Skocz do zawartości

Sd.Kfz.138/1 Geschützwagen 38 H für s.IG.33/1 Dragon 1:35


pan_piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolego, uważaj z tyloma blachami, bo ci go w nocy z domu złomiarze wyniosą

 

Precyzyjna robota.

Widać efekty. Szczególnie współgra to z doskonałym detalem dragona.

 

Dobrze dostrzegłem, że w friulki kolega zainwestował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś go zezłomował, to byś nieźle zarobił Dobra ilość blach, ogólnie dobry detal.

Jestem ciekaw co Ci wyjdzie po malowaniu bazowym kolorem. Miejmy nadzieję, że jest czyściutko.

Czekam w napięciu i trzymam kciuki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem działo i zacząłem skrzynkę na płycie silnikowej. Swoją drogą na zdjęciu widać jak ładnie wykonane jest działo dołączone przez dragona.

 

DSC_0864.jpg

 

DSC_0865.jpg

 

DSC_0866.jpg

 

A że model ten zasługuję na podstawkę nie tylko ze względów estetycznych ale i praktycznych wykombinowałem coś takiego:

 

DSC_0863.jpg

 

Jest to doniczka wykonana z jakiegoś chyba cementu, po docięciu pasuję idealnie. Myślę że po pomalowaniu i dodaniu terenu będzie się prezentować wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota.

 

Powiedz no kolego, czy blaszki zaginasz na zaginarce, czy chałupniczymi metodami?

Szczególnie pięknie złote blaszki wyglądają z przodu pojazdu.

 

3mam kciuki. Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zaginarki własnej roboty. Nie jest to cudo techniki ale udało się zagiąć błotniki i inne elementy. Poza tym różnych większych i mniejszych blaszek które wziąłem ze starego transformatora (albo to jakieś inne urządzenie), pęset itd itp.

 

A zaginarka prezentuje się tak:

 

DSC_0768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejanie praktycznie skończone. Jeszcze tylko parę detali i wykończenie. Teraz czeka mnie malowanie wnętrza bo bez tego nie ruszę.

Sklejanie oparcia pod lufę przysporzyło trochę problemów, wiem że na zbliżeniach wygląda jak utopione w CA ale myślę że nie będzie tego widać po malowaniu. Poza tym miałem przykrą niespodziankę przy oglądaniu zdjęć - gdzieś uciekło ramię od zawiasu na skrzynce z tyłu.

Narzędzia i inne duperele są tylko położone do zdjęcia.

 

DSC_0873.jpg

 

DSC_0875.jpg

 

DSC_0869.jpg

 

DSC_0871.jpg

 

DSC_0872.jpg

 

DSC_0870.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie to wyszło - zawsze mam taki problem ze jak juz są te blachy to żal malować tak ładnie wyglada

 

ale do rzeczy - pięknie wychodzi bez żadnych klejowych zacieków etc

gratulacje i powodzenia

 

ps czemu w 48 nie ma takich pięknych wnętrz hlip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa, mi tam nie żal malować ;) . Na razie baza i trochę filtro-płukanko-biedronki. Jeszcze stelaże na amunicję nie pomalowane z wierzchu. Na swoją kolej czeka też radio wraz z okablowaniem. Przy okazji prysnąłem okolicę łączenia błotników z kadłubem no i trochę muszę nad tym popracować jeszcze.

 

DSC_0868.jpg

 

DSC_0871-1.jpg

 

DSC_0872-1.jpg

 

DSC_0875-1.jpg

 

DSC_0878.jpg

 

DSC_0882.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze ukończone. Jeszcze matem prysnę. Zrezygnowałem z tradycyjnego sidoluxu na rzecz gloss microscale i pracowało mi się o wiele przyjemniej. (nie wiem na ile to autosugestia a na ile efekt stosowania nowego lakieru ;) )

Teraz kolejny mało przyjemny etap czyli sklejenie wszystkiego do kupy. Już widzę że będzie problem z spasowaniem przedniej płyty z bocznymi.

 

DSC_0881.jpg

 

DSC_0882-1.jpg

 

DSC_0883.jpg

 

DSC_0884.jpg

 

DSC_0885.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.