier Vallejo.

Na gąsienice położyłem AK 083 Track Wash i różne kolory pigmentów. Podobna mieszanka została położona na układ jezdny i kadłub.

 

A tak się teciak prezentuje obecnie.

DSC_0074.JPG

 

DSC_0073.JPG

 

DSC_0072.JPG

 

DSC_0071.JPG

 

DSC_0070.JPG

 

DSC_0069.JPG

Kolory są trochę przekłamane. Czołg nie jest taki jasny a błoto jest mniej czerwone.

Brudzenie jeszcze nie zakończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie niestety obicia się zdecydowanie nie pdobają.

Szkoda bo reszta była super.

Nie obraź się ale są bez wyczucia. Czyli nie tam gdzie być powinny.

Najgorsze są te na samym środku dużych płyt.

 

Radzę to poprawić w ten sposób.

Użyj jasnej farby i zakropkuj te obicia które nie wygladają dobrze.

Nie chodzi o to żeby całkiem je usunać ale żeby osłabić ich działanie.

 

P.S.

Nie przyuważyłem. Model poszedł mocno do przodu. Finalnie to nieźle to wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotach z poprzedniego etapu mocno raziły.

Takie jak na lufie czy na środku większych płyt.

Teraz jest ok ale nie zaszkodzi je leciutko przypudrować (prozbijać na mniesze).

Za to brakowało mi obić na wystających śrubach (wieżyczka) i kantach, czy korkach wlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Czas kończyć rozpoczęte warsztaty.

KW-1 już w galerii, StuG w malarni a w miedzy czasie zabrałem się za prace wykończeniowe przy T-34.

Tak więc czołg uważam za skończony, figurant wymalowany na gotowo i scalony z wieżą.

 

DSC_0221.JPG

 

DSC_0220.JPG

 

Trwają prace końcowe przy podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie.

Zabrałem się za wykańczanie podstawki pod teciaka oraz malowanie ostatnich brakujących elementów tzn. figurek.

Figury malowałem na raty przez ostatnie 2 dni. Dziś postanowiłem zakończyć dzieło warstwą matowego lakieru Vallejo. I to był błąd. Na figurkach pozostał biały nalot a żeby tego było mało to resztkami które mi zostały potraktowałem również czołg oraz w ramach konserwacji kilka innych dawno skończonych modeli które stały na półkach. Prawie spadłem z krzesła jak zobaczyłem efekt na kukiełkach.

Podsumowując spartoliłem 4 modele: 2xKW-1, T-34 i Mark VI w 72-ce mojego syna.

Czy jest jakaś szansa na pozbycie się tego gówna z modeli bez zmywania farby.

 

Kilka zdjęć z dzisiejszej katastrofy.

DSC_0876.JPG

 

DSC_0877.JPG

 

DSC_0878.JPG

 

DSC_0879.JPG

 

DSC_0881.JPG

 

A tu pierworodny przy pracy. Maluje swoją pierwszą podstawkę pod czołga.

DSC_0875.JPG

 

Na dziś to tyle.

Idę wrzucić figurki do cleanluxa - to już 3 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Jeśli chodzi o kolory to takie wyszły w GIMP-ie po automatycznym balansie bieli i minimalnej (o 0.05) modyfikacji poziomu kolorów. Mimo tych zabiegów kolory nie są zgodne z oryginałem.

Nie potrafię ustawić aparatu, żeby rysował kolory w miarę naturalnie. Używam Nikona D90 z obiektywem Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D i żarówek o mocy 85 W i temperaturze barwowej 5500 K.

Najśmieszniejsze jest to że robiąc zdjęcia przy zwykłej lampce biurkowej kolory wychodzą bardziej naturalne.

 

Dziecko już się kompie w cleanluxe nad babką jeszcze trochę popracuję, może da się coś uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.