Skocz do zawartości

T-55AM Merida


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...

Model fajny ale brezent był mocowany do skrzynki z tyłu wierzy, a zatyczki wyrzutni granatów dymnych były gumowe i nikt ich nie malował to samo dotyczy zatyczek czujnika poprzecznej prędkości wiatru. Lina holownicza powinna by zaczepiona na haku od góry tak jak na modelu T55. Elementy na przednim pancerzu kadłuba przy błotnikach nie powinny nosić śladów eksploatacji ponieważ nie były nigdy używane w modelu z dodatkowym pancerzem na kadłubie. Ponadto dodatkowego pancerza na kadłubie błotniki nie były przycinane. Przynajmniej w 8 DZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Modelik piękny tylko niesłuszny merytorycznie.Juz pisze chociaż mi się to powoli nudzi , tyle jest materiałów , a babole się powtarzają. Brak jednego korka wlewu na kadłubie-byly wewnątrz trzy zbiorniki paliwa.Brak daszków p.napalmowych przy peryskopach na wieży.Skrzynka amun. przy DSZK powinna być poziomo. Ruskie zamknięcia skrzynek na błotnikach- u nas nie stosowane.Brak osłon p.napalmowych na złączkach zbiorników paliwa.Zbiorniki paliwa zawieszone w powietrzu, brak uchwytów szybkorozlącznych przy zbiornikach.Nie czepiam się malowania -każdy robi jak umie, ale srebra na meridzie stanowczo za dużo. Pomyliłeś 72 z 55-ka ,na T-72 na zewnątrz od groma było aluminium- ale sam spójrz w miejscu gdzie załoga wydreptała sobie miejsce jest stal.Czołg w barwach 1 Warszawskiego Pułku Czołgów z Elbląga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik piękny tylko niesłuszny merytorycznie.Juz pisze chociaż mi się to powoli nudzi , tyle jest materiałów , a babole się powtarzają. Brak jednego korka wlewu na kadłubie-byly wewnątrz trzy zbiorniki paliwa.Brak daszków p.napalmowych przy peryskopach na wieży.Skrzynka amun. przy DSZK powinna być poziomo. Ruskie zamknięcia skrzynek na błotnikach- u nas nie stosowane.Brak osłon p.napalmowych na złączkach zbiorników paliwa.Zbiorniki paliwa zawieszone w powietrzu, brak uchwytów szybkorozlącznych przy zbiornikach.Nie czepiam się malowania -każdy robi jak umie, ale srebra na meridzie stanowczo za dużo. Pomyliłeś 72 z 55-ka ,na T-72 na zewnątrz od groma było aluminium- ale sam spójrz w miejscu gdzie załoga wydreptała sobie miejsce jest stal.Czołg w barwach 1 Warszawskiego Pułku Czołgów z Elbląga

 

Eeeee.......czyli model do złomu ?............(nie będzie szkoda bo model z 2007 roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Tyle lat, a Merida nadal budzi emocje To chyba dobrze.

Marek teraz jestem świadom pewnych niedociągnięć modelu, choć nie ze wszystkim, co napisałeś się zgadzam. Fakt jest jednak taki, że w czasie kiedy budowałem ten model, moja dokumentacja to było około 20-25 zdjęć, z czego aż 4 z okresu służby w WP...

 

"Klawy jak cholera" - cytując klasyka. Twoje modele zawsze się dobrze ogląda. Gratuluję.

 

Dziękować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.