Jump to content
FAHR

T-55AM Merida

Recommended Posts

Witam!

Nareszcie skończona.

Model Tamiya + kilka części ze Skif-a + blaszany i plastikowy złom modelarski oraz własne przeróbki.

Malowany Humbrolami, washowany plakatówką, wycierany Pactrą i MM, matowiony Revellem z delikatnym dodatkiem pasteli.

6c188ca725940f8cm.jpg[/url]9b4113dfca5e49c6m.jpg1ba6e16f2d4ab149m.jpg

4794474e10a4afb3m.jpgc32f743f1fdc9af5m.jpgb4276fa76c4a7bcdm.jpg

8c725cf994e526f7m.jpgdbf993c3c89469b7m.jpg

Porównanie ze starszym bratem.

439918551104fa05m.jpg

Troszkę powojennej historii naszej pancerki cieszy oko

50debe9384952e31m.jpg

Whooo... ależ efeltowny model. Ta ciemna farba z tymi przecierkami daje świetny efekt! Model naprawde dobry, bardzo mi sie podoba ;)

Widać sporo włożonej pracy- i warto było

pozdr

fajny a do tego bez błota

ładny, czysty, lekko "zużyty"...to mi się podoba ... bez hektolitrów błota i innego syfu dla mnie 5/5

Podoba mi się zwłaszcza ta zbioróweczka

Świetny model I w słusznym malowaniu

Gratulacje

Pozdrawiam

sokol

Przepiękny model !

Pierwszy raz widze na modelu szmaty ktore faktycznie wygladaja jak szmaty. Jak zrobiles ten brezentowy pokrowiec ?

Pozdr.

Pawel

Piękny model pięknego czołgu! Mogę tylko powtarzać słowa zachwytu po kolegach. Osobiście uważam, że przetarcia i gąsienice są naprawdę wspaniałe pozdrawiam, Radek

Dzięki za wszystkie opinie

Ciesze się, że model się podoba.

Pierwszy raz widze na modelu szmaty ktore faktycznie wygladaja jak szmaty. Jak zrobiles ten brezentowy pokrowiec ?

Szmaty standardowo tzn. chusteczka higieniczna nasączona sidoluxem, malowana na kolor podstawowy, później czarny wash i na koniec biała pastela. Dodatkowo wypukłości przetarte delikatnie rozjaśnionym kolorem podstawowym.

ps. Adminowi gratuluję gustu

O Jezu

Rewelacja

Brak mi słów. Pomimo że nie moja skala to... jest BOSKI

Gratuluję talentu.

Racz nas częściej takimi modelami

Ja znalazłem małą nie doróbkę mianowicie niekonsekwencja w stosowaniu suchego pędzla. W jednych miejscach jest a obok na wypukłościach już niema, albo jest zaznaczony inną farbą. Poza tym ta przecierka jest chyba wykonana białą farbą przez co bije po oczach, ja stosuję wymieszana białą z kolorem podstawowym 50-50. Poza tym model jest bardzo ładny, ładnie wyglądają fartuchy boczne i gąsienice

Ps. jaką farbę podstawową zastosowałeś?

nie ma co tu sie rozpisywac SUPER! a mam takie pytanko czy "RUDY 102" byl prezentowany na tym forum ?? jak nie to bardzo bym prosil pozdrawiam Lisu

Ja znalazłem małą nie doróbkę mianowicie niekonsekwencja w stosowaniu suchego pędzla. W jednych miejscach jest a obok na wypukłościach już niema, albo jest zaznaczony inną farbą. Poza tym ta przecierka jest chyba wykonana białą farbą przez co bije po oczach, ja stosuję wymieszana białą z kolorem podstawowym 50-50. Poza tym model jest bardzo ładny, ładnie wyglądają fartuchy boczne i gąsienice

Ps. jaką farbę podstawową zastosowałeś?

Przecierka jest farbą srebrną MM. Co do suchego pędzla to nie wiem, które miejsca ci dokładnie chodzi, ale jeśli masz na myśli na przykład pokrywy na żaluzjach od przedziału silnika to weź pod uwagę, że one są często zamykane i wtedy odziałują na nie inne czynniki niż na resztę wozu.

Kolor podstawowy to humbrol 155.

Tu masz zdjęcia naszywch wozów przetartych na srebrno.

http://img292.imageshack.us/my.php?image=t7225tw.jpg

http://img467.imageshack.us/my.php?image=t7235kb.jpg

ShaDow FoX Rudy już był na tym forum pokazywany, tylko teraz już zdjęcia nie działają

Jak zawsze znajdzie się jakis malkontent typy wiec4-13 który jest świętszy od papieża i zamiast ogladać szuka niedoróbek, bo idealne modele robi zapewne tylko on

Grześ, trochę spokoju duszy, weź dwa głębsze oddechy ... Forum nie jest tylko do "kadzenia", jeżeli autor modelu ma rację, to się model sam obroni.

Jak zawsze znajdzie się jakis malkontent typy wiec4-13 który jest świętszy od papieża i zamiast ogladać szuka niedoróbek, bo idealne modele robi zapewne tylko on

I tu sie pomyliłeś, bo ja nie twierdze że wiem jak to lepiej zrobić bo sam jestem powiedzmy "średnio zaawansowanym" sklejaczem i wyrażam tylko moją opinię. Co do suchego pędzla to dopiero dwa modele mi wyszły tak jak bym chciał więc nie wyjeżdżaj mi z Papierzem. Dziękuję autorowi za zdjęcia oryginału.

Ps. Jak skończę panzera 4 to bardzo chętnie usłyszę co zrobiłem źle

Niniejszym postem przywołuję sam siebie do porządku

Edited by Guest

Przepraszam, ale ten Papierz, to co to jest, cos z gatunku papierzaków?

Forum nie jest tylko do "kadzenia", jeżeli autor modelu ma rację, to się model sam obroni.

Prawda i mam nadzieję, że się obronił

Dziękuję autorowi za zdjęcia oryginału.

Do usług

Piękne modele!!!!!

Po prostu trzeba pochwalić.

W gromadzie robią szczególne wrażenie.

szacuneczek