Skocz do zawartości

Wessex UH-5 Italeri 1/48


robert p

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po przyklejeniu szybki wyszło coś niefortunnego:

 

HU-5_245_zps007ad4c7.jpg~original

 

Z drugiej strony, jak cię mogę....

 

HU-5_246_zpsb6450d06.jpg~original

 

Więc żeby dwadzieścia razy nie szpachlować i szlifować, to od razu zamodelowałem białym milliputem to, czego brakowało:

 

HU_5_247_zps50c93920.jpg~original

 

HU-5_248_zpsf972e860.jpg~original

 

Trochę dziwna ta masa jak na pierwsze spotkanie III stopnia, ale trzeba przyznać, że twarda po wyschnięciu i trzyma się jak cholera. No i nie ma przykurczu. Czasu zabrakło na dogładzenie, bo pewnie prawie na gotowo by było. I teraz trochę papierkiem trzeba poszorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dzięki Panowie za pozytywny odbiór.

 

Tymczasem, przerobiłem trochę wciągarkę, albo raczej musiałem ją podrasować, przez wcześniejsze głupie założenie, że powinna mieć przewody. Do tego co wymyślił producent, nie dało by się ich "podłączyć", w takiej konfiguracji jak na zdjęciu z realu. Miałem to odpuścić, ale postanowiłem, że się choć spróbuję z tym zmierzyć. Wyszło tak:

 

HU-5_256_zps4aabf1e4.jpg~original

 

HU-5_257_zpsdf44cccb.jpg~original

 

Po zasurfejsowaniu:

 

HU-5_258_zpsa7c3f4d2.jpg~original

 

HU-5_259_zps036244d6.jpg~original

 

Jakieś pyłki wylazły, których normalnie zupełnie nie widać. A to psińco małe jest, nie sądziłem że dam radę. Drucik 0,1mm. Dojdą jeszcze trzy przewody, tyle że grubsze.

 

Nadmienić trzeba, że ta cała bryła wciągarki z pudła to z palca wyssana, ale mnie to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa !

 

Chyba jeszcze dużo za wcześnie jak to się mówi...nie chwal kobiety przed wschodem Słońca, albo po pierwszym razie....czy jakoś tak....

 

Poskładany z prawie wszystkimi blaszkami. Kawałek kadłuba na ogonie się rozkleił, więc przed myciem trochę kosmetyki musi jeszcze przejść:

 

HU-5_262_zps73307252.jpg~original

 

HU-5_263_zpsbd8cad1e.jpg~original

 

HU-5_264_zps3b32796b.jpg~original

 

HU-5_265_zps772eb42e.jpg~original

 

HU-5_266_zps4768c1eb.jpg~original

 

HU-5_267_zps4550cc06.jpg~original

 

Rozwierciłem trochę rury, co przy takim skosie nie było aż tak banalne:

 

HU-5_268_zps6b7ad7ca.jpg~original

 

HU-5_269_zps5cf882a4.jpg~original

 

Pocieniłem ten wlot do czegoś i wstawiłem żeberko:

 

HU-5_270_zpsbdf8730a.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy wypiłowałeś te żaluzjo-skrzela za wirnikiem na grzbiecie kadłuba. Nic mnie tak nie irytuje jak zostawienie tego typu elementu bez wypiłowania prześwitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szkoda malować-świetny jest

 

he he....normalnie zbrodnią było by tego nie zrobić

 

Nic mnie tak nie irytuje jak zostawienie tego typu elementu bez wypiłowania prześwitów

 

Swego czasu kołotała mi się taka myśl miedzy uszami, jednak macając tą część, oszacowałem, że lepiej może będzie zastosować inny trik. Sorry...niestety będę miał Twoją irytację na sumieniu.

 

Zrobiłem pre od wewnętrznej strony drzwi na kolorze bazowym. Na to pójdzie jeszcze raz bazowy transparentnie:

 

HU-5_271_zps2824c9fc.jpg~original

 

Na zewnętrznej stronie zrobiłem pre na surfie i na to pójdą bazowe jeszcze bardziej trans. W gruncie rzeczy, ten pre na zewnętrznej w realu jest dużo bardziej intensywny. Nie wiem czemu mi zdjęcia wychodzą takie blade:

 

HU-5_272_zps276f9f78.jpg~original

 

i nie mam bladego pojęcia, jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomalowałem łopaty. Miały być czarne, a wyszły szare:

 

HU-5_279_zps2d546f14.jpg~original

 

HU-5_280_zps56286e42.jpg~original

 

Drzwi po kalkomaniach i glosie:

 

HU-5_278_zps92664f16.jpg~original

 

Po washu, suchym pędzlu, kurzeniu z aero, zacieków z kurzu z pędzla i pudrowaniu pigmentem:

 

HU-5_281_zps37097178.jpg~original

 

HU-5_282_zpsefbf4c29.jpg~original

 

Nie wiem, czy nie wyszło za subtelnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.