Skocz do zawartości

Sd.Kfz.138/1 Geschützwagen 38 H für s.IG.33/1 Dragon 1:35


pan_piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pozostałe projekty czekają na malowanie warto więc wykorzystać wolne moce przerobowe.

 

Model dragona + zestaw blach Griffon models.

 

Malowanie planowane:

 

1429_rd.jpg

 

 

A tutaj zdjęcia z budowy:

DSC_0800_zpsb449a584.jpg

 

DSC_0805_zpscf583214.jpg

 

DSC_0806_zps2141d156.jpg

 

I na sucho w kadłubie:

 

DSC_0807_zps148c6633.jpg

 

DSC_0810_zps21364ef7.jpg

 

Doskwiera trochę brak zdjęć wnętrza, przydałaby się publikacja nuts&bolts, która niestety znajduję się poza moim horyzontem cenowym.

Nie mogę też nigdzie znaleźć zdjęć egzemplarza który chcę wykonać. wdg. instrukcji Dragona pochodził on z Pz.Gren Rgt 1 LAH Pz.gren. div LAH okres walk pod kurskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piękna robota!

 

Zawiasy wykonałeś pomocując się drucikiem dodawanym przez Griffona, czy zastąpiłeś czymś od siebie?

 

No i jak ocenisz blachy w obróbce? Kruche czy dają radę?

 

Pozdrawiam i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No blachy eduarda należy traktować szkoleniowo przed Aberem, Partem, Voyagerem i Griffonem.

 

Zdecydowanie Eduard wygrywa dostępnością blach do starszych modeli.

Wracając do tematu, zdecydowanie dobra praca nad blachami.

 

Rozgrzewasz przed zginaniem zapalniczką czy klasycznie z ramki do zginarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niewielki postęp.

Przykleiłem błotniki do kadłuba. Nie obyło się bez paru problemów ;). Ciężko mi samemu ocenić czy zrobiłem to dobrze. Wydają się być prosto przyklejone. Jednak odstają trochę od przedniej płyty. Nie wiem czy zostawić jak jest czy wymienić na plastiki.

 

DSC_0813_zps01ef225d.jpg

 

DSC_0814_zpsd0bbc9c5.jpg

 

DSC_0816_zps7171f65a.jpg

 

DSC_0815_zpse0eb85c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to błotniki należy sprawdzać z typem modelu.

Ten zestaw jest na 100% dedykowany do modelu Dragona?

Jeśli tak, to pozostaje ci po pomalowaniu np. zasłonić szparę jakimiś gratami lub gałęziami z liśćmi w formie kamuflażu.

Szpachlowanie raczej nie wchodzi w grę, ew. podklejka z płyty polistyrenowej.

 

Wszystko zależy od ciebie. Lewy błotnik na długość fajnie wszedł, prawy lekko odstaje krzywo od głównej bryły pancerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze z grubsza skończone. Sporo skrobania i szlifowania żeby wszystko ładnie się zmieściło. Etap pracochłonny a mało efektowny ;) Nie przykleiłem jeszcze siedzenia ze względu na ułatwienie sobie malowania. Przedział silnikowy potraktowałem trochę po macoszemu gdyż i tak będzie zamknięty. Służy więc głównie jako balast. Teraz zajmę się bocznymi ścianami

 

DSC_0821.jpg

 

DSC_0823.jpg

 

DSC_0824.jpg

 

DSC_0825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.