Skocz do zawartości

Wessex UH-5 Italeri 1/48


robert p

Rekomendowane odpowiedzi

Sławku...nie bardzo, ooooj nie bardzo...

 

Kalkomanie na płynach gunze siadły rewelacyjnie, można powiedzieć, że się wtopiły na zero, tylko że nie były dopasowane po obwodzie. Retusz wyszedł mi zbyt ordynarnie. Zmyłem i chciałem się przekonać jak wyjdą mi paski malowane. Bałem się, że wyjdzie schodek, ale pryskanie transparentnie nie daje takiej możliwości:

 

HU-5_287_zps1f9a2df6.jpg~original

 

HU-5_288_zps2cac4be2.jpg~original

 

Binokle mnie oszukują i wyszło minimalne przesunięcie, co się może uda zamaskować jakimiś smugami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Cieszę się, że się może podobać

 

Stwierdziłem, że albo nie umiem robić zdjęć na jednej lampie, albo mam aparat do kitu. Nie jestem w stanie złapać tego co jest zrobione subtelne, ale jednak znacznie zauważalne. I zawsze wychodzi tak, że w jednym miejscu całkiem zanika, a w drugim zostaje za bardzo wyeksponowane.

 

Tylny wiatrak po washu medium grey i smużeniu. Nic z tego na zdjęciu nie widać:

 

HU-5_292_zpsdcf611ba.jpg~original

 

HU-5_293_zps01070bf4.jpg~original

 

Łopaty głównego po tym samym washu i smugach. Żółte i czerwone paski to kalkomania. Czarne są malowane:

 

HU-5_294_zpsfed43b8d.jpg~original

 

HU-5_295_zpsb213b756.jpg~original

 

HU-5_296_zpsb49d1d4e.jpg~original

 

HU-5_297_zps5dff2553.jpg~original

 

HU-5_298_zpsf184ca59.jpg~original

 

Wash na wirnikach to najczarniejszy z czarnych. Brązy na SM03 za bardzo się kolorystycznie rozmywały i nie bardzo pasowały. Mniej więcej wszystkie łopaty wyglądają niemal identycznie jak ta górna z lewej. Jak widać kąt padania światła może wszystko zmienić:

 

HU-5_299_zps60f045a4.jpg~original

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł na te łopaty, to jeszcze da się z nimi coś zrobić.

 

I w końcu nareszcie zabrałem się za kadłub. Pierwszy kolorek. Co prawda, jest paseczek z kalkomanii, ale producent zapomniał go zbarokować. Najpierw położyłem cienko kolorek, potem zrobiłem pre z niebieskiego cleara od Tamki i teraz będę go gasił:

 

HU-5_289_zps34822ed7.jpg~original

 

HU-5_290_zps8ea371a7.jpg~original

 

HU-5_291_zpsa4036793.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dorobiłem drugi kolorek pre po liniach nitów i zacząłem kamo z ręki:

 

HU-5_305_zps23fba7de.jpg~original

 

Hu-5_306_zpsb7b9d04c.jpg~original

 

HU-5_307_zps7707077e.jpg~original

 

Po urlopie będę lizał rany po małej katastrofie:

 

Hu-5_308_zpse9864c63.jpg~original

 

HU-5_309_zpsbc503f6b.jpg~original

 

Odpadł również amortyzator tylnego koła i niektóre fajne blachy. Niestety nie mogę tego znaleźć:

 

HU-5_310_zps1f72a9c7.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spokojnie będę mógł się pluskać z delfinkami.

 

Było zbyt oczywiste, że samo tradycyjne sklejenie nie będzie wiele warte, ze względu nie tylko małą powierzchnię, ale i znaczne obciążenie spoiny, więc zastosowałem zestaw naprawczy jak u stomatologa do mocowania zębów.

 

Przy kole wkleiłem w otwory na CA igły iniekcyjne 0,5mm:

 

HU-5_311_zpsfe51c093.jpg~original

 

Przy kadłubie 0,7mm:

 

HU-5_312_zps8769cd12.jpg~original

 

Te wystające igły wchodzą w otwory elementów doklejanych.

