Skocz do zawartości

Peterbilt Firetruck 1/25 Revell


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zasiadam i oglądam.

Miałem i ja w moich zasobach ten model, potem go opchnąłem, potem znowu zakupiłem za jakiś bezcen i znowu sprzedałem... i nie mam, teraz troszkę szkoda.

Szukałem oryginalnych zdjęć tego pojazdu i szczerze mówiąc kiedyś gdzieś, jakieś 10 lat temu albo i lepiej... znalazłem zdjęcia podobnego pojazdu, jednak kropka w kropkę niestety nie.

Typowy amerykaniec, chociaz nie ukrywam, że mam spore wątpliwości do kolorów niektórych elementów które dedykuje Revell, ale to już mniej istotne.

Obecnie w 1/25 mam dwa gaśnicze mesie z Revella i czekają na swoją kolej, być może kiedyś...

Nie ukrywam że i ja bym popełnił Stara 25 lub 21 w 1/24... ale cóż, albo praca od podstaw lub dłubanina w oparciu o modele kartonowe, albo nic...

 

powodzenia w pracach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, ze jestem lepszy, po prostu kazdy ma swoje metody modelarskie, ale dziekuje za mile slowa.

Dlaczego nie mozesz pokazac tego co robisz na wystawach??? Przeciez po to sa wystawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ładny ten silnik, jakość części o wiele lepsza niż Italeri. Ale uważaj na kolory - słyszałem, że silniki fabrycznie montowane w Peterbiltach miały śmieszne kolory (coś słyszałem o białym), no i jeszcze jest pytanie o skrzynię biegów - w jakim kolorze ona powinna być. A na razie życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że Peterbilt dodatkowo malował silniki na "swój" kolor u siebie w fabryce - przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Ale w innym przypadku, dla silnika Cummins (to właśnie taki silnik), kolor beżowy będzie OK, a skrzynia biegów to nieśmiertelny Fuller Roadranger - można w sieci znaleźć różne malowania, ale mój ulubiony to ciemnoniebieski. Mam nadzieję, że to pomoże, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego Peterbilda Revell wydał w 1982 roku, w czasach kiedy silniki były białe. Spis prawie wszystkich modeli ciężarówek różnych firm:

http://www.eddylenders.nl/peterbilt.htm

Ten strażak został wydany w 1990, w czasach kiedy silniki były żółte, ale to ten sam silnik co w pierwszym wydaniu, na podstawie którego zbudowali chyba z 6 modeli. Można by powiedzieć, że obie wersje koloru są prawidłowe. Ale jak to w przypadku Revella do modelu trzeba się przygotować jak do pracy doktorskiej. Obu teorii koloru można tu długo bronić. Ważne jak długo produkowano model 359 i z jakimi silnikami. Jak mówi wikipedia od 1967 do 1987. A więc tylko przez około 2 lata mogły być montowane żółte silniki. Ale mogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat - ja bym ci dał ten doktorat! Ciekawe informacje. Jeszcze jest opcja, że silnik został wymieniony w trakcie eksploatacji samochodu - to taka, powiedzmy, wymówka. Zastanawiam się, jeśli silnik był biały, to czy skrzynia biegów wtedy też? Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Super sprawa. Fajnie wygląda kombinacja części chromowanych - zazwyczaj chrom mnie nudzi, ale tutaj delikatne różnice ożywiają go. Bardzo proszę o duuuużo zdjęć kabelków, wężyków i innych szlauchów:D Kurcze, coraz bardziej żałuję, że mojego modelu nikt mi nie zabrał te kilkanaście lat temu i nie odłożył na półkę aż trochę podrosnę:D Będzie hit.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra, nabiera strażackich rumieńców, ehh te amerykańce .

Aż mnie strzyka jak pomyślę, że swojego opchnąłem...

 

za skórkę na siedziska, ja w mojej drabce od Revella oraz Italerki też pociągnąłem skórę na fotele, zacnie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.