Skocz do zawartości

Wessex UH-5 Italeri 1/48


robert p

Rekomendowane odpowiedzi

Długość zelówki c.a. 8,5 mm * 48 = 408 mm to dość duuuży "kajor"
W punkcie strzelili babola. W projekcie jest 7x2,5mm. Trzeba zrobić jeszcze raz. Chyba że, mieli problem ze zrobieniem tego w odpowiednim wymiarze i zrobili na swoje możliwości.

 

Dobrze się domyślam, że te krasnoludki miały przejść się po błocku a potem rozgoscić się we wnętrzu maszyny ?
Bingo

 

Jeśli można zapytać co było wzorcem dla podeszw ?
Nie wiem. To pytanie nie do mnie.

 

Dzięki Moses

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dorobiłem ławeczkę, tyle że mi nie wyszła. Będę dłubać jeszcze raz. Pomalowałem kokpit wg. instrukcji, a potem zobaczyłem że na zdjęciach cały był na czarno. I znowu mam goły plastik i nic do pokazania.

 

UH-5-126-1.jpg

UH-5-127.jpg

 

miało być tak:

 

DSCF1763.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odebrałem poprawione stempelki. Już pobrudzone od prób:

 

UH-5-128.jpg

 

I oczywiście zrobiłem próby. Tusz ma się nijak do modelarskich siuwaksów, które są zdecydowanie bardziej wymagające. Głównie chodzi o dobór gęstości i siłę nacisku. Podejrzewam, że jeszcze lepsze efekty uzyskam, jak nakleję porozcinane buciki na coś twardego, bo dociskając palcem nie ma się kontroli nad równomiernym naciskiem. Pomadkowy mud Tamki jest jeszcze bardziej wymagający pod względem aplikacji od farby.

Ślady zrobione na czarnej matowej farbce Tamki:

 

UH-5-129.jpg

UH-5-130.jpg

UH-5-131.jpg

 

Wamod nie rusza polimerowej gumki.

 

Doszły jeszcze takie poprzerabiane pierdołki:

 

UH-5-132.jpg

UH-5-133.jpg

 

I mam nadzieję, że ostatnie podejście do górnej konsoli. Trzy razy odcinałem i rozwiercałem. Nie wygląda to na jakieś tam nie wiadomo jakie ajdaho, jednak gibkość i łamliwość pręcików 0,3 i 0,4 jest bardzo upierdliwa przy obróbce:

 

UH-5-134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, Ty to już chyba nawet wolniej ode mnie pracujesz...

Pomysł z podeszwami ciekawy, ślady zrób zróżnicowane, na płytce ćwiczebnej, a potem w modelu, raczej mniej niż bardziej widoczne i pamiętaj o różnych kierunkach - bo musieli żołnierze też wyjść (te oczywiście już bardzo delikatne - butki przeschły...)

Konsolka wygląda obiecująco - malowanie będzie przed czy po montażu gałeczek i przełączniczków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to już chyba nawet wolniej ode mnie pracujesz...

Co zrobić...wpadła mi duża chałtura w domu i muszę się zadowolić tym, co mi niechcący skapnie.

 

Pomysł z podeszwami ciekawy, ślady zrób zróżnicowane, na płytce ćwiczebnej, a potem w modelu, raczej mniej niż bardziej widoczne i pamiętaj o różnych kierunkach - bo musieli żołnierze też wyjść (te oczywiście już bardzo delikatne - butki przeschły...)

Cieszę się, że mój pomysł się podoba . Reszty jestem świadom .

 

malowanie będzie przed czy po montażu gałeczek i przełączniczków?

Teraz wszystko wklejam od razu. Ciągle mi któraś wypadała.

 

I mi się przy obróbce ukręciło. I dobrze, bo po zlikwidowaniu przesunięć jajowate bardzo się zrobiło. Mam drut cynowy 0,7. Bez porównania będzie.