 

I bydlaczek z powrotem stanął na swoich łapkach:

 

HU-5_313_zps61c61173.jpg~original

 

Można powiedzieć, że nie ma śladu po awarii:

 

HU-5_314_zps57789924.jpg~original

 

HU-5_315_zpsaa5c8b96.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna mozolna praca. Jestem pod wrażeniem zarówno malowania jak i dbania o szczegóły, jeszcze sporo wody w Wiśle upłynęło zanim minimalne zbliże se do tego poziomu. Trzymam kciuki i o wyczekuje z niecierpliwością tinalu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna mozolna praca. Jestem pod wrażeniem zarówno malowania jak i dbania o szczegóły

 

Dziękuję bardzo, jednak mogę Cię zapewnić, że tak jak w moim przypadku, tego typu zabiegi merytoryczne, wystąpiły o jakieś 15 modeli za wcześnie. Można stracić trochę z życia i nie mieć efektów.

 

Niestety, straty okazały się większe niż zdążyłem wcześniej zauważyć, przejęty połamanym zawieszeniem. Po raz któryś już raz rozkleił się kadłub na ogonie. To pewnie jest już jakaś tradycja w tym modelu:

 

HU-5_316_zps8e73c2f2.jpg~original

 

HU-5_317_zps5238c8b7.jpg~original

 

HU-5_318_zps84e348c4.jpg~original

 

i odłamało się w jakiejś części coś, co ma imitować czerwone światełko:

 

HU-5_319_zps56b57780.jpg~original

 

Jest to już posklejane. Dziś jeszcze dam białą szpachlę i dokończę po powrocie za jakieś dwa tygodnie. Ze środka odpadła tylko radiostacja ze spiralnym kabelkiem. Grunt, że szybki nie odpadły, bo już nie dałoby się ich wkleić. Na szczęście nic innego nie grzechocze w środku, ale tak naprawdę okaże się jak pozdejmuję kiedyś maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

"Witam,

Ze Stukasem uzgodniliśmy, że odpoczniemy od siebie i aby nie siedzieć bezczynnie w jego towarzystwie, zabrałem się za wiatraczka. Bez żadnych udziwnień, wzniosłych czynów itp. Prosto z pudła będzie.

Cel: malowanie, brudzenie, eksploatowanie itp. Taki test czegoś, czego jeszcze nie robiłem."

 

Tak brzmiał Twój pierwszy wpis w tym temacie. No to ja przepraszam Skoro tak ma wyglądać model prosto z pudła to ja wysiadam

Podziwiam Cię za to, że mimo przeciwności losu działasz i ciągniesz temat do końca. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo przeciwności losu działasz i ciągniesz temat do końca

 

Teraz, to ja chcę go już po prostu w końcu skończyć.

 

Tak brzmiał Twój pierwszy wpis w tym temacie

 

No fakt, ale wiesz...czasem się zdarza, że się głupio zmieni zdanie....

 

 

Spód pomalowany. Pomimo starań i wielu prób zdjęciowych, mój aparat nie chce uchwycić tych wszystkich różnorodnych subtelności, które całkiem fajnie objawiają się w realu.

Malowany jednym czarnym, dwoma prawie czarnymi, jednym mało czarnym i dwoma nie czarnymi:

 

HU-5_333_zps4e24bff1.jpg~original

 

HU-5_334_zps531f281a.jpg~original

 

HU-5_335_zps13944a2e.jpg~original

 

HU-5_336_zps4459d324.jpg~original

 

Najlepiej widać tu, ale to jeszcze nie to, co widzę ja:

 

HU-5_337_zps9f30dc1c.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położone kalkomanie. I już nie będę tego robił po większej imprezie, bo...jedną w jakiejś części popsułem, jedną prawdopodobnie przykleiłem odwrotnie, dwie są prawie pionowo, a o jednej to nawet nie ma co pisać.

 

Wymalowałem teź tą dziwną plamę dookoła stopni do kokpitu, bo kalkomania wcale nie pasowała to tych szerszych stopni od Edka.

 

HU-5_366_zpsd5ffe0c7.jpg~original

 

HU-5_367_zpsfda299ad.jpg~original

 

HU-5_368_zps9afe6b0e.jpg~original

 

HU-5_369_zps350aa3c6.jpg~original

 

HU-5_370_zps02970a6a.jpg~original

 

HU-5_371_zpsafb15571.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.