Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Dzięki za dobre słowa.

Mała aktualizacja z dnia dzisiejszego.

Wieża już prawie na gotowo.

1. Dodałem od siebie nr odlewu wieży (nr fikcyjny - nie wiem nawet czy taki istniał). Przygotowałem sobie dwa zestawy numerów na prawą i lewą stronę jednak okazało się, że na tego typu wieży nr odlewu był jeden na tylnej ściance. Przeglądając dostępną dokumentację wychodzi, że zasadniczo umieszczany był na dole z prawej strony.

2. dodałem spaw wokół kopółki dowódcy.

3. Uchwyty na wieży wraz ze spawami.

 

DSC06862.JPG

DSC06863.JPG

 

Na kadłubie doszły wlewy paliwa. Powalczyłem trochę z osłoną karabinu kadłubowego. Masa dwuskładnikowa wamod. Powiedzmy że jest to wersja beta.

 

DSC06865.JPG

 

Pojawił się też mały problem. Gdzieś w moim modelarskim bałaganie zgubiłem całą osłonę karabinu kadłubowego. Jeśli komuś jest zbędna ta część to chętnie przytulę.

Sprawa osłony karabinu nadal jest aktualna.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można...

kopułka karabinu na przodzie kadłuba jest nieco za duża, a jej przednia ściana nie powinna być pionowa

nie wiem jak to dokładnie jest na twoim ale powinna być pochylona nieco do tyłu

poza tym powinien się tam znaleźć również okrągły element ze śrubami mocującymi

 

pomysł miałeś dobry, a po uwzględnieniu kilku poprawek będzie całkiem ok

 

co do wieży - wygląda fajnie ale mogłeś jeszcze pokusić się o wycięcie blachy nad jarzmem armaty i wstawieniem własnej z blaszki, może nieco pogiętej

 

dajesz dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jesli chodzi o osłonę km-u to nie mam wyjścia. Muszę ją jakoś wystrugac. Jest zdecydowanie za duza i nie trzyma kątów. Ale jak pisałem jest to wersja testowa. Myslalem o wykonaniu odlewu ale niemam wzorca.

Narazie po pracuję jeszcze pilnikami i papierem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mała aktualizacja.

 

Poprawiłem osłonę karabinu. Przednia ścianka otrzymała okrągłą blachę, zmieniony kąt a cała osłona przeszła kurację odchudzającą.

Tak to wygląda obecnie

DSC06867.JPG

 

DSC06868.JPG

 

Szczegóły wieży po podkładzie.

DSC06871.JPG

 

DSC06872.JPG

 

Niestety na kołach podkład (tamiya w sprayu) już tak ładnie nie siadł. Nie wiem co się stało ale tak jak by się spienił i pomarszczył. Zdaje się że za słabo odtłuściłem koła. Wszystkie przeleżały 24 h w cleanux'ie ale niestety nic to nie dało.

DSC06866.JPG

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz teraz kopułka dużo lepsza

osobiście może jeszcze ciut bym ją zmniejszył i pozaokrąglał krawędzie, na pierwszej profilowej fotce widać że jest nieco za wysoka

ale ktoś kto nie będzie wiedział że element jest nieoryginalny może tego nawet nie zauważyć, tak więc decyzja należy do ciebie czy chcesz się jeszcze z tym bawić ale ogólnie może być

kołami tak bardzo bym się nie przejmował bo po brudzeniu pewnie i tak tego nie będzie widać za bardzo

mogłeś też lekko ponadgryzać gumę na kołach

ponownie namawiam też do wymiany osłony jarzma na wieży

 

możesz zdradzić jak będzie pomalowany?

osobiście proponował bym k230 z operacji Berlińskiej, zważywszy na typ wieży i kół jakie są w modelu

 

czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z rady.

Nad osłoną karabinu jeszcze trochę popracuje. Osłony jarzma już raczej nie będę ruszał.

Jeśli chodzi o malowanie to ma być polskie. Ale ponieważ nie wzoruję się na żadnym konkretnym pojeździe to pewnie na wieży wyląduję tylko orzełek i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam.

No takiej reprymendy nie mogłem puścić mimo oczu. Dobrze się składa, że coś tam ostatnio podziałałem.

 

Tank dostał druciane uchwyty desantowe, nową osłonę karabinu i kilka blaszek nad silnikiem. Na razie pokryty kontrolną warstwą podkładu.

DSC06975.JPG

 

DSC06976.JPG

 

DSC06977.JPG

 

DSC06978.JPG

 

A oto osłona karabinu w całej okazałości. Myślę, że ujdzie w tłoku.

DSC06980.JPG

 

DSC06981.JPG

Zakupiłem ogniwkowe gąsienice Bilka. Muszę jeszcze zainwestować w dodatkowe zbiorniki paliwa bo zestawowe mi się nie podobają.

Na dziś to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ale miałem wyczucie . Tank wrócił na warsztat .

Maszyna super się prezentuje .

Ja, na całe szczęście, walkę z gąsienicami Bilka mam za sobą, uffff.

Jedyne, co, to fajnie mi się je lepiło, ale całe przygotowanie to była dla mnie masakra ( szpachlowanie, szlifowanie ).

Trochę musiałem kombinować, bo 72 ogniwa wyszło mi, że za mało a 74 to znów za dużo...

Właśnie przygotowuje je na położenie podkładu.

 

Trzymam kciuki i czekam na dalszą relację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

No to lecimy dalej.

Teciak dostał klapę nad silnikiem, klakson, lampę, i jeszcze kilka detali które widać na zdjęciach.

Na razie czekam na żywiczne zbiorniki paliwa i koła późnego typu.

Myślę, że jak dobrze pójdzie to do końca miesiąca się wyrobię z malowaniem.

Oto kilka zdjęć z dnia dzisiejszego.

DSC06984.JPG

 

DSC06983.JPG

 

DSC06982.JPG

 

Marcinie,

popraw nieco spaw wokół "wykuszu" kadłubowego km... Na fotce Twojego modelu widać, że jest zbyt "agresywny"...

Pozrawiam Noworocznie!

Żeczywiście jest bardziej wyrazisty niż reszta. Pomyślę co nim zrobić jak zakończę lepienie blaszek.

Na dziś to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć.

No to lecimy dalej.

Dotarły koła i zbiorniki paliwa.

DSC06985.JPG

 

Wizyta w sklepie modelarskim znacząco wpłynęła na koncepcję podstawki. Muszę tylko wykombinować jak rozkleić włazy na wieży.

 

DSC06986.JPG

 

Podstawka z MinArta.

DSC06987.JPG

 

A tu ciąg dalszy zmagań z wytworem Zvezdy.

Późne koła raczej zostają, nad kołem od pantery jeszcze się zastanawiam. Nie wiem czy nie będzie zbyt przekombinowane.

DSC07039.JPG

 

DSC07040.JPG

 

DSC07042.JPG

 

DSC07041.JPG

 

Na dziś to tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teciak super . Z kołami nie doradzę zbytnio ( chociaż spidery bardzo mnie się podobają ;) ), ale cieszę się, że Twój warsztat faktycznie ruszył i jest czym oko nacieszyć .

Na dniach postaram się też coś załączyć ze swoich skromnych zmagań z modelem Zvezdy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.