 

UH-5-135.jpg

 

I złapałem się za pomiar wręg. Jedna już siedzi:

 

UH-5-136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zmęczyłem wręgi. Jak by nie było, to raczej długo będę unikał czegoś takiego. Brakuje jeszcze jednej na samym przodzie:

 

UH-5-137.jpg

 

Po złożeniu wygląda tak:

 

UH-5-138.jpg

UH-5-139.jpg

UH-5-140.jpg

 

Druga strona burty nie jest jeszcze zrobiona. I bardzo poważnie zastanawiam się, czy jest sens, żeby to robić:

 

UH-5-141.jpg

UH-5-142.jpg

 

Jak na to nie patrzę, to nic nie widać. Na dodatek widok przez te dwa okienka przesłonią oparcia siedzisk, tak mniej więcej ciut powyżej połowy okna sięgają. A robienie czegoś dla samej sztuki, to trochę za bardzo mija się z sensem. Co najwyżej wokół wejścia, co by tylko zaakcentować, bo z ostrego kąta patrzenia, można by dostrzec co najwyżej pierwszą wręgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Męczyłem się, aby uzyskać wszystkie równe i symetryczne romby. Najpierw powstał szablon oporowy, ale każdy romb nie dość, że był nierówny, to na dodatek każdy inny:

 

UH-5143_zps65a5f2f9.jpg

 

Potem wpadłem na pomysł, aby sobie to rozrysować i wydrukować:

 

UH-5144_zps7be7f7dd.jpg

 

By następnie, każdy z osobna przykleić CA na płytkę 0,13mm:

 

UH-5145_zps54220405.jpg

 

I za pomocą ostrza segmentowego, odcinać to co niepotrzebne, uderzając od góry w ostrze młoteczkiem. No to stukanie to jeszcze trochę będę pamiętał:

 

UH-5146_zps9c23a180.jpg

 

Pierwsze cięcie wyszło obiecująco

 

UH-5147_zps5675ba55.jpg

 

By za chwilę delektować się widokiem tego, co tak bezskutecznie chciałem uzyskać:

 

UH-5148_zps27a8df61.jpg

 

I ani się obejrzałem, i miałem całą rodzinkę klonów, bodaj w godzinkę z hakiem:

 

UH-5149_zps595efec4.jpg

 

I tak mniej więcej, po co to jest potrzebne:

 

UH-5150_zps43ff0ec3.jpg

 

Najtrudniej, to znaleźć sposób na proste rozwiązanie.

 

 

Ktoś wsadza zdjęcia do Photobucketa? Jakiś porypany jest teraz. Trudno się połapać. I jeszcze jakieś krzaczki sam dopisuje do nazwy zdjęcia. Po wgraniu zdjęcia można zmienić nazwę? Bo jakoś nie mogę tego wydedukować.

 

Jeśli nie widać to bym odpuścił

Tak też zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały tydzień miałem do bani, ale dzisiaj Tankmania poprawił mi humor.

Zgubiłem jeden drążek pilota, a teraz dzięki niemu mam trzy. Jakość bajka:

 

UH-5_151_zps0e8eda17.jpg

 

Zdjęcia tego nie oddają. Szacun za profesjonalizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przewidział, że nie będę miał tyle czasu, na który liczyłem, to bym sobie odpuścił tą całą zabawę w reality show. Z wcześniejszego założenia, nie miało tego być, a i w galerii powinien już wisieć, a ja dopiero przy pieluchach jestem:

 

 

UH-5_152_zps9789f155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe co nieco:

.

UH-5_153_zps4d651dbd.jpg

UH-5_154_zps7e750843.jpg

 

Tylko srebrne druty są poprzyklejane w niektórych miejscach. Reszta tylko przyłożona. Jeszcze brakuje parę pierdółek, których przez roztargnienie nie przystawiłem do zdjęcia. Cóż, człowiek już żyje następnym weekendem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie "walka" z modelem... Ale patrząc na ogrom pracy jaką trzeba włożyć w model chyba czym prędzej kupię H-34 z Gallery Models, wiem, że to inna wersja, ale tyż fajna

Naprawdę podziwiam Cię za to, że Ci się chce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za cenę 120 zł bez przesyłki, to model jest nawet całkiem nieźle wyposarzony w detale. Co prawda producent zrobił kilka uproszczeń, zapewne wynikających z jego możliwości technologicznych, ale to i tak z pewnością już dużo daje. Co prawda instrukcja montażu i rozmieszczenia poszczególnych szczegółów też daje trochę do życzenia....no ale lepszy rydz niż nic. Właśnie przez tą niepełną instrukcję, wyniknęły nie tylko uproszczenia, ale również trzeba było trochę improwizować.

