Skocz do zawartości

[MJZ] Trofeum Dywizjonu 303


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bogdan a te jasne kropeczki na prawym płacie co to ? jakis odkurz

Jakoś tak się światło lampy odbiło...

Znaki - napisy eksploatacyjne ze "świeżego" pofabrycznego płatowca... A co jest nie tak z tymi liniami GG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie są, tyle że wytarte bo i kamuflaż mocno sfatygowany. Podmalowaniu poddano chyba tylko rondle i litery. Przyglądałem się tym liniom na kilku zdjęciach i są widoczne ledwo, ledwo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan a te jasne kropeczki na prawym płacie co to ? jakis odkurz

Jakoś tak się światło lampy odbiło...

Znaki - napisy eksploatacyjne ze "świeżego" pofabrycznego płatowca... A co jest nie tak z tymi liniami GG?

 

A, rozumiem. Część napisów jednak dałeś. Z doświadczenia kojarzę, że akurat takie napisy bardzo lubią ukryć się na zdjęciach, jak choćby ta linia przed Robertem, ale to mocno kłopotliwy temat.

 

Na prawym skrzydle masz lustrzane odbicie linii z lewego. To wersja dla Spitów z dodatkową chłodnicą intercoolera. W wersjach z asymetrycznymi obudowami chłodnic strefy do chodzenia też były asymetryczne. Na prawym prosta linia do nasady skrzydła - chodzenie tylko po kesonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą czyścika do rur miedzianych (lekko przechodzonego na plastiku) usunąłem chropowatości i prysnąłem Sido. Na to delikatny natrysk mieszanki HB 135 i 35. Nie wiem czemu Satin 135 po natrysku jest matowy jak 49. Dodałem troszkę błyszczącego i oto efekt:

imgp34301024x683.jpg

imgp34311024x683.jpg

 

I obtłuczone śmigło

imgp34341024x683.jpg

P.S

Tak mniej więcej będzie wyglądać na podstawce.

imgp34361024x683.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że do końca budowy głównej części dioramy jeszcze daleko. Dywanik przewidziany zgodnie ze zdjęciem. Nie wszystko na raz,

A' propos dywanika a raczej wycieraczki ze względu na długość... Późniejsze Spite miały również na prawym zejściu. A jak jest tu, bo wg zdjęć prawej strony formacji Spitfirów 303 Dywizjinu ciężko wywnioskować... Uprzedzam kolejne pytanie - antena IFF będzie - są stosowne otwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnych pułapek. Linie wyznaczające strefy chodzenia po skrzydłach Spitfire'ów z niesymetrycznymi obudowami chłodnic:

 

th_DSC_3877_zps6ad30145.jpg

 

No, prawie żadnych. Zdarzało się, że przy końcówkach skrzydeł linie załamywały się pod kątem prostym i biegły do krawędzi natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Ci zazdroszczę. Zrobiłem przyzwoity research w temacie tych linii, dowiedziałem się co jak i dlaczego, po czym, gdy przyszło do malowania pojechałem na logikę, zamiast zerknąć na zdjęcie i machnąłem lustrzane odbicie. Masz dwa razy mniej poprawiania niż ja miałem. To na pewno poprawi Ci humor, bo jak wiadomo, nic tak nie cieszy, jak cudze nieszczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudze nieszczęścia nie cieszą mnie. Mogę współczuć, ale znając Cię troszkę z netu dasz sobie zapewne radę hihihihihihi. Myślę teraz nas śladami zużycia powłoki malarskiej. Spore wyzwanie jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem niszczyć ładniutkie malowanko. Miejscami rozjaśniłem, gdzie indziej przyciemniłem. Popróbowałem też "solenia" - z tym muszę poeksperymentować. No i suche pastele... Wiem, że zaraz mi głowę zmyjecie, że przesadziłem ale zdjęcia pokazują bardzo zużyte malowanie. Zostało jeszcze "odrapanie" do gołej brachy i zacieki na brzuszku...

A teraz wystawiam się na śmiech i krytykę

imgp35351024x683.jpg

imgp35361024x683.jpg

imgp35401024x683.jpg

imgp35411024x683.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy z wczoraj.

imgp35471024x683.jpg

imgp35481024x683.jpg

imgp35491024x683.jpg

imgp35501024x683.jpg

imgp35511024x683.jpg

imgp35521024x683.jpg

 

Założyłem też antenę IFF. Przez otwór w stateczniku poziomy przewlokłem odcinek nici do repasacji pończoch i kropelką SG przykleiłem w kadłubowym otworze. Naciągnąłem nić i kolejna kropla ustaliła naciąg anteny. Kropelka farby zaimitowała izolatory. Anteny, żeby się nie rozplątywały nasączyłem Sido.

imgp35541024x683.jpg

imgp35561024x683.jpg

imgp35571024x683.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.