Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Cześć.

Pierwsze malunki - kolor bazowy i lekka modulacja.

Wcale nie wygląda jak Zvezda. Nie zapomnij mi tylko procesu malowania dobrze rozpisać na kolory i mieszanki, bo ja w sprawie ruskiego koloru dojść do ładu nie umiem.
Bazowy kolor to Vallejo 70.894 Cam. Olive Green. Do rozjaśnień użyłem Vallejo 70857 Golden Olive i Bad Moon Yellow z Citadela. Wszystko rozcieńczane sidoluxem.

 

DSC07054.JPG

 

DSC07053.JPG

 

DSC07052.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Poprzednie fotki robione były przy świetle dziennym i wyszły ogólnie trochę ciemne. W rzeczywistości tank nie jest taki ciemny.

Dziś udało się jeszcze koła pomalować i wyciągnąć detale. Zastanawiam się na jaki kolor pomalować koło od pantery?

 

1

DSC07055.JPG

 

2

DSC07058.JPG

 

3

DSC07057.JPG

 

4

DSC07056.JPG

 

5

DSC07061.JPG

 

6

DSC07060.JPG

 

7

DSC07059.JPG

 

Z klejenia zostało mi poskładać gąski. Ale jakoś nie mogę się zebrać żeby je oszlifować.

Uwagi i sugestie mile widziane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda porządnie (okiem laika). Darowałbym sobie koło od Pantery

ale jak Ciebie to kręci to ok. Jeśli frontowa przeróbka to na żółto-piaskowy wystarczy.

Jeśli zima to może cześciowo na biało...

Szkoda, że błotniki plajstikowe. Pogięcia wyglądają nieco słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Mariusz nad kołem od pantery jeszcze się zastanawiam. Fajnie wygląda ale jeszcze nie postanowiłem czy będę je montował. Jednak na wszelki wypadek ciałem się dowiedzieć jak je pomalować. Wiedza ta przyda się do innych projektów.

Co do błotników to planowałem założyć blaszane ale okazało się, że kupiony zestaw Voyagera ich nie zawiera. A zakup kolejnego zestawu już sobie darowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki to ważny element. Kiedyś też go ignorowałem, że to "prawie żadna różnica".

Jak się robi modele na takim poziomie to niestety ale trzeba wydać te parę złociaków.

W następnym obowiązkowo blaszane albo nie giąć (nówka funkiel).

 

... a może byś jakieś zawiasy wykombinował i końcówki z blaszki po browarze zrobił?

 

... ale z tego co widzę na tych fotkach to ruskie błotniki się gięły od chodzenia po nich

więc najlepiej całe blaszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tank bardzo mi się podoba . Do tego ciekawa scenka się zapowiada .

Trzymam kciuki za walkę z Bilkami. Ciekawe, czy uda Ci się złożyć gaskę z 72 ogniw...

Nie tylko u mnie wyszło, że 72 to za mało a 74 to ciut za dużo.

Powodzenia i do boju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki to ważny element. Kiedyś też go ignorowałem, że to "prawie żadna różnica".

Jak się robi modele na takim poziomie to niestety ale trzeba wydać te parę złociaków.

W następnym obowiązkowo blaszane albo nie giąć (nówka funkiel).

... a może byś jakieś zawiasy wykombinował i końcówki z blaszki po browarze zrobił?

... ale z tego co widzę na tych fotkach to ruskie błotniki się gięły od chodzenia po nich

więc najlepiej całe blaszane.

Masz całkowitą rację. Jednak jak widzisz całość już pomalowałem i nie chce mi się kolejny raz walczyć z aerografem.

 

Tank bardzo mi się podoba . Do tego ciekawa scenka się zapowiada .

Trzymam kciuki za walkę z Bilkami. Ciekawe, czy uda Ci się złożyć gaskę z 72 ogniw...

Nie tylko u mnie wyszło, że 72 to za mało a 74 to ciut za dużo.

Powodzenia i do boju .

Z ogniwkami zobaczymy co wyjdzie. Zostawiłem sobie wentyl bezpieczeństwa w postaci nie wklejonej ośki koła napinającego. Więc w razie czego będzie można trochę podregulować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Po trzech dniach walki z Bilkowymi ogniwkami dobrnąłem do końca. Podczas szlifowania każdego ze 148 ogniw obiecałem sobie, że więcej w plastiki nie wchodzę.

Efekt wygląda tak:

DSC07072.JPG

 

DSC07071a.JPG

 

DSC07074.JPG

 

DSC07073.JPG

 

Dzięki temu, że koło napinające zostawiłem nie wklejone, udało mi się założyć 72 ogniwka na stronę.

Koło od pantery ostatecznie wylądowało w magazynie - poczeka na lepsze czasy.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, pięknie się prezentują !!!.

Bilki to jednak dla masochistów są .

Ja także miałem zostawione koła napinające luźno, niemniej jednak, zrobiłem większe zwisy, niż Ty i regulacja nimi nic mi już nie pomagała .

Musiałem kombinować inaczej .

No to już masz z górki, czekam na dalszy ciąg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Miesiąc zleciał, jednak mimo permanentnego braku czasu coś tam podziałałem przy teciaku i podstawce.

Czołg dostał żółty filtr, kalki i łosza. Kolejny etap to obicia i brudzenie.

DSC_0527.JPG

 

DSC_0526.JPG

 

DSC_0525.JPG

 

DSC_0524.JPG

 

DSC_0523.JPG

 

DSC_0522.JPG

 

Postępy przy podstawce.

DSC_0530.JPG

 

DSC_0529.JPG

 

I rzut oka na całość.

DSC_0532.JPG

 

DSC_0531.JPG

 

Równocześnie walczę z malunkami figurek. Powiem tylko że już dwukrotne przeszły kąpiel w cleanlux'ie.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie.

W sumie nie wiele się zmieniło. Ostatnio w robocie mam taki młyn że po powrocie do domu nic mi się nie chce.

Wczoraj udało mi się jednak coś podłubać i chciałem zasięgnąć waszej opinii na temat obić które zmalowałem.

 

DSC_0050.JPG

 

DSC_0049.JPG

 

DSC_0048.JPG

 

DSC_0046.JPG

 

Zaznaczyć muszę, że jest to pierwsze młotkowanie wykonane w całości pędzlem a nie gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba go Niemcy dzięciołami bojowymi zaatakowali... Efekt jest przesadzony, poza tym są miejsca na wozach bojowych, w których obić jest więcej i są takie, w których raczej się nie zdarzają (lufa). Przemyśl też kwestię istnienia farby podkładowej. Efekt artystycznie jest bardzo dobrze zrobiony, malarsko mi się podoba, natomiast realizm jest dyskusyjny. Za dużo, za duże i przemyśl jeszcze lokalizację efektu. Jak na razie cały model jest zbyt jaskrawy. Czy planujesz zastosować filtry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Co do filtrów i koloru to raczej zastanawiam się nad filtrami rozjaśniającymi. Kolor na zdjęciach jest trochę przejaskrawiony przez bliskie ustawienie lamp.

Rzeczywisty kolor jest trochę ciemniejszy od tego co na zdjęciu poniżej:

DSC_0050AA.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się obicia podobają, szczególnie od strony malarskiej, że tak powiem . Fakt, sporo jest dość dużych, ale jak dla mnie tym bardziej ciekawie wyglądają.

Będę śledził kolejne etapy prac z zainteresowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.