 

UH-5_155_zpsb55e0f38.jpg

UH-5_156_zpsacf974d1.jpg

UH-5_157_zpse76d52b9.jpg

UH-5_158_zpsa30ce858.jpg

 

W przyszłym tygodniu podkład. W tym już nie zdążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu zacząłem malowanie

Wyszedłem z prawy. Dobrze, że nie zapomniałem, którą stroną trzeba psikać

 

Na początku pojawił się Surfacer1200:

 

UH-5_159_zps244d1bbb.jpg

UH-5_160_zpsbca9b088.jpg

 

Potem transparentną preshading. Jeszcze na starym sprzęcie i za bardzo kaszlał:

 

UH-5_161_zps8381ac3b.jpg

UH-5_162_zpsf6c2cf53.jpg

UH-5_163_zps9d5a173b.jpg

 

I transparentny kolorek bazowy C363. Na zdjęciach wygląda, że ten szary wchodzi trochę w niebieski. Dałem taki, jaki wydał mi się najbardziej podobny.

 

UH-5_164_zpsba2dd807.jpg

UH-5_165_zpsdb5f3d7d.jpg

UH-5_166_zps564d34f1.jpg

 

Foty jeszcze na świerzej farbie, więc może tonalnie się jeszcze zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie dziś przez godzinkę i ciut nareszcie poszalałem.

Poprawione czarne kreski z domieszką brązu:

 

UH-5_168_zps5cc0720c.jpg

UH-5_169_zps7d923710.jpg

UH-5_170_zps0b826f53.jpg

UH-5_171_zps4be7ee9f.jpg

UH-5_172_zps9c714ab0.jpg

UH-5_173_zpsba514794.jpg

 

I położyłem transparentnie jaśniejszy szary C308. Poprzedni był za ciemny. Jednak był za mało transparent, bo prawie zanikł brąz. Zdjęcia tego nie chcą pokazać, ale jest subtelna jego poświata:

 

UH-5_174_zps4ea63887.jpg

UH-5_175_zpsa054a934.jpg

UH-5_176_zps272568a6.jpg

UH-5_177_zpsd875edec.jpg

 

Na tej stronie kadłuba, ten brąz przy podłodze jest w rzeczywistości dużo lepiej widoczny. Nie wiem, dlaczego aparat tego nie łapie:

 

UH-5_178_zps1e913620.jpg

UH-5_179_zpsfa4119c8.jpg

 

Jutro trysnę półmat, i migiem położę AK. Mam teraz tego z 15 flakonów, więc będę miał się czym pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na tej stronie kadłuba, ten brąz przy podłodze jest w rzeczywistości dużo lepiej widoczny. Nie wiem, dlaczego aparat tego nie łapie:

UH-5_178_zps1e913620.jpg

Łapie, łapie, może po prostu monitor/ekran nie daje rady Ja na tym zdjęciu np. widzę przebijający brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić washa?

 

Co będzie, jak dostaniesz rady na "tak" i na "nie"? Sam decyduj. Dla mnie jest dostatecznie trójwymiarowy. Bardziej się zastanawiam nad rdzawą barwą tych smug we wnętrzu - masz to jakoś uzasadnione? Poza tym detale na fajnym poziomie i malowanie też subtelne (u mnie monitor też pokazuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mikołaju

Co będzie, jak dostaniesz rady na "tak" i na "nie"?

A to zależy od kogo bym jakie rady dostał, w sensie posiadanego praktycznego doświadczenia.

 

Bardziej się zastanawiam nad rdzawą barwą tych smug we wnętrzu - masz to jakoś uzasadnione?

Potraktuj to jako poznawanie stosowania jakiegoś koloru specyfiku na jakimś innym kolorze i patrzenia co i jak wyjdzie. Taka zabawa z barwami, to dla jak na razie coś zupełnie nie z tego świata. Że tak powiem, czwarty wiersz w pierwszym moim poście tego warsztatu.

 

Poza tym detale na fajnym poziomie

Okroiłem je trochę, bo nie bardzo się do tego jednak nadaję.

 

Nie dobrze, że mój kineskop kłamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie koledzy brązowe smugi? W naturze raczej nie występują. Nie mają podstaw, aby powstawać. Primo- wnętrze malowane jest jednolicie- najczęściej błyszczącą farbą, aby uniknąć wżerania się brudu. Po drugie primo- każdy technik/mechanik za takie smugi (niezależnie od kraju) otrzymałby reprymendę- paka utrzymywana jest w czystości, a ewentualne odpryski farby na podłodze, w miarę możliwości zamalowